Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ördögi kör, hogyan lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ördögi kör, hogyan lehet ebből kilépni?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok és sosem volt még kapcsolatom, leszámítva a futó kalandokat(1-2, szóval nem vagyok k****, meg már elkeseredésemben azzal próbáltam növelni az önbizalmam, hogy legalább egy éjszakára kellek valakinek). 14-15 éves koromban kezdődött az egész, amikor megtetszettek srácok de simán lepattintottak, emiatt elkezdődött bennem egy olyan senkinek sem vagyok elég jó érzés. Aztán ahogy múltak az évek sem lett jobb, mert ha valaki közeledni próbált felém nagyon gátlásos lettem, egyre többször kaptam meg a fura jelzőt, ha mondtam valamit mindig leugattak, hogy hogy mondhatok ilyet, ezért már viccelődni se szoktam, sőt néha a véleményemet is megtartom, amitől még furább lettem, még kevésbé beszédes, még inkább szégyenlős. Ha mégis összejönne valami, azon kattog az agyam, hogy nem vagyok elég jó, amitől valóban nem leszek elég jó, és megint megkapom hogy fura vagyok stb, amitől ez egy még rosszabb szintre süllyed, szóval értitek. Emiatt már nem csak gátlásos, de borzasztóan önbizalomhiányos is vagyok, mert nem kapok pozitív visszajelzést. Nem azt mondom valóban elég válogatós vagyok, de azért előfordul, hogy olyan srác közeledik aki tetszik, de amiért ilyen lettem, sosem lesz belőle semmi, és már annyira feszélyez ez az egész, hogy már előre félek ha találkozom valakivel, egyáltalán nem lesz semmi közös témánk, unalmas leszek, mert már az szoktam lenni, és nem hiszem hogy így születtem, csak az hogy sosem ért pozitív megerősítés, mindig csak a negatív ilyenné tett. Ez biztos látszik a kisugárzásomon is, mert alapvetően nincs baj a külsőmmel, sőt átlagon felülinek mondanám magam, elegánsan csinosan öltözködöm, a tánc miatt a tartásom is szép, mégis egyre kevesebben nyitnak felém. Egyébként okos is vagyok, és az értékrendem is a helyén van, egyedüli hogy kissé talán felszínes vagyok, de ki az aki olyannal van együtt akinek nem tetszik a külseje. De mint mondtam ez nem is probléma mert azért akadnak srácok akik tetszenek és közelednek, csak egyre hamarabb elcseszem az egészet. Nyilván én sem keresném olyan társaságát, aki unalmas, szóval annyira szeretnék kitörni ebből, de tanácstalan vagyok hogy lehetne. Ötletek? Gondolkodtam már azon, hogy pszichológushoz megyek, de nem úszkálok a pénzben, pláne egyetemistaként és így nem szívesen költök erre, persze ha nincs más megoldás kénytelen leszek. Egyébként mostanában motivációs videókat is szoktam nézni hátha segít kicsit megváltoztatni, de egyelőre nem látom hasznát. Eléggé el vagyok keseredve :(
2016. szept. 25. 14:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Túratársak nevű csoport facebookon. Belépsz és kiírod, hogy ide-oda elmennél túrázni, akadni fog férfi jelentkező. Összebeszéltek páran, elmentek 1-2 napra valahova és ezt többször bejátszod pár hónap alatt. Előbb-utóbb be fog akadni valaki.
2016. szept. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
61%

"valóban elég válogatós vagyok"


Na itt a baj.

2016. szept. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Év közben a tanulás miatt sajnos elég kevés időm van 1-2 napos reggeltől estig tartó programokra.


Tudom, hogy ez egy probléma, és nem vágyom rá hogy minden pasinak én kelljek, azért évi 2-3 srác mindig nyit felém, aki nekem is tetszik, csak az a baj, hogy hiába teszik, a már lassan nem létező belső értékeim miatt, úgysem lesz semmi. Azon szeretnék elsősorban változtatni, hogy ennyire "fura" lettem. Igazából, nyilván persze azért is, mert szeretnék már párt találni, de elsősorban magamért, és azért mert ez egyébként a barátkozásaimra is kihat már, pedig ott kevésbé van bennem egy fajta megfelelési kényszer. Előbb nagyon szeretném ezt rendbe rakni magamban, és majd csak utána belekezdeni bármilyen kapcsolatba is, mert így újabb és újabb kudarcok fognak érni, és egyre mélyebbre kerülök.

2016. szept. 25. 15:09
 4/20 anonim ***** válasza:
80%
Egy igazán kitartó fiúra lenne szükséged, aki mindennel együtt is addig próbálkozna nálad, amíg meg nem ismer valójában.
2016. szept. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

A srácok, akik nyitnak feléd, velük miért nem lesz soha semmi? Ők adják föl, vagy te küldöd el őket?

Talán próbálj meg először barátkozni velük, légy természetes és szép lassan mondj el a fiúnak mindent magadról, ha igazán érdekled, akkor meg fogja érteni és a fura dolgaiddal együtt is kíváncsi lesz rád, türelemmel megvárja amíg te is készen állsz egy kapcsolatra.

2016. szept. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Pár alkalom után ők nem keresnek többet, én hiába keresem őket, leráznak.
2016. szept. 25. 15:45
 7/20 anonim ***** válasza:
43%
,, kissé talán felszínes vagyok" Adsz esélyt átlagos srácoknak is, nem csak az Adoniszoknak... probléma megoldva ;)
2016. szept. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 fru_ ***** válasza:
80%

A kirándulás az nem 1-2 napos program, kár egyből elhárítani.

Én nem látok benned semmi ijesztőt... tényleg kell hozzád türelem - főleg azért mert már annyi butaságot összehordtál magadban, magadról.

2016. szept. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta, hogy csak az Adoniszoknak adok esélyt, már nem egy olyan srác tetszett aki a barátnőimnek pl egyáltalán nem. Másrészről pedig nem az a baj, hogy senki nem közeledik felém, legalábbis olyan aki tetszene, ami a felszínességem következménye lenne. Akarnak velem olyan srácok találkozni akik tetszenek, csak a fent leírt problémák miatt sosem lesz belőle semmi, szóval tegyük már félre egy kicsit ezt a felszínességet.
2016. szept. 25. 18:24
 10/20 fru_ ***** válasza:
80%

Szerintem ne feszülj rá a párkapcsolat ügyre, bármiféle emberi kapcsolattal erősítsd az önbizalmadat.

Nem írtad mit tanulsz, de vannak mindenhol szakmai körök, programok, vagy valami sport - de a társaság kedvéért, régebbi barátaid mind eltűntek?

2016. szept. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!