Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért nem tudok normális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudok normális kapcsolatot kialakítani?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem megy. Például, elég sokan írogatnak nekem, de egyszerűen annyira nem érdekel egyik sem, nyilván mint ember szívesen beszélgetek velük, de ezenfelül mint pasi abszolút hidegen hagy mindegyik. Ez végülis oké, hogy nem fog bárkiben bármi.

De most van valaki akivel egy jó hosszú ideje találkozgatok, és ő tényleg tetszik, de nem tudom mit akarok... Amint tudom, hogy én többet érzek, és számít, bepánikolok, és mindenben a legrosszabbat látom, amit csinál, nem tudom, hogyan kezeljem a helyzetet. És stresszelek mindenen, nem tudom elhinni, hogy valami jó is legyen. Lehet, tényleg komfortosabb lenne a szimpla szexkapcsolat mert ott nincs stressz... Bár kétlem, hogy akarna még olyasmit is tőlem... Mármint kezdem néha azt hinni, hogy tényleg van az egész dologban érzelem, de saját részemről annyira próbálom elfolytani és nem kimutatni. Bárkinek meséltem valami apró sztorit, mindig lebunkóztak, hogy én mekkora egy flegma vagyok, meg nem keresne akkor ennyit stb. De pl. simán kereshet, ha számára is csak egy bárki vagyok, mert én most elgondolkoztam azon, hogy találkozgatnék valamelyik sráccal, aki írogat, mert az legalább elvonja a figyelmemet a jelenlegi helyzetről, még akkor is, ha az illető egyáltalán nem érdekel. Nem úgy értem, hogy összekavarnék bárkivel is, mert nem izgat a dolog.

De én ezt valahogy most nem tartom jó állapotnak, mármint nem feltétlen egy jó hozzáállás. 21/L


2016. okt. 11. 08:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Ami nem megy, azt nem kell erőltetni.

Úgy beszélsz a párkapcsolatról, mintha nem is akarnád, vagy csak azért akarod, mert társadalmi elvárás, hogy legyen valakid.

Persze csak következtetek, nem tudom így van-e. De ha így van, akkor tényleg nem kell, senki sem erőlteti rád, hogy kapcsolatod legyen :)

Szóval TE mit szeretnél?



Pánikolás, túlgondolás stb... pedig sok mindent jelenthet, sok oka lehet.

Otthon mit láttál pl gyerekként, milyen viselkedésminta befolyásolhat téged az elköteleződésben?

2016. okt. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem tudom igazából, fogalmam sincsen, hogy mit akarok. Nem akarok kapcsolatot, lehet, sőt... De most a fent említett személyhez elkezdtem valamelyest érzelmileg kötődni, és ez annyira rossz, nem érzem magam jól ebben a helyzetben. És gondolom, ő nem igazán érez puszta érdeklődésen kívül semmit, ami zavar, sőt bánt is. Bár nem tudom, hogy ezt mennyire én látom csak bele... Ha ki lenne mondva, hogy ő többet érez, az is riasztana, és akkor még jobban paráznék, ha őszinte akarok lenni.


Nem tudom, az otthoni helyzet mennyiben befolyásolhatja, nem szeretek másokat okolni az én problémáim miatt. Mennyire vezethető vissza egy ilyen probléma a gyerekkorra?


De nagyon szépen köszönöm a konstruktív választ, elgondolkodtatott:)

2016. okt. 13. 02:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Itt nem arról van szó, hogy másokat okolsz, hanem hogy a boldogságodért te felelsz :)

Így a hiányosságaidért és rossz viselkedésmintáidért is.


Viselkedésminták miatt szükséges visszanézni gyerekkorba. Ha ott valami rosszatt láttál, és benned, a tudatalattidban az tárolódott el, akkor káros lehet. Példaképek a szüleink, rokonaink, óvónéni, tanítónéni. Szóval az ő kapcsolataik lehetnek mérvadóak, legfőképp a szüleidé.


És akkor ha megvan az ok, hogy mi befolyásol téged, könnyebb megírtened magad, és suükséged szerint változtatni rajta.


Tipikus mikor egy valaki azt mondja magának, hogy ő sokkal jobb szülő lesz, mint az övéi voltak vele... persze pontosan ugyanazokat a hibákat követi el, mert bele lett kódolva kiskorában, és ezt nem ismerte fel...

2016. okt. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!