Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Valóban emiatt akar sok nő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban emiatt akar sok nő önállóan egyedülálló lakó férfit?

Figyelt kérdés

Egyik hozzászólás ez volt az egyik kérdésnél, nagyon elgondolkodtam ezen.


Egy értelmes ember nem ítéli el egy dolgot, egy egyszerű gondolkodású igen. 2 fő okból kifolyólag.

1, Manapság trend lett, hogy társkeresésnél sablonszövegeket tanulnak be az emberek és az alapján szűrnek. Ez a "aki a szüleinél él, az nem kell" szöveg is ilyen. Az lett az elfogadott kép, hogy a férfinak legyen egy saját háza vagy albérlete, mert ez arra utal, hogy van pénze és a nő csak betud huppanni a kész házba/lakásba. Ez menő, ez kényelmes, ez nyerő.

Ha visszaugrunk pár évet az időben vagy elmegyünk pár nem ma született emberhez, akkor mit látunk? Hogy 3 generáció él egy háztartásban. A gyerekek, a szülők, meg az öregek, akik az egyik szülő szülei. Mert régen még nem volt ez az elvárás. Valahogy mégis mentek a dolgok és fel sem merültek azok a problémák, amiket itt sorban kitalálnak...

2, ... és itt jutunk el a második ponthoz. Sokan képtelen komplexen gondolkodni és irreális logikát alkalmaznak az élet minden területén. Itt is. Úgy gondolják, hogy ha valaki külön háztartásban, akkor az életképtelen. Ez úgy, ahogy van, marhaság. Több ok miatt is.

Aki nem él egyedül, az miért ne élhetett volna régebben egyedül? Elég jellemző, hogy egyetemisták az egyetemi éveik alatt külön élnek, aztán pályakezdőként, amíg spórolnak, 1-2 évig újra otthon élnek. Őket simán elkönyvelik élettelennek, akik nem képesek az önellátásra, pusztán azért, mert képesek pénzügyileg átgondoltak lenni. És mert épp otthon élnek, több évnyi különélés után.

És tényleg van egy óriási előítélet azok részére, akik otthon élnek. Amikor egyetemre jöttem, rengetegen kétségbe voltak esve, hogy nem tudom majd ellátni magam. Előtte nem sütöttem, nem főztem és hasonlók. Azt kellett hallgatnom a családban, hogy éhen fogok halni. Mi történt? Varázslat! Feltaláltam magam! Ennyi. 1 hónapon belül én és még rengeteg kollégista rázódott bele abba, hogy kell ezt csinálni. Nem estünk el a csatában.

Persze, bevallom, hogy szeretem a kényelmet. Szeretem, ha hazamegyek és anya pici fiaként megkapom a jó kaját. Ettől még képes vagyok az önellátásra, de eddig csak 1-2 drágább étterem ütöttem meg azt a szintű kaját, amit anyám simán összedob. Na, ezért pl. eléggé megérné otthon élnem.

Mosni is utálok. Ezzel kapcsolatban is mindenki úgy gondolta, hogy gondban leszek. Ahhoz képest, amikor hazamentem és láttam, hogy lett egy új mosógép, én mutattam meg otthon, hogy működik.


Lényeg, a lényeg: Sokan átgondolatlanul túlmisztifikálják ezt a szülővel való élést.


2016. okt. 20. 14:45
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
97%
Csak èn érzem úgy, hogy a fenti kérdésnek köze sincs a 85695 karakteren keresztül leírt szövegeléshez?
2016. okt. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
83%

Mi változik akkor, ha te itt a gyakorin kimagyarázod a bizonyítványod? Semmi!

Aki azért dob, mert neki önálló férfi kell, nem fog veled ez után sem szóba állni, és nem magyarázkodni fog neked és az érveit sorolja, csak csuklóból elutasít. (Azt látom, hogy még egy nővel nem beszélgettél el arról, hogy miért nem kezd otthon lakó pasival.)


Másrészt, ha népnevelő célzattal teszed, akkor megint lukra futottál, mert jönnek a 30 éves szüzek, akik anyunál lecövekeltek, és megveregetik a vállad, milyen jól megmondtad a frankót, minden ő pénzéhes és bele akar ülni a készbe.


