Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogy segíthetnék a barátnőmnek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy segíthetnék a barátnőmnek?

Figyelt kérdés

Szóval. Van egy barátnőm. Már vagy, nem is tudom, 12, 13 éves kora óta szerezne barátot, ábrándozik fiúkról. Most már javában 21 éves. És még sosem volt neki. Olyan rossz... Ő nem panaszkodik erre, de tudom, ez őt belül tépázza azért.

Én csak 18 évesen kezdtem el azt érezni, nem lenne rossz egy fiú, és 19 évesen lett is barátom, azóta is vele vagyok, magam is 21 éves vagyok. És valahogy olyan igazságtalannak hat, hogy én aki évekkel később akartam csak barátot mint ő, találtam is viszonylag záros határidőn belül. Ő meg már ennyi éve nem. Komolyan mondom, már kérdezni sem merem, hogy tetszik-e neki valami, vagy mi a helyzet pasifronton, mert kajakra kínos.

Amúgy elég egyértelmű miért nincs neki. Egyrészről ő mélyen, iszonyat mélyen hívő keresztény, el se tudnám képzelni nem keresztény fiúval, aki elviseli a sok hites dolgát. Mi is eltávolodtunk egymástól emiatt. Semmi bajom a hitével, sőt, de nála szinte minden csak arról szól. Pl. hites filmeket néz, dicsőítő zenét hallgat, szex ugye csak gyerekcsinálásra házasság után, terhességkorlátozás kizárva. Jár gyülibe, hites énekkarba, meg még ki tudja mibe. Amúgy nagyon aranyos lány, optimista, mosolygós, törődő, jól kommunikál, segítőkész, egy arany lélek, mindenki megkedveli (ezt az oldalát).

Aztán van még egy dolog. A családjában a szülei, húgai és öccse magas, szép emberek. De a barátnőm valami nagymamára ütve ritka alacsony, és duci. Szemüveges, hosszú barna hajú, fehér bőrű. Öltözéke nem követi a mai divatot. Arcra nem örökölte a családjára jellemző szép vonásokat. Az kisebbik húga, hiába hites meg minden, hát ő valahogy azt is máshogy kezeli, meg szép is nagyon, é nagyon népszerű a fiúknál.

Szerintetek tudnék valahogy segíteni a lánynak? Vagy ezt csak ő tudja összehozni magának hites berkekben? Nem merek írni neki, hogy figyu, menj fel keresztény társkeresőre... Bár ha kell, ezt is feldobom neki. Amúgy iszonyat romantikus lélek, sokat olvas, jól fest... Meg nagyon szorgalmas, eltén tanul.


2017. márc. 11. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyülekezet alatt a hit gyülekezetét érted, akkor nem mélyen vallásos, hanem kattant. Mellesleg még írod is, hogy nem túl szép...el is távolodtatok, nem is kért segítséget. Miért nem hagyod szimplán a témát ?

30/f

2017. márc. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amíg ő nem áll készen erre, addig te hiába erőlködsz. A segítséget el is kell tudni fogadni.
2017. márc. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem is dolgod, de módodban sem áll segíteni rajta.

Egy keresztény társkeresőn meg mi a fenét keresne, Még ha legalább muszlim volna, azt kicsit megértené az ember XD

2017. márc. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem hit gyülekezete, hanem más, Golgotába jár első sorban.

Attól még hogy eltávolodtunk, még a barátnőm, és nem hagytam abba törődni vele.

Ő készen áll barátra. Már nyolc éve készen áll. Tiniként sokáig tetszett neki egy másik gyüliből egy haver, de mikor végül megmondta neki, csak annyit mondott, ő csak barátként tekint rá. Ő volt ilyen komolyabb fellángolása. Aztán egy dráma csoportban meg egy színész kollégája nagyon tetszett neki, de ott már nem élte bele úgy magát, termeszetesen. De tudom azzal a sráccal is az volt, alig bírt farkasszemet nézni vele, mikor az volt a feladat. Hát helyes srác volt, nem csodálom, de pont emiatt sejtettem, úgysem fog alakulni köztük semmi... Ezen kívül biztos tetszettek még neki srácok, de ez a kettő aki említésre méltó. Imádja a romantikus és a szexuális szituációkat a könyvekben és a filmekben (bár pl. az imádlak kifejezést nála nem lehet használni, mert imádni csak az Istent lehet). Ha lenne barátja, olyan jól bánna vele! És szerintem a barátja is nagyon tudná őt szeretni. Csak egy kicsit lenne kevésbé nyíltan vallásos, meg kicsit változtatna az öltözködésén, esetleg fogyna, tuti találna valakit. De ha olyan helyes srácot akar, mint akik tetszenek neki, akkor viszont főleg modernebben kellene öltöznie, és kissé kisportolnia magát.

2017. márc. 12. 01:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha komolyan gondolja a "házasságig nincs szex", meg "nincs fogamzásgátlás" nézeteit, akkor pedig jobb ha vár ezzel. Elég lesz társat keresnie, ha már belátható időn belül házasodni akar és gyereket szeretne. Minek neki egy "barát" egyáltalán? Csak hogy elmondhassa, hogy van? Aztán váratni akarja 5-6 vagy több évig, amíg felkészültnek érzik magukat a házasságra/gyerek(sereg) vállalásra?


Ha meg úgyis csak haveri kapcsolat lenne közöttük, akkor elégedjen meg a haverokkal egyenlőre.

Te például szexelsz a barátoddal? Beszélhetnél őszintén a barátnőddel, hogy mit is takar ez a kapcsolat. Utána eldönthetné, hogy tényleg akarja-e egyáltalán.

2017. márc. 12. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nyilván dugunk, igen. Nem azért kell neki barát, hogy elmondhassa hogy van, hanem azért, amiért mindenki másnak, ezen nincs mit magyarázni. De az jó ötlet, hogy beszéljek vele róla, hogy talán jobb is, hogy nincs meg senkije. De gondolom egy hasonlóan gondolkodó keresztény srácot akar, akivel együtt lehetne minden ilyen dolog mellett.
2017. márc. 13. 17:12
 7/8 anonim ***** válasza:

"Nem azért kell neki barát, hogy elmondhassa hogy van, hanem azért, amiért mindenki másnak"


- pont, hogy nem... és honnan tudod olyan biztosan, hogy kell neki egy pasi?

2017. márc. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Onnan tudom, hogy vágyik rá nagyon, sok éve.
2017. márc. 14. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!