Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mi értelme van a szexen kívül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme van a szexen kívül az emberi kapcsolatoknak?

Figyelt kérdés

Most tekintsünk el a gyereknemzéstől és az egzisztenciális okoktól.


Mi a jó egy kapcsolatban a szexen kívül?

Úgy gondolom, hogy ugyanolyan jó egyedül. Teljesen jól érzem magam egyedül, jobban lekötnek a magányos tevékenységek, mint a társaságban, a barátaimmal töltött idő. Az embereket többnyire unalmasnak és egyformának tartom, sokkal jobban érdekelnek a gépek és a tudományos munka, mint az emberek.


Tisztában vagyok vele, hogy introvertált vagyok és enyhén autista.


Kb. 7-8 éve tudatosan formálom a személyiségemet, tudatosan nyitottam az emberek felé, ma már gond nélkül beilleszkedek társaságokba, vannak igazi barátaim. Szeretem az embereket, pozitívan állok mindenkihez, nincs bennem semmiféle undor vagy ilyesmi. Sőt, néha úgy érzem, valamiért vonz a társaság.


De miért? Nem értem. Ez nem csak megszokás? Az együttműködés anyagi hasznától eltekintve egyszerűen nem találok racionális okot az emberi kapcsolatokra.

Tinédzserként a szexuális frusztráció teljes felszámolása motivált arra, hogy extrovertáltabb legyek, és sikerrel is jártam. Csak szeretném jobban megérteni, mi zajlik a fejemben.


Amikor egy lánnyal randizok, valamiért sokkal érdekesebbnek tartom őt a szexig vezető út során, mint azután, hogy szexeltünk. Az első szex előtt minden közösen végzett tevékenység izgalmasabb. Bánt is a lelkiismeret emiatt, nem muszáj lefikázni.


Nem akarom a barátnőmet soha a dugópajti+lelki szemetesláda szintjére süllyeszteni a saját értetlenségem miatt. Ti szavakba tudnátok önteni, mit szerettek más emberek társaságában és mire jó még egy párkapcsolat?



2016. dec. 28. 23:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
Ismerős az a közhely,hogy az ember társas lény?
2016. dec. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%

" Az embereket többnyire unalmasnak és egyformának tartom,"

...

"Szeretem az embereket, pozitívan állok mindenkihez, nincs bennem semmiféle undor vagy ilyesmi. "


Én mind a két álláspontot meg tudom érteni, - a második mondjuk közelebb áll hozzám - a kettőt együtt, pár perc különbséggel nehezen.

Az ember "Társas lény" (Aronson)

Az udvarlás meg tényleg sokszor nagyobb élmény, mint az együttlét, de azt se szabály: az én példám egészen mást mutat.

Szóval sokféle helyzet van, a "racionalitás" meg egy elég szűk körben működő dolog.

2016. dec. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
26%

A nők azért messze nem csak szexre jók.

Vannak, akik főzni is tudnak..

2016. dec. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%
Hát nekem meg nem is elsődlegesen a szex hiányzik, de persze az is. Hanem a kölcsönös szerelem érzése, egyszer volt már részem benne és hihetetlen, felér egy orgazmussal. :)
2016. dec. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
29%
#3 Azért az elég ritka.
2016. dec. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
21%
A plázaribijeitek nem is tudnak főzni...
2016. dec. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
34%

Azt teszi ezeket, hogy megmutatjátok magatokat egymásnak kölcsönösen és minél inkább. Ez nem egy egyszerű dolog, mert, hogy igazán képes legyél erre, ahhoz tulajdonképpen saját határaidon kell átlépned, mert eleve nem ismered magad teljesen, vannak részeid, amiket nem látsz. És kell ehhez egy nagyon különleges tér kettőtök között. Ennek a létrehozása. Meg persze az érzelmek, amik elöntik az egészet.


Szerintem még szerelmes nem voltál. Szóval gondolj arra, hogy érhetnek még meglepetések.

2016. dec. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
61%

Ez egy nagyon jó kérdés valójában. Én azt látom hogy a többi ember nem tudná megválaszolni a kérdést. Látok párokat, de gondolatok, értelmes háttér nélkül. A gyereknemzést a társadalom erőszakos propagandával leválasztotta a szextől és már a megfogant magzatok elpusztítása is egy természetes folyamattá vált. És nem gyerekgyilkosságnak hívjuk, mert az olyan csúnya lenne kimondva, úgy hívjuk hogy abortusz.


