Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek a nők miért nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek a nők miért nem képesek egy férfival a "közös jövő" építésére, s miért szeretnek inkább belecsöppenni a férfi által megteremtett komfortba?

Figyelt kérdés
Ezek a nők nem érzik kínosnak, hogy az úgymond "közösbe" nem tettek semmit? Egy férfi éljen külön, legyen ugyebár saját lakása/háza, lehetőleg legyen saját autója a mobilitás szempontjából, lehetőleg minden legyen a lakásban/házban, ami egy összebútorozáshoz alap lehet, egyszóval minden, ami az önálló élethez szükséges (és azon túl). Mennyi is ez pénzben? Azért jó néhány millióba belekerül. És akkor mit is hoz a nő? Hoz egy kis táskát három bugyival, két melltartóval, és büszkén teszi be a valagát a finom puha franciaágyba, a fotelbe, a kocsiba, a napozóágyba. Nemcsak olyan nőket látok pofátlanul egy egzisztenciálisan rendben lévő férfira rátelepedni, akik 20-as éveik jelentős részét végigbulizták, végigszórakozták, végigtombolták, hanem olyanokat is, akik otthonról, a szülőktől frissen szabadultak. Ezek a nők mit csináltak otthon? Nem ciki, hogy nincs semmijük? Nem számít paradoxonnak a büszkeségük?
2015. okt. 10. 18:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
87%
Van benne valami. De szerintem mindkét nem képviselői közt vannak INGYENÉLŐK. 35F
2015. okt. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
94%

Érdekes, a környezetemben a nők többsége fel tudja mutatni azt, amit egy férfitól "elvár", és pont azért várja el, hogy ne a férfi akarjon betelepedni a "készbe". Mert ilyen is van...

Amúgy a nevezett férfiaknak sem tart senki pisztolyt a fejéhez, hogy ilyen nőkkel kezdjenek... ők is nyugodtan megválogathatnák, hogy mit várnak el a potenciális társuktól. Ha meg nem teszik, akkor valószínűleg erre van szükségük, hogy a nő legyen "kiszolgáltatva" nekik. Ugyanis ezeknek a nőknek szakítás esetén nem lesz hova menniük...

2015. okt. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
7%
igazad van! a magyar nőknél ez alap követelmény! még a leg leg leg átlagosabb nőknél is! én meg azért nem fogok albérletet fizetni 50-70 e / hó hogy 1 lyuk meg két mell bele tegye magát a jóba! inkább akkor egyedül halok meg
2015. okt. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
83%

Fogalmam sincs, de nem is nagyon látok ilyet. Nem is ismerek olyan férfit, aki el tudna tartani egy nőt, vagy egyedül (hitel nélkül) venni saját lakást, vagy egy jobb kocsit.


Nem is tudnak a nők belecsöppenni a komfortba. Az általam ismert párok közül nem nagyon van olyan, akinek a 30-as éveikre hitelmentes lakásuk van.


Sajnos minimum 90%-ban ez a mai magyar valóság, nem az általad feszegetett fantáziavilág, hogy a férfinak már huszonévesen saját lakás, jó kocsi, szuperül fizető állás, stb. van, persze nem a szülők segítségével, hanem a saját verejtékes munkájával. Ugyan, ugyan. Álmodik a nyomor. Sajnos. :(

2015. okt. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
#4: Saját fantáziavilág, mi? Hát pont ez az, ti csajok ezt tudjátok elképzelni. Nálatok többek között itt kezdődik egy férfi. Éljen külön a szüleitől, mindegy hol, csak ne otthon. Akár 100 kilót is eltoszhat havonta albérletre, de legalább nem lakik otthon - a nők értelmezése szerint.
2015. okt. 10. 19:00
 6/27 anonim ***** válasza:
33%
Először is nézd meg, hogy mi a legelterjedtebb férfi definíció. "Magabiztos, erős és védelmező, aki a saját lábán áll a szó minden értelmében". Ebből a "saját lábán áll" részt érdemes elemezni. Eszerint az értelmezés szerint, egy férfi addig nem is férfi, amíg nem önálló anyagilag és szellemileg, bár most az előbbin van a hangsúly. A nők értelmes szerűen olyanokat keresnek, akik belesnek ebbe a férfi definícióba. Ilyenkor természetesen hatalmas nyomás van a férfiakon, hogy férfiként tekintsenek rájuk, míg az elterjedtebb nő definíciónak való megfelelés sokkal egyszerűbb. Fogd fel az egészet úgy, mint egy jelmezbált. Ahhoz, hogy szellem (nő) legyél csak egy lepedő meg egy olló kell, viszont ahhoz, hogy Joker (férfi) legyél, kell egy lila öltöny, sárga ing, haj- és arcfesték és az ezek felviteléhez szükséges skill, egy hihető pszichopata vigyor és egy emberidegen perszóna eljátszása. Persze manapság a PC azt erőlteti, hogy nőnek és férfinek lenni ugyanolyan nehéz, így a nők azt hiszik, hogy a férfiak élete ugyanolyan könnyű, mint az övék és számukra tökéletesen alap elvárás egy férfitől a férfi definíciónak való megfelelés, mint nekik a nőinek való megfelelés.
2015. okt. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
87%
Bocs, de ha én 12 éve a saját (!) lakásomban élek, a szüleimtől teljesen függetlenül, akkor hadd várjam már el minimum azt, hogy egy férfi tudja, milyen önállónak lenni, számlákat fizetni, kaját finanszírozni, különben azt fogja gondolni, hogy én is az anyukája vagyok, aki majd eltartja/eteti...
2015. okt. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
95%

#5

Elismerem, igazad van. Én is elköltöztem a szüleimtől albérletbe, kemény fizikai munkát végeztem az elejében 12 órában, hogy tudjak egy kis pénzt gyűjteni és a saját életemet élni, nem nagy ló lányként is anyucikáékon élősködni. Inkább próbáltam önálló lenni, felnőni.

A férjem pont ugyanezt az utat választotta, ő sem tudta volna elképzelni, hogy hacsak nem muszáj, hacsak tényleg nincs olyan komoly probléma, a szülei nyakán éljen. Ő is sok plussz munkát vállalt, hogy megteremtse a saját önálló kis életét, megvalósítsa a céljait.


Igen, valóban örülök, hogy ilyen emberrel találkoztam és jobban tisztelem ezt a típust, mint az élhetetleneket.


De nem tudom, ez hogy tartozik a kérdéshez, mert én valóban nemigen ismerek olyan férfit, aki önerőből már fiatal korára úgy meggazdagodott, hogy saját lakás, amiben minden megvan, jó kocsi, szuper fizetés, tehát akinél minden megvan és a nőnek csak bele kell csöppentenie magát. :)


Erre írtam, hogy a magyar valóság nem ez. Nagyon kevesen tudják önerőből ezt megteremteni, hát hogy csöppenne bele bárki is?

2015. okt. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
49%
Amúgy aki egy albérletet nem tud/akar finanszírozni, az hogy gondolja a későbbiekben az együttélést egy nővel, vagy esetleg a családalapítást? Akinek ennyije nincs havi megélhetésre, azzal nem sokat lehet kezdeni...
2015. okt. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
47%
Mondjuk felénk egy normálisabb albérlet 15-20, max. 30 ezer (de az már a központ), úgyhogy azért ha valaki dolgozik, nem egy megfizethetetlen, tehát nem egy bődületes elvárás.
2015. okt. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!