Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Onismeret=boldogsag? Egyeterte...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Onismeret=boldogsag? Egyetertetek?

Figyelt kérdés

Szerintetek, akik idot es energiat is forditanak arra, hogy megismerjek onmagukat, nem konnyebben erik el a celjaikat? Akar munkaban, akar parkapcsolatban?


Pl. az ide irogato emberek, akik panaszkodnak, hogy rossz egyedul es nem talaljak a megfelelot. Tudjak egyaltalan kit keresnek?

Miert nem forditjak az egyedul toltott idot onmaguk fejlesztesere? Miert nem probalnak meg egyedul boldogok lenni, hogy aztan a parkapcsolat is konnyebben kialakuljon?

Eveket elpazarolnak az onsajnalatra, mig ekozben felepithettek volna az eletuket.


Tudom, hogy kulonbozoek vagyunk, de ez nekem akkor is felfoghatatlan.


Mi a velemenyetek? Mitol fugg, hogy ki hogy all ehhez a temahoz? Talan, hogy mennyi kitartasa es lelki ereje van?



2015. okt. 1. 21:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Igen, de sajnos kevés ember képes önmagába tekinteni, és felelősséget vállalni saját magáért. Mindig azt hiszik, valaki hibáztatni akarja őket, amikor arra kapnak buzdítást, hogy befelé figyeljenek.
2015. okt. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Teljesen egyetértek. De ennek belátása vagy veleszületett képességet vagy magas intelligenciát igényel.
2015. okt. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából így van ahogy mondod. Az élet legfontosabb kérdéseire önmagunkban találjuk meg a választ, de a legtöbb ember retteg önmagától és a felelősségtől. Ahogy a Végtelen Történet című filmben is jól megfogalmazták; aki szembe kerül önmagával az általában hanyatt homlok menekül. Könnyebb szolgalelkű kisállat módjára gyanútlanul és naivan, mások irányítása szerint élni az életet. Persze az ilyen élet nem igazi élet, csak az élet árnyéka.


Továbbá, aki egyedül nem tud boldog lenni, az párkapcsolatban sem lesz az. Fél emberek együtt is fél emberek maradnak és a szükség és kényszer fogja összetartani őket, nem pedig az elfogadás és a szeretet.


Ha ugyanabban a világban egy kaukázusi hegyi pásztor képes boldogan élni és egy milliárdos gazdag ember boldogtalanul, akkor abból jól látszik, hogy minden a felfogásunkon múlik. Nem az élet dolgainak mennyisége és minősége számít, hanem az ahogyan tekintünk rájuk és ahogyan megéljük azokat. Aki azzal van elfoglalva amije van, az elégedett, aki meg azzal amije nincs, az elégedetlen.

2015. okt. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%

önmagában ez még nem jelent boldogságot. pl tudom magamról, hogy lusta vagyok. tudom hogy meg tudnék tanulni kb bármit, jó lehetnék sok mindenben, de nem teszem, mert lusta vagyok. tehát a felismerés még nem megoldás. szóval képesnek is kellene lennie az embernek, hogy ezeket a hibákat kijavítsák. rengeteg olyan ismerősöm van, akik pl párkeresésben is tudják mit csinálnak rosszul, mégsem tesznek ellene. így sírnak tovább.

az ideírogató siránkozó fiúkról ne beszéljünk. az kb a menthetetlen eset. mindegyik arrogáns és buta.

2015. okt. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Költőnő? ***** válasza:
88%
itt is csak az lesz, mint a többi kérdésnél... Leírtuk már 100x, hiába. Majd jönnek mutogatni ránk, a hazáa, magyar-román határra... Tökmindegy, csak magukbanézni ne kelljen.
2015. okt. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Igen, nem eleg az onismeret, de nyitottnak kell lennunk a valtozasra is.

Azert orulok, hogy tobben egyetertetek, mert sajnos a mai vilagban a legtobb ember csak eli a kis eletet es nem tesz semmit, hogy neki jobb legyen.

En pl. felnek az elvesztegetett evektol (akar rossz munkahely, parkapcsolat, barmi miatt). Igy is van, amit banok, hogy nem leptem meg hamarabb, de most mar azon vagyok, hogy igenis valtoztassak, ha nem tetszik valami. Legalabb fiatalon rajottem erre.


Tudom, hogy ez nem megy mindenkinek konnyen, es hiaba hallja a kivulalloktol, magaban kell meghoznia a dontest.

Csak olyan szomoru es erthetetlen, hogy emberek igy le tudjak elni az eletuket.

2015. okt. 1. 22:06
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek. Ezerszer boldogabb vagyok így egyedül is, azóta, mióta ismerem magam, ismerem a személyiségeim előnyeit-hátrányait, tudom, min kell változtatnom, változtatok is, ahogy tudok. Nagyon nagyon nagyon sokat kellett ehhez egyedül lennem, merengnem, figyelnem magam, de úgy érzem, abszolút megérte.
2015. okt. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

En is igy vagyok, mint te 7-es. Egyedul kellett sok komoly dontest meghoznom, es orulok, hogy igy alakult, mert talan most nem az lennek, aki vagyok, vagy csak evekkel kesobb jottem volna ra.


Ezert nem is ertem, hogy pl. az emberek miert nem hasznaljak ki a szingliseget, hogy aztan teljes emberkent menjenek bele egy kapcsolatba.

2015. okt. 1. 22:18
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek, az én életemben is az önismereti munka változást. Bár nekem egyedül nem ment, egy élethelyzeti válságban szakember segítségét kértem, de akkor sem hagytam abba a magamon való munkát, mikor már a válságból kilábaltam. Ha nem is állandó boldogság, de kiegyensúlyozottabb, harmonikusabb, sikeresebb az életem minden téren.
2015. okt. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
*munka hozott változást...
2015. okt. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!