És érdekes hogy ahogy ez megtörtént, bekövetkezett a szexuális forradalom, az emberek nem tették fel a kérdést hogy és most akkor mi van, minek legyünk együtt, ha nincs gyereknemzés? Az egyetlen amit orrba szájba emelegetnek, mint szükséglet az a szex. Pedig szerintem nem az.


Én most biztos nagyon ellenszenves, cinikus és szarkasztikus vagyok, ez a pontozásomban is meg fog nyilvánolni, de nem érdekel.


Nekem fontos lenne egy párkapcsolat mert másfajta értékrendem van, mint a többi embernek. Ráadásul azt érzem hogy a többi ember értékrendje hazugságokból és önámításból áll, valójában ugyanolyan alantas és instabil, mint azoknak akiket megvetnek. Ezért is van annyi válás, tönkrement család, boldogtalan ember. Mert meglenne a lehetősége férfinak és nőnek hogy boldgoan éljenek, de elszabotálják és utána még büszkék is rá.


Megszokás és valamennyire hazugság is hogy együtt kell lenni. A szex is valójában egy hazugság. Úgy ábrázolják a szexet, mintha valami megváltás-újjászületés lenne. Egy videóklipben amikor egy olcsó celebqrva hentereg valami izmos csávóval, abból nektek mi jön le?


Én nem akarok egyéjszakás kalandokat, de látom sokszor a nőket és nem is tartom őket sokra. Fogalmam sincs hogy tarthatja őket bárki a viselkedésük és a sekélyes gondolkodásuk, felszínes világuk alapján többre őket egyéjszakás kalandoknál. Én spec igényelném a törődést, gondoskodást, egymás támogatását, közös tervezést, áldozatok hozatalát, hűséget, megértést satöbbit. De ezek az értékek manapság a társadalomban nem elfogadottak egy férfi számára. Egy férfi nem várhat el gondoskodást, ezt egy nő hangoztathatja csak.


Kérdező, fontos hogy mit akarsz. Szerintem te is igényled valahol a társat, csak lehet nem látod át vagy időnként homályba veszik. Az gondolom hogy egyébként korrekt módon kéne viselkedned a nőkkel és megmondanod nekik ha látod hogy nem lesz több a dolog csak szexnél.


Leírtam azt ami bennem kavargott a témában. Várom a lepontozást de jobban örülnék néhány ellenérvnek attól aki nem ért velem egyet vagy egyetértésnek attól aki igazat ad nekem.

2016. dec. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

# 1

És mint általában a közhelyek, ez is csak részigazság.

Rengeteg, alapvetően társas élőlény fajnál figyelhető meg, hogy vannak magányos egyedek.

Legjobb példája ennek - ha már a közhelyeknél tartunk - a magányos farkas, de az emberszabásúaknál, akik a legközelebbi rokonaink az állatfajok közül, szintén megvan ez a jelenség; léteznek magányos csimpánzok, gorillák, tovább nem is sorolom, akit érdekel, az majd utánanéz.

És ami érdekes: a magányos egyedek gyakorlatilag kivétel nélkül hímek, nyilván mert sokkal erősebbek a nőstényeknél, és még a hímek közül is csak a legerősebb egyedek képesek magányosan élni.

2016. dec. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
46%

Érdekes ötlet, de nem gondolom hogy jó dolog idekeverni az állatvilágot. Szerintem ez egy hiba, amikor az állatvilágból akarunk megindokolni egy emberi tulajdonságot. Vagy nagyon erőltetetten akarunk valamilyen gyarlóságot kimagyarázni vagy elismerjük hogy az ember alacsonyabbrendű lény, mint hisszük.


Én elismerem, hogy az embernek is lehetnek állatias ösztönei, de nem tartom helyénvalónak ha azáltal hagyja magát valaki vezetni. A galambokról szokták mondani hogy ők egy életre választanak párt maguknak. Más állatfajok meg cserélgetik a partnert vagy több partnert tartanak egyszerre. De az ember mindegyiktől különbözik. Szerintem összetettebb gondolkodásmódunk és érzéseink is vannak az állatokénál. (Jó ha megnézem a celebeket, akkor időnként máshogy gondolom)


Szerintem az ember magányossága nem ugyanaz mint egy állat magányossága. Mások lehetnek az indokai és más az érzés is. Nem tudom pontosan a választ, csak annyit gondolok hogy szerintem rossz felé keresünk az állatvilágban.

2016. dec. 29. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!