Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lányok! Mennyire számít...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ferikemassa95 kérdése:

Lányok! Mennyire számít nektek egy fiú családi háttere párválasztásnál?

Figyelt kérdés
A szüleim alkoholisták. Jelenleg még velük élek, és az érdekelne ha mondjuk találkozgatnék egy lánnyal és kialakulna köztünk valami akkor ha ezt tudatnám vele vajon ugyanúgy tekintene e rám mint előtte? Illetve mikor érdemes ezt elmondani?

2016. jan. 12. 08:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem erdekel a csaladja,öt se erdekelje az en csaladom. Ha mar komolyodik koztetek,eleg akkor elmondani.
2016. jan. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nem erdeme ezzel kezdeni az elso randin, de magyarorszagon lassan 10% lesz az alkoholistak aranya, tehat majdnem mindenkinek van alkoholista rokona.


Ugyis mondhatjuk hogy magatol ertetodik hogy alkoholistak a szuleid es a leendo parod szulei is.

2016. jan. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Az én párom szülei is alkoholisták voltak. Nem nagyon érdekelt. A párom jó ember. Az ital nélkül a szülei is azok voltak. Segáz!
2016. jan. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Hát hosszútávon tud konfliktust okozni a család főleg ha gorombák a szüleid ittasan. De ezért még hozzámentem a férjemhez, pedig "érdekes" a családja... :) Szóval ha igazán szeret elfogadja a családodat is. Nyugi. Legjobb ha megpróbálsz a saját lábadra állni és elköltözni idővel akkor kisebb lesz a konfliktus veszély is ez miatt.
2016. jan. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nekem csak amiatt volt gondom, hogy annyira más családi háttérrel rendelkezett, hogy az kihatott a személyiségére is. Értsd, az érzelmi intelligenciája emiatt fejletlen volt, a családból hozott probléma (nem)megoldási helyzetekkel sokszor kellett küzdeni. Vagy pl amiatt, hogy eszébe sem jutottak (számomra) alap dolgok, mert nem látta korábban senkitől. Ez kihatott a kapcsolatunkra.

Az én családi hátterem: szüleim együtt, nem alkoholisták, támogatnak mindenben, szeretnek, jó otthon a légkör, sok a közös program. Nála problémás gyermekkor, apa szinte születésekor meghalt, anya egyedül küszködve, nevelőapával, aki bántalmazta őt, így sokszor a rossz barátokhoz fordult, bajban volt...


Vége is lett. Szerintem ez rengeteg konfliktust hozott magával a kapcsolatunkba.

Jelenleg egy hasonló családi háttérrel rendelkező barátom van, és ég és föld a konfliktus megoldási képessége, család centrikus, látta hogyan kell szeretni a másikat, hogyan kell kedveskedni neki. Ő is viszonylag gyakran hazajár, otthon szeretettel várják, támogatták anno mindenben.


Szerintem az alkoholista szülők tudnak szintén befolyással lenni egy kapcsolatban. De az én példámról is tudni kell, hogy ez az egész teljesen személyiségfüggő is. Nem feltétlen kellett volna egyik fiúnak sem a családi háttér miatt/ennek ellenére ilyennek lennie. Sok példát látunk ugye, hogy törődő, támogató szülők gyermeke félresiklik..blabla.


Szóval ne aggódj ezen, mindkét oldalról van példa bőven. Ez csak az én történetem.


Üdv,

26/N

2016. jan. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, próbálok pozitívabban állni a dolgokhoz :)
2016. jan. 15. 08:52
 7/16 anonim ***** válasza:
Én azokat se értem mondjuk, akik azt mondják, hogy csak később mondja el az ember, ha van valami zűr... Szerintem meg pont, hogy már az elején ki kell teregetni a szennyest. Ez egy teszt.
2016. jan. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom. Szerintem egy értelmes nő sem utasítana el emiatt, ha látja,hogy benned nincs meg ez a "vonás". Én azt vettem észre, hogy alkoholosta szülők gyermekei vagy nem tudnak kitörni,és felnőttkorukra pontosan ugyanolyanná válnak mint felmenői, vagy pedig tökéletes ellenpéldává válik a szülők viselkedése és szinte egyáltalán nem fogyasztanak alkoholt. A volt párom az utóbbi kategoriaba tartozik, és mérhetetlenül büszke vagyok rá a mai napig. Ha ez a kérdés felmerült benned, szerintem te is ide tartozol. Ne aggódj emiatt,ez egy olyan dolog amiben Te legkevésbé vagy hibás, a szerelmed meg fogja érteni. :)
2016. jan. 21. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem rögtön a legelső pillanatban kell elmondani a családodról a dolgokat,hanem amikor úgy érzed,már bízhatsz a másikban. Bár attól is függ,hogy te mennyire vagy nyílt személyiség.


Nekem eddig volt már több problémás hátterű párom, de nem alkohol miatt. Végülis mindegy mi miatt, de ha van valami látható/érezhető neveltetésbeli hiány,akkor kihat a kapcsolatra az biztos. Főleg,ha az érzelmeit és a cselekedeteit nem tudja jól kontrollálni :(

Engem nem befolyásolt egyébként, hisz nem laktam a családjával! A kapcsolatunk nem azon múlt, hogy kinek milyen a családja szerencsére :)))


Kérdező, ne félj a reakciójától,ha bízol benne,szeretnél vele komolyan lenni,mond el,h mi van a családoddal és kész. Ha ez miatt ő eltávolodik,akkor majd találsz olyat,aki jobban megbecsül!

2016. jan. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Az én családi hátterem is szar, bár nem a pia miatt. Ha valaki emiatt kosarazna ki, az egyértelműen őt minősítené.
2016. jan. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!