Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Középiskolába kellene egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Középiskolába kellene egy ilyen tantárgy hogy társkeresés és társadalomismeret, hogy a mai lányok szembesüljenek azzal, hogy itt még 20 év múlva sem lesz nyugati jóléti állam, sok fizetéssel?

Figyelt kérdés

Nemrég olvasgatom ezt a fórumot, de el vagyok képedve ami itt megy.De az is igaz, hogy szinte minden társkeresőn ez fordul elő a legsűrűbben.

nem elég hogy az illető hogy néz ki(genetika), hogy sportos és magas és jóképű legyen, de már huszas harmincas éveire legyen saját lakása/háza, meg autója.

De mégis ez hogy és miből?

Persze mindig van egy két ember akinek a szülők segítenek,de a többség az nem így él.

kb 400 ezer közmunkás, 1,5 millió minimálbéres, és 500 ezer szakmunkás minimálbéres él ebben az országban.

Lehet osztani szorozni, de az igazság az, hogy örüljön ha valakinek ilyen bérekből 40-50 éves korára lesz egy új vagy pár éves autója, hitelmentesen, és egy saját lakása amin nincs hitel, de az is jó ha 30-40 nm lesz.

mert afölött nagyon drágák.

Sok lány/nő persze ugyanúgy benne van ezekben a számokban, magyarul ők is a társadalom alsó perifériáján élnek, de mégis ha ismerkednek, ők azok akik a pasikat számon kérik, mért otthon él, miért nincs lakás vagy autó?

Visszafelé ha megy ilyen kérdés, akkor meg megsértődnek és eltűnnek.

Ez miért alakult így Magyarországon?

Nem kellene a tanároknak és az oktatásnak a fiatalokat felvilágosítani, hogy hiába lesz elvárásuk az életben, attól még a jelenlegi gazdasági viszonyok nem fognak változni, és nem lesz nyugat-európai életszínvonal.



2017. márc. 29. 15:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
79%

Azért nincs igazad mert egyrészt közel sem mindenki sőt szerintem kevesen várják el egy 20as évei elején járó pasitól hogy háza meg autója meg jó keresete legyen. Ilyenkor még egy csomóan tanulnak és a szegényebb régiók falvaiban és kisvárosaiban se a drága ház és autó a tendencia sőt ott még később se. Viszont egy 30as dolgozó elvileg családot tervező férfitól igenis elvarható hogy ne anyu csecsét szopogassa két sorozat rész között. Hanem minimum külön éljen és ez mesze nem azt jelenti hogy saját házban csak hogy ne anyuci mellett. Amúgy aki 30 évesen is közmunkás attól én nem csak a fizetése miatt nem akarnék semmit. Ez mutatja hogy céltalan minden bizonnyal tanulatlan és érdektelen saját maga felé is. Egy ilyennel hogy vállalnék családot?

Amúgy párom 30 éves saját lakásában él vállalkozást vezet és a mély szegénységből indult. Még érettségije sincs de őrá fel tudok nézni mert tör előre. Valakire akinek kellemes a langyos fosban üldögélni nem tudnék.

Ami a szakmunkásokat illeti velük nincs bajom bár nem igen találkoztam olyannal aki 30-40 évesen nem beszürkült élet unt és beszűkült világú. Nehéz úgy beszélgetni valakivel ha a szakmáján és esetleg a helyi kocsmákon túl nem igen van ismerete másról.

2017. márc. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Lazy Lover ***** válasza:
13%
ezt számomra is felfoghatatlan hogy mire fől várják el az otthon tengődő nők hogy ebben a moslék országban legyen házad kocsid egzisztenciád jó lenne ha végre felébrednének a csipke rózsikák
2017. márc. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Az a furcsa ahogy a kérdésben is írtam, és erre várom a véleményeket, hogy ok, egy férfi otthon él, mert csoró országban élünk, és egyszerűen lehetne neki 5 szakmája is, ha nem tud kitörni a szegénységből, és nincs neki több százezer ft-ja hogy albérletet kivegyen pesten.

De ott vannak a szintén ismerkedő nők(eladók, boltosok, pultusok, felszolgálók, takarítók).Ők is minimálbér körül keresnke + - 10-15 ezer ft.Sokuk barátnőkkel él egy szobában egy lakásban, de a többség otthon van és úgy keresgél.

Akkor a férfi is elvárhatná, hogy a nő saját független egzisztenciálisan önálló ember legyen.mert ennek visszafelé is működnie kell.

2017. márc. 29. 15:40
 14/18 anonim ***** válasza:
61%
Na megjött a Lazy Lover is az okosságaival. :D Te hol olvasod, vagy hol látod hogy egy huszonéves pasitól elvárjuk a külön élést?
2017. márc. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
73%
Jaj megint te vagy. Multkor is leirtam, a legtobb bolti elado, hostess, recepcios es egyebek egyetemista diakok! Mint ahogy nagyon sok raktari dolgozo, arufeltolto stb srac szinten diakok. En is boltban diakmelozok, jovore kozom se lesz ehhez a munkahoz, ettol fuggetlenul boven van penzem barmire, mert lakast kaptam, bejartam mar szinte egesz Europat a kisebb orszagokat kiveve es tervezek is meg utazgatni, lassan Europan kivulre is, igenylem a hetvegi programokat, kulturalisakat is gyakran, sokat olvasok, muvelt vagyok es tarsai... Mit kezdjek egy buta kozmunkassal vagy egy masik bolti eladoval akinek ez nem diakmelo, hanem az elete karrierje? :D Miert lenne az az en szintem akinek az aljamelo a fix, attol meg mert nekