Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért ilyen nehéz gyerekes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen nehéz gyerekes anyukáknak párt találni a 40es korosztályból?

Figyelt kérdés

Egy normális, csinosnak mondott, gyerekes anyuka vagyok. Ráadásul a gyerekem már 6 éves, megosztott felügyelettel, apukával is jó a viszonyunk, tökéletesen kialakított életünk van, tehát tényleg nem pótapára vadászom.


Úgy gondolom teljesen normális értékeket vallok és tényleg egy életre szóló kapcsolatot keresek. Megértő és türelmes vagyok, egyáltalán nem hisztis vagy akaratos. De vannak igényeim, elvárom, hogy a páromnak első legyek (nyilván ha van gyereke akkor más a helyzet), hogy velem legyen, minőségi időt töltsünk együtt, tisztelettel bánjon velem stb.


A problémám, hogy minden férfi csak valami felületeset akar tőlem. A netes társkeresés nem igazán jött be. A való életben meg rámosolygok az emberekre, próbálok beszélgetségbe elegyedni, de csak negatív tapasztalataim vannak. Kifejezetten gyerekes férfiakat is kerestem, de tapasztalataim szerint ők még inkább csak 'élni' szeretnének.


Ráadásul elég magas is vagyok, ez még jobban megnehezíti a társkeresést.


Mit tudok még tenni?



2016. nov. 16. 09:40
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
51%

"Előtted ott volt a lehetőség, hogy normális családi életet élj, de te ezt elcseszted. Ebben nem más férfiak a hibásak!"


Benned gondolom az ex férjet tisztelhetjük, ha már így tudod konkrétan, hogy a kérdező cseszte el és csak is ő. Vagy azok közé a hibbant nőgyűlölő balfékek közé tartozol, aki elkönyvelte hogy egy rossz kapcsolatért csak a nő tehető felelőssé, a férfiak mind angyalok....

Csak tudnám, hogy az ilyen agyatlanok minek adnak tanácsot. Az egész mondanivalód a nullával egyenlő :)

2016. nov. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
100%

# 20: Mikor még gyermektelen voltam, épp nyaralás alatt került kórházba az apám. És igen, folyton a telefonon lógtam és alig vártam, hogy hazamehessek. Tudod, az embernek van családja: apja, anyja, testvérei, akikért felelősséget érez. És most ne mondd, hogy az más, meg természetes, és neked CSAK a gyerekkel van gondod, mert itt alapvetően arról van szó, hogy nem tudod elviselni, hogy bárki fontosabb a párod számára, mint TE.

(A fenti példát azért írtam, mert sokkal nagyobb az esélye annak, hogy a párod szüleivel történik valami, mint annak, hogy a gyerekével. Írom ezt úgy, hogy 10 éves gyerekem van, volt már beteg, volt már kórházban, de miatta még egyszer sem kellett megszakítani semmilyen programot, a szüleim miatt viszont igen.)

2016. nov. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
20-as! Váljék egészségedre a gyermektelen, fiatal nő.Vannak igazságok abban, amit mondasz.Nálam szerencsére apuka sosem volt képben, nincs láthatás, nincsenek apai ági rokonok, semmi.Én sem szívesen kezdenék kisgyermekes apukával, akit az exe hívogat a gyerek(ek) miatt...Vagy legyenek minimum tini korú gyerekei, vagy semmilyen. Bár az sem jó, mert ha még nincs gyereke, valószínűleg akar majd. Én meg már nem szívesen szülnék. Akkor még 15-20 évig maradjak szingli?Én hiszek abban, hogy ha két összeillő ember egymásra talál, akkor semmi sem számít.Mindkét félnek képesnek kell lennie az alkalmazkodásra.
2016. nov. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 A kérdező kommentje:
Jesszus 20-as, ritka az ilyen begyöpösödött, sztereotípiákkal teli, rosszmájú, fennhéházó díszpávián mint te. Látszik, soha nem is voltál még gyerek közelében sem. Felesleges válaszolnom, mert tényleg fogalmad sincs arról, milyen egy gyerek. Az ilyeneket csak sajnálni tudom. Csak ennyit látsz a gyerekből, csak a jelent, csak a problémát, csak a ráfordítást, csak a terhet. Nem látod, hogy az a gyerek szeretni fogja a mostahaapját, fel fog nőni és hálás lesz neki, támogatni öreg korára, akkor is mellette lesz ha más már nem lesz ott. De te csak azt látod, hogy ha eltörik a lába akkor otthagyom a nyaralást. Hát meg fogsz lepődni, de ha a testvérem/anyám/apám/nagyszüleim/legjobb barátaimmal történne ilyen súlyos baleset, akkor ugyanígy otthagynám a nyaralást. De ha normális gondolkozásod lenne (ami ugye nincs), te is jönnél velem. De igazad van, de is állj szóba gyerekes nővel, mert ilyen valós élethelyzetek, mint az azonnali műtét, mindennapos esemény a gyerekeknél(irónia).
2016. nov. 16. 14:34
 25/56 anonim ***** válasza:
78%

#20 ez egyszeruen nem neked valo,felfogtuk.

De szerencsere vannak olyan ferfiak akik nem ennyire onzoek es akik tudatosan atgondolva vallalnak egy ilyen kapcsolatot,ahol bmikor "elromolhat a gyerek" es olyankor az anyanak o az elso. Nalunk a gyerekek is beletartoznak ebbe a kapcsolatba,en ezzel jarok,ezt vegiggondolta a parom es onnantol nincs az orrom ala dorgolve h nem ilyen lovat akartam.

