Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ördögi kör, hogyan lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ördögi kör, hogyan lehet ebből kilépni?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok és sosem volt még kapcsolatom, leszámítva a futó kalandokat(1-2, szóval nem vagyok k****, meg már elkeseredésemben azzal próbáltam növelni az önbizalmam, hogy legalább egy éjszakára kellek valakinek). 14-15 éves koromban kezdődött az egész, amikor megtetszettek srácok de simán lepattintottak, emiatt elkezdődött bennem egy olyan senkinek sem vagyok elég jó érzés. Aztán ahogy múltak az évek sem lett jobb, mert ha valaki közeledni próbált felém nagyon gátlásos lettem, egyre többször kaptam meg a fura jelzőt, ha mondtam valamit mindig leugattak, hogy hogy mondhatok ilyet, ezért már viccelődni se szoktam, sőt néha a véleményemet is megtartom, amitől még furább lettem, még kevésbé beszédes, még inkább szégyenlős. Ha mégis összejönne valami, azon kattog az agyam, hogy nem vagyok elég jó, amitől valóban nem leszek elég jó, és megint megkapom hogy fura vagyok stb, amitől ez egy még rosszabb szintre süllyed, szóval értitek. Emiatt már nem csak gátlásos, de borzasztóan önbizalomhiányos is vagyok, mert nem kapok pozitív visszajelzést. Nem azt mondom valóban elég válogatós vagyok, de azért előfordul, hogy olyan srác közeledik aki tetszik, de amiért ilyen lettem, sosem lesz belőle semmi, és már annyira feszélyez ez az egész, hogy már előre félek ha találkozom valakivel, egyáltalán nem lesz semmi közös témánk, unalmas leszek, mert már az szoktam lenni, és nem hiszem hogy így születtem, csak az hogy sosem ért pozitív megerősítés, mindig csak a negatív ilyenné tett. Ez biztos látszik a kisugárzásomon is, mert alapvetően nincs baj a külsőmmel, sőt átlagon felülinek mondanám magam, elegánsan csinosan öltözködöm, a tánc miatt a tartásom is szép, mégis egyre kevesebben nyitnak felém. Egyébként okos is vagyok, és az értékrendem is a helyén van, egyedüli hogy kissé talán felszínes vagyok, de ki az aki olyannal van együtt akinek nem tetszik a külseje. De mint mondtam ez nem is probléma mert azért akadnak srácok akik tetszenek és közelednek, csak egyre hamarabb elcseszem az egészet. Nyilván én sem keresném olyan társaságát, aki unalmas, szóval annyira szeretnék kitörni ebből, de tanácstalan vagyok hogy lehetne. Ötletek? Gondolkodtam már azon, hogy pszichológushoz megyek, de nem úszkálok a pénzben, pláne egyetemistaként és így nem szívesen költök erre, persze ha nincs más megoldás kénytelen leszek. Egyébként mostanában motivációs videókat is szoktam nézni hátha segít kicsit megváltoztatni, de egyelőre nem látom hasznát. Eléggé el vagyok keseredve :(
2016. szept. 25. 14:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Szóval, ha jön egy pasi lepattintod.

De ha nem ezt tennéd és magadat adnád, a hülye poénjaidat, a véleményedet a világról, stb, akkor a pasi húzna el szerinted.

Tudni ugyan nem tudod, mert még soha nem próbáltad.

2016. szept. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

"és megint megkapom hogy fura vagyok stb, amitől ez egy még rosszabb szintre süllyed, szóval értitek" - én értem.

Minden ember fura... akinek ez elég ok ahhoz, hogy lekopjon, az nem is annyira érdekes.


Veled nincs baj, csak nem illesz bele valami szabvány sablonba.

2016. szept. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

10: Orvosis vagyok, és egyébként a nem túl sok szabadidőmben táncolni járok, emellett edzek is de nem a társaság kedvéért, mert az a munka rovására menne, és mivel egyiket sem szeretném abbahagyni, így nem nagyon tudok még plusz dolgokat bepaszírozni az am is szűkös időbeosztásba. Viszonylag rendszeresen járunk évfolyamtársakkal szórakozni, én szinte az összes kari rendezvényen ott vagyok, szóval ilyen szempontból én azt hiszem megteszek mindent. A régi barátaim egyébként nem itt élnek és kb 2 havonta járok haza, tehát velük olyan sokat már nem tudok kezdeni.


11: Nem pattintom le, ezt nem tudom hol olvastad mert nem írtam ilyet sehol, ha elhívnak valahova elszoktam menni, és próbálok beszélgetni, de én nehezen tudok kezdeményezni és egy idő után belém fagy a szó. Az hogy sosem próbáltam nem igaz, mint mondtam sokszor mondtam el véleményemet dolgokrl még akkor is ha tudtam nem feltétlenül szinpatikus az álláspontom, aztán miután lehurrogtak hogy hogy gondolkodhatok így egyre kevesebbszer mondtam bármit is. És nem azért nem mondom, mert nem akarom, pedig ott van a nyelvem hegyén, hanem konkrétan nem jut eszembe semmi, tök üres a fejem és csak nézek ki meg hallgatom amit mesél a másik, ettől meg persze még frusztráltabb leszek és méginkább nem tudok beszélgetni.

2016. szept. 26. 18:47
 14/20 anonim ***** válasza:

Hát akkor ne a kari rendezvényekre járj, ha ott ennyire nem értenek meg, vagy nem akarnak elfogadni!

Azzal csak lejjebb épülsz mindig.