Ha pedig ide téved egy nő, és elmondja az őszinte véleményét, azt leugatjátok, lepontozzátok, és mindenféle pénzéhes ribizlinek elmondjátok. A csaj pedig megállapítja, hogy minden otthon élő pasi elmebeteg és nőgyűlölő.


Vagyis csak megerősíted mindkét felet a saját sztereotípiáiban, változást nem fogsz tapasztalni.


Kérdés: szerinted miért van az, hogy a családi kapcsolatok kategóriában minden 18 év feletti problémájára az a megoldás, hogy költözzön külön? Illetve miért kérdezi minden 16-17 éves, hogy költözhetne külön 18 éves kor előtt?

Mi változik meg valahol 18 és 28 között, amiért ilyen gyökeresen eltér a két generáció gondolkodásmódja?

2016. okt. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
27%
Van ám albérlet is,amiben nem kell feltétlenül egyedül élni
2016. okt. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
42%

Igen, az ember feltalálja magát, hogyha igénye van erre. Az élet rákényszeríti és cselekszik. Ezért nem is életképtelen.

Viszont a mai világ másabb, mint a pár évtizeddel ezelőtti. A megélhetés nehezebb meg amúgy sem tűrik meg egymást hosszú távon az emberek. Nem olyan fontosak már az emberi kapcsolatok. Mindenki menekülne a másiktól vagy elzavarná a másikat.

És sajnos előfordul, hogy aki korábban egyedül is megállt a lábán, később visszatáncol a szülőkhöz, mert megint csak nehéz volt neki fenntartania az önálló életvitelt.

Mivel még mindig férfiközpontú világban élünk, ezért a férfiak elsőbbséget élveznek a fizetéssel és a karrierrel kapcsolatban. A nők? Hát nem hiszem, hogy komolyan venné őket ez a világ. Többet kell teperniük mindenért, ami a férfiaknak jár. Ez sajnos így van. Nekünk nehezebb. :(

Mondjuk én azok között vagyok, aki nem várta el a kapcsi elején rögtön, hogy egyedül lakjon a pasi a saját lakásában + saját kocsi. Az is elég volt nekem, ha látom az illetőn, hogy igyekszik ezeket kialakítani és nem egy naplopó senki.

2016. okt. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
79%

Te azt gondolod, hogy aki önálló, felnőtt életet él, az azért teszi, mert minden részét élvezi?

Elárulom: nem így van.

Én például utálok rezsit fizetni, mégsem költözöm vissza anyámék nyakára, hogy jaj, tegyék már meg helyettem. A felnőtt élet kritériuma éppen az, hogy képes vagyok önállóan, felelősségteljesen gondoskodni magamról. Megtehetném, hogy egy kisgyerek szintjén élek, de NEM TESZEM. Ettől felnőtt valaki.

2016. okt. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
20%
albérlet = vastag pénztárca ezt nem kell túl kombinálni. minimálbérből te nem fizetsz albérletet
2016. okt. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
76%

Összeállsz 2v3 haveroddal kivesztek egy házat és vígan el lehet lenni egy albérletben is.


Nagyon sokan így oldják meg azt, ha nem akarnak a szüleik nyakán lógni, nem értem ebben mi a vastag pénztárca

2016. okt. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
3%
Dehogy nehezebb a nőknek a nyugati világban. Pont annyi esélyed van egy munkát megkapni, mint egy férfinak, ha kvalifikált vagy
2016. okt. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
65%

Egyetlen kérdésem van:

Tudod-e, hogy mennyi az otthonod havi rezsiköltsége, mennyi a háztartási költség és a kajapénz?

2016. okt. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
92%

Vagy egyszerűen azért, mert hasonlót keres, mint ő.

Vagyis, ha 25 éves nőként külön tud lakni, nem pénzelik a szülők, és el tudja tartani magát, akkor miért akarjon olyan pasival összeállni, aki nem tud fenntartani egy albérletet, nem tudja magát ellátni, és kifogásokat keres, hogy miért lehetetlen 2016-ban megélni egyedül?

Ha egy 25 éves nőnek ez nem gond, miért lenne gond egy 25 éves pasinak?! Tudom, jön a klasszikus válasz, hogy a nőknek könnyebb, mert csak szétteszi a lábát... nos, olyan pasival sem akar az ember lánya együtt élni, aki bárcás kur.vának tartja, nem minimálbérért gürcöl.

2016. okt. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!