Lehetne optimalisabb a kapcsolatunk, ha 6evvel ezelott ismerem meg a paromat gyerekek elott,en sem igy terveztem amikor kimondtam a boldogito igent.

Olyan nincs h vki mar elcseszte es onnantol igya meg a levet.Mindig van uj esely a boldogsagra,aki itt veri a mellkasat h kakukkfiokat nem penzel, az majd maskepp lesz boldog vagy boldogtalan.


Kapasbol 2 ismerosom jut eszembe akik hajtottak a szingli pipiket majd evekkel kesobb az en vallamon sirtak el h eletuk nagy szerelme 2gyerekes no es nem jott ossze nekik vele ezert vagy azert.

A minosegi idot nem csak kettesben elbujva gyerektelenul lehet eltolteni,vagy elutazva,van meg ezer opcio es az emberek kreativak,megoldjak.


Szoval barmit hozhat az elet,meg akar kisgyerekes elvalt not,dekorativ amde problemas, hisztis szinglit is.Barmi megtortenhet.Es neha azokban talaljuk meg a szamunkra megfelelo embert akiben elsore nem is gondolnank:) ettol szep ez:)

2016. nov. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
83%

# 20: Még a láthatás dologra reagálnék... párommal az én házamban élünk, az exemmel jó a kapcsolat, de nem szokott bejönni hozzánk (a volt otthonába). Tiszteletben tartja az életünket. Ha jön a gyerekért (hetente többször), előtte ideszól telefonon és kikísérem a gyereket a kapuig, ha meg kell beszélni valamit, akkor ott megbeszéljük. A volt anyósomékat évek óta nem láttam: náluk rendezik az ünnepeket, külön tartanak szülinapot, karácsonyt, mindent.


A lényeg, hogy te elképzelsz szituációkat, hogy bizonyítsd, mennyire pocsék egy gyermekes nővel az együttélés, csakhogy a valóságban ezek a szituációk nem léteznek. Legalábbis, mi, akik benne élünk ebben a helyzetben, nem ezt tapasztaljuk.

Isten ments, hogy győzködjelek, hogy gyerekes nővel kezdj, mert szerintem nagyon rosszul járna veled. A nő, és nem te a nővel. Szóval jobban is teszed, ha távol tartod magad a gyerekes nőktől. Csak azért írtam le mindezeket, mert szeretném tisztázni, hogy messze nem olyanok a hétköznapok, mint ahogy te azt démonizálva felvázolod itt.

2016. nov. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
93%
Az a helyzet, hogy másoknak is joga van ahhoz, amivel te is éltél egyszer. Mégpedig, hogy első legyen egy másik ember életében. Hogy együtt éljek át először, milyen szülőnek lenni. Te ezt már nem tudod biztosítani. És nem a kor a lényeg, mert ismerek nem egy 35+ os nőt, akinek nincs gyereke. Miért ne őket válasszak az egyedülálló férfiak? Ha már nem akar gyereket, akkor miért ne olyan nőt válasszon, akinek bizony ő lesz az első az életében?nem kevesebbek tőled, sőt. Többet tudnak nyújtani azzal hogy nincs más az életükben. Mondom, te már átelted ezeket, most mások fogják. És neked is van esélyed párt találni, de már nem olyan ferfiakbol valogathatsz. Már csak olyanokbol, akik nem biztos, hogy nagy ők lesznek neked. Lejjebb kell adni az igényeket.
2016. nov. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:

# 27: Azért viszonylag kicsi az esélye annak, hogy egy negyvenes férfi számára a kérdező lenne az első nő az életben, akivel átélheti, hogy ő az első a társának...

Az én párom például előttem két komoly kapcsolatban élte meg, hogy csak ketten léteznek egymásnak, mégis azt vallja, hogy messze többet nyújtok számára még így is, hogy a gyerekemmel is foglalkozom, mint az exei, akiknek nem volt még gyermekük.


Egyébként meg miért kellene lejjebb adni az igényeket? Pont hogy nem kell! Én JÓVAL magasabbra tettem a lécet, mint korábban, szingliként. Ezért történhetett, hogy ezúttal tényleg az Igazit találtam meg, nem csak amolyan kompromisszumos kapcsolatot. Tény, hogy jobb lett volna mindezt 10-15 évvel ezelőtt átélni, a mostani párommal alapítani először családot, de a valóság az, hogy mindketten sokat tanultunk, fejlődtünk az elmúlt évek nehézségei révén. 10-15 évvel egyikünk sem tudta volna eléggé értékelni a másikat. Mostanra értünk meg egymásra. És jól van ez így!

2016. nov. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
Tudtam, hogy valaki felreerti. Nem úgy az első, hogy előtte nem volt sebkije. Hanem , hogy nem a gyerek az első hanem ő. A párja. Hogy nem szorul a második helyre automatikusan.
2016. nov. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 A kérdező kommentje:

Igazából a kérdésem arra irányul, mit tudok még tenni, hogy növeljem az ismerkedés esélyét.


Az egész kérdés egy rosszindulatú összehasonlítássá vált a gyerekes és gyerektelen nők között. A kettő teljesen más kategória, úgy ahogy egy gyerekes és gyerektelen férfi is. Nem lehet összehasonlítani. Ennyi erővel lehetne hasonlítgatni a hisztis és nem hisztis nőket, a pénzes és szegény nőket, a budapestieket és a vidékieket.

Az egészet együtt kell nézni, az egész személyiséget, életkörülményeket, világlátást.

2016. nov. 16. 15:17
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!