2016. szept. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Itt vannak a barátaim tehát nyilván azért elfogadnak egy, kettő pedig azok a srácok akikkel az elmúlt egy évben találkoztam nem is innen valóak voltak. Egyébként meg sajnos nem vagyok annyira vagány hogy tök egyedül elmenjek egy olyan rendezvényre, ahol egy árva lelket sem ismerek. De eléggé elkalandozott ez a téma, mert azon kívül hoyg mekkora szar alak vagyok amiért felszínes vagyok meg járjak el máshova ahol nem ismerek senkit nem kaptam tanácsot, holott a kérdés nem is erre irányult. Igazából arra vártam volna javaslatot hogy hogy lehet feloldani magamban ezt a gátlást, ami lett és kicsivel több önbizalmat szerezni, hogy ne az legyen hogy képtelenség velem beszélgetni, mert egyfolytában zavarban vagyok már amiatt is amit még ki sem mondtam, és ezáltal felszabadultan tudjak beszélgetni kvázi ismeretlen srácokkal anélkül, hogy megfelelési kényszer lenne bennem, vagy az járna a fejemben, hogy nem vagyok elég jó. Szóval alapvetően a gondolataimmal van gond, mert régen nem voltam ilyen, sokkal lazább és felszabadultabb voltam társaságban, de a mától kicsattanok az önbizalomtól hozzáállás és mindenkivel jót csevegek még eddig nem jött be. Ezért gondoltam elsősorban pszichológusra, csak nem vagyok sajnos azon szerencsések egyike akiek havi 40-50 ezre van félretéve arra, hogy heti egyszer elbeszélgessen egy szakemberrel, így előbb alternatív megoldások után akartam kutatni, pl személyes tapasztalatok, használható tanácsok itt a gyk-n. persze azért aranyosak vagytok, hogy így vagy úgy próbáltok segíteni, csak kicsit másfajtát várok :)
2016. szept. 26. 19:38
 16/20 anonim ***** válasza:

Nem mindenki bántott, én se...

De " még akkor is ha tudtam nem feltétlenül szinpatikus az álláspontom, aztán miután lehurrogtak hogy hogy gondolkodhatok " - akkor nem jó az a társaság, mert ANNYIRA nem lehetsz kannibál, hogy biztosan ne lehetne meghallgatni a te álláspontodat is.


Nagyon bezáródott a környezeted, tudom, az orvosi nem tréfadolog, de hát ott tanulsz velük, együtt buliztok, és van még a sportn ahol megint nem az emberek társaségéért vagy.

Az orvostanhallgatók, amúgy is egy külön szubkultúra, tán abba nem illesz bele, ezért idegenkednek a véleményedtől.

Szerintem a szomszéd néni is érdekes ember lehet, bárki, csak a körön kívülről.

A gyerekeim miatt ismerem a pszichológusokat, szerintem valami ilyen irányba győzködnének.

2016. szept. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Lehet igazság ebben természetesen, de ez még jóval az orvosi előtt kezdődött, valahol a gimi elején és azóta egyre rosszabb. Azok a fiúk akikkel találkozom általában nem is ebben a körben mozognak, van hogy még csak nem is egyetemista, de általános jelenség hogy nagyjából egy hónap az amíg érdeklem őket, aztán hiába keresem akár én nem akar találkozni, azzal az indokkal hogy nem fogtam meg eléggé, nem vagyok elêg érdekes stb. Szóval én nem feltétlen a mostani körömben látom a hibát, tényleg egyértelműen valahol magamban keresem, mert azzal hogy kezdeményeznek nálam akár buloban, akár máshol az ő részük úgymond kipipálva, csak sosem jut tovább néhány kávézós filmezős, inkább beszélgetős alkalomnál az egész.
2016. szept. 26. 20:17
 18/20 fru_ ***** válasza:

Lehet, mert olyan pasik találtak rád, akik ennyi után már a szexet várnák el, aztán ha nincs: lelépnek.

A családodban is ilyen vagy már?


A dolog története is biztos fontos, de csak kéne találnod olyan kört, ahol gátlásaid nélkül, vagy azokkal beszélve is elfogadnak. A mostani világodban nincs ilyen.

"Ha valami nincs ott, ahol lennie kell, csak ott lehet, ahol nem lehetne." (E.P.)

2016. szept. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Alapvetően igen, valószínűleg más kör kéne, de már vagyok annyira gátlásos ésatöbbi, hogy magamtól elég nehezen vágódnék be, vagy kezdeményeznék egy idegen körben. Egyébként a mostani körömben is vannak barátaim, fiúk is lányok is, itt annyira nem bontakozik ki ez a probléma, persze nehezebben barátkozom már mint mondjuk 5 éve, de inkább azt gondolom erről hogy a folyamatos elutasítás váltja ki belőlem ezt már a barátkozás terén is. Ez tényleg inkább csak azokkal fordul elő akik randizni hívnak és még tetszenek is. Kezdem ezt eléggé megfejthetetlennek érezni. Meg már nem tudom hol kéne ismerkednem, mert ismerkedtem társkeresőn is, ott tényleg mindenfélével, de ott is általában az volt, hogy beszélgettünk és végül nem lett belőle semmi. Pedig kor intervallumban is elég széles a skála akikkel már találkoztam, meg foglalkozás terén is. Jelen pillanatban egyébként nem is érzek késztetést arra hogy kifejezetten ismerkedjek olyan célból hogy párkapcsolatot szerezzek, mert előre látom a sorozatos további kudarcokat. Először szeretném ezt magamban helyretenni valahogy, mert így úgy érzem nincs értelme a többinek.
2016. szept. 26. 22:36
 20/20 fru_ ***** válasza:

De ne párkapcsolatot keress, az tök görcsös dolog, ha ennyire gátlásos vagy, nem is nagyon lehet jó vége... simán bármiféle emberrel, bármit.

Ki kéne lazulnod. A lelked egy ördögi körben épül lefelé, az önbizalmad biztosan, azt a folyamatot kéne megtörni.

2016. szept. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!