Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » 26, egyedül, minden tekintetbe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

26, egyedül, minden tekintetben? Hogyan kellene a helyzetemre tekintenem?

Figyelt kérdés

Sosem voltam egy túlságosan szociális alkat. Sokkal inkább érettebb, a társaimnál. A problémát a folytonos betegségek és a túlsúly, valamint a szüleim szigorú elképzelései is tetézték (pénzt nem adtak szórakozásra, az örökös 'nem' hallgatása és a tanulás mellett dolgozni sem volt lehetőségem).

Egy ideig abszolút reménytelennek és elveszettnek éreztem magamat. Egy dolog segített a gimnázium végeztével: annak a ténye, hogy egy olyan szakot kezdhetek el, ami számít. Valamiért kellett küzdenem. További egészségügyi problémák és a folyamatos maximalizmus mellett csakis a tanulmányaimra koncentráltam. Most pedig, a végzéshez közel, 26 évesen, szociális élet és mindenféle párkapcsolati tapasztalat nélkül, megannyi mélyponton túl felmerül a kérdés: merre halad az életem?


Most már azt hiszem, jól kijövök a felszínen az emberekkel, viszont a kapcsolatok megtartása nem megy. Sosem tanultam meg igazán 'igényelni' mást. Nem találkoztam olyannal sem, akihez igazán vonzódtam volna. Illetve, fogalmam sincs, hogyan kell olvasni mások jeleiből. Az egyetemi kiégés hobbikat sem hagyott az életemben. Viszont tartok attól, hogy egy ez a megrekedés korszaka...?


Csúnyának nem vélném magam, magasan képzett vagyok, visszafogott, introvertált, néhány plusz kg-val... Baj van velem tehát...?



2016. dec. 9. 00:18
 1/9 anonim ***** válasza:

ez lehet, hogy kicsit pszichológusosan fog hangzani, de az ember a saját életének irányítója. te határozod meg (nagyrészt), hogy merre haladsz, rajtad múlik. :) lehet, h most nyon úgy érzed, csak lógsz a levegőben, de az nem azt jelenti, h megrekedtél és annyi. és sztem ki is mondtad kb a megoldást, keress hobbit, vmit, amiben örömödet leled,ahol esetleg találkozhatsz olyan emberekkel is, akiknek hasonló az érdeklődési körük..

az, hogy nem vagy egy kimondottan társasági ember, nem azt jelenti, h baj volna veled, sokkal inkább azt, h ilyen a személyiséged.

egy biztos, te alakítod az életed, és olyan nincs h veszett fejsze! :)

2016. dec. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Akkor már csak imádkozom azért a pillanatért, amikor ebből az egyetemi pokolból kiszabadulhatok. Jobban belegondolva, teljesen kizsigerelt ez a néhány év...

2016. dec. 9. 00:33
 3/9 anonim ***** válasza:

megértem!

más lesz majd, ha elkezdesz dolgozni! :) kitartást a továbbiakhoz, írj, ha még vmiféle megerősítés kell! :)

2016. dec. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"További egészségügyi problémák és a folyamatos maximalizmus mellett csakis a tanulmányaimra koncentráltam. Most pedig, a végzéshez közel, 26 évesen, szociális élet és mindenféle párkapcsolati tapasztalat nélkül, megannyi mélyponton túl felmerül a kérdés: merre halad az életem? "

Nézd a dolog jó oldalát: Summa Cum Laude végezhetsz :)

2016. dec. 9. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sok párhuzamot látok a saját életemmel. Pár évvel idősebb vagyok ugyan, de még nem tartok ott, hogy visszatekinthessek a problémák leküzdésére és ennek alapján tanácsot adhassak. De ha szeretnéd, beszélgetésre nyitott vagyok.
2016. dec. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Taushi ***** válasza:

Hogy merre halad, az csak tőled függ. De szerintem mostmár csak felfelé mehet. :) Elég hasonló helyzetben vagyok én is. Bár már voltak kapcsolataim.

Amerre szerintem érdemes lenne, vagy legalábbis, amerre én próbálok, az elkövetkező 1 évben amíg sulim van:

-időmenedzsmentre figyelni, arra szánj időt amire muszáj

-szintnövelés: ha zavar a néhány plusz kiló dolgozz rajta, öltözködésre egyéb igényes külsőt sugaló dolgokra figyelj oda, munka területén próbálj valamerre lépni előre, ez nálad nem tudom hogy áll most

-gyakorold az ismerkedést, akár neten extrém esetben anotalk vagy bármi hülyeség

-szedd össze mik azok a dolgok amikkel jól érzed magad, hobbik ilyesmik, (nekem pl. ezekre kevés időm volt, és teljesen megfeledkeztem róluk), és ha ezek megvnnak ebben a körökben próbálj új társaságokba becsatlakozni

-és semmi baj nincs veled, csak kevés a normális ember, így nehezen találják meg egymást :)

2016. dec. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
"szintnövelés" :D :D :D
2016. dec. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

4ik: Oh... Igen. Jó lenne. Sőt, csodás. :) Summa...


5ik: Szívesen beszélgetnék. Nagyon ritkának találom a hasonló cipőben járókat.


6ik: Köszönöm a tippeket.

- A súly gondon tényleg igyekszem segíteni, az öltözködés... Nos, talán az egyéni stílusomon is dolgozni kéne. :) Szintnövelés :);

- A munka irányára erősen figyelmet fektetek, azt hiszem, hogy jó irányba mozdulok. Azt hiszem, hogy végzés után (azonnal) sikerül elhelyezkednem, ha minden jól megy.

- És az ismerkedés... ez a gyenge pontom... Kimerítő napok után a 'buli' számomra nem értelmezhető... de az internet? :) Talán működhet...?


Ehhez kapcsolódik a következő kérdés: Ti, hasonló cipőben járók, hogyan ismerkedtek...?

2016. dec. 9. 21:24
 9/9 Taushi ***** válasza:
Társkeresőn volt már sikerem eddig, de az is olyan, hogy nagyon ki kell fogni... talán ha eddig sosem ismerkedtél az ellenkező nemmel, írásban, neten könnyebb elkezdeni, ráérezni, hogy mi merre hány méter. Viszont tudni kell helyén kezelni az egészet. Érdemes sokat olvasgatni ebben a témában.
2016. dec. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!