Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Az autizmus enyhébb változatáb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az autizmus enyhébb változatában az Asperger-szindrómában szenvedek. Így még is hogyan lehetne valakim?

Figyelt kérdés

Ezek jellemzőek rám:

-nem vagyok képes arra hogy szimpátiát váltsak ki az emberekből, egyedül csak a családomat szeretem, mások iránt semmilyen érzésem nem volt még

-régebben nem néztem az emberek szemébe, illetve van úgy hogy repkedek a kezemmel

-nehezen tudok másokhoz alkalmazkodni

-a csalódások miatt sokszor nem érzek vágyat még párkapcsolat kialakítására sem

-későn tanultam meg beszélni

-nehezen megy a barátkozás

-még sosem volt igazi párkapcsolatom fiúkkal, csak egyszerűen otthagytak, de sejtem hogy azért mert fura vagyok


2016. márc. 24. 10:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Segíteni sajnos nem igazán tudok, de érdekelne hogy ez a kézzel való repkedés ez pontosan hogy történik? Mikor és miért szoktad csinálni? (Nem akarlak megbántani, csak ez elég furcsán hangzik és kíváncsivá tettél.)
2016. márc. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Ezt végigolvasva csont ilyen vagyok én is :(
2016. márc. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Diagnosztizáltak aspie-ként, vagy te magad vezetted le?
2016. márc. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Jelen (a kéz repkedéssel együtt). Döcögősen indult nálam is, de mára van férjem és két gyerekem (nagyobbik is Aspie, sajnos). Mára úgy szeretem őket, mintha mindig is itt lettek volna. Ami bezavar a kapcsolatomba, hogy a férjem nem érti hogy lehet 0 baráttal létezni egy életen át, de mára elfogadta, hogy ilyen vagyok. Az emberek szemébe sajnos a mai napig csak nagy erőlködés árán tudok nézni, de mindennel együtt lehet élni. Megtalálod a párod te is, ne aggódj!
2016. márc. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
...ezen megint mi lepotoznivaló volt?
2016. márc. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%

A párkapcsolathoz elsősorban az kell, hogy önmagad tudd szeretni és elfogadni, és olyan társat válassz, aki elfogad olyannak, amilyen vagy. Ez abszolút nem lehetetlen küldetés, de ha valakiben szorongások, félelmek, görcsök vannak, akkor nem fog menni. Ehhez nem kell Aspergeresnek sem lenni.

Tudod, az Aspergeresek is ugyanolyan emberek, mint bárki más, a személyiségfejlődés ugyanúgy zajlik náluk is, a szocializációjuk határozza meg a személyiségüket, másokhoz való viszonyulásokat. Ugyanúgy, ahogy bárki másnak, van lehetőségük ezeken a tényezőkön változtatni is, pl. tréningekkel, terápiával. A különbség annyi, hogy az Aspergeres gondolkodás miatt ezek a módszerek lényegesen hatékonyabbak tudnak lenni, mint az "átlag" populációban.

Nekem az az érzésem, hogy te most kifogásként használod az Aspergert, pedig valójában EZ a lényeg: "a csalódások miatt sokszor nem érzek vágyat még párkapcsolat kialakítására sem".

Na ezek kellene változtatni.

2016. márc. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Engem egy dolog érdekel: benned van késztetés hogy párkapcsolatod legyen?

Mert nekem úgy tűnik, hogy nincs.

Inkább azért akarsz párkapcsolatot, mert így illik, bár fogalmad sincs róla, neked ez miért lenne jó. Főleg ha még sosem voltál szerelmes.


Nincs két egyforma aspi, fiam is az. De ő rettentő szerelmes tud lenni, igényli a társaságot, barátkozik (a maga tolakodó módján), és vannak nagyon is mély érzelmei, csak nehezen fejezi ki.


Fejleszd az emberi kapcsolataid, mondjuk barátkozz! A szexet leszámítva sok a hasonlóság. Kezdheted azzal, hogy elmondod, hogy aspi vagy, te miben látod magad másnak. Így könnyebben elfogadnak.


Egyébként túl tragikusan látod a helyzetet. Azon mit kell kattogni, hogy később kezdtél beszélni? Ma ezt senki se látja rajtad.


Mondd el, hogy azért repdesel, és nehéz felvenni a szemkontaktust, mert aspergeres vagy. Ennyi.

Nem kell túl bonyolítani.


A párkapcsolat meg nem kötelező. Akivel összeilletek, majd megy magától. Addig magaddal foglalkozz, keress fejlesztést, és szerezz barátokat. :)


Meg beszélgess a szüleiddel, sokat segíthetnek, mikor hogy "illik" viselkedni, mit kéne mondani/csinálni, így barátkozni is egyszerűbb, ha néha súgnak.


Nehéz neked, mert sokszor te sem érted a többieket, sokszor meg ők se téged. De vannak itt is szabályok, amit ha megjegyzel, és megérted miért teszik, sokkal könnyebb lesz.

2016. márc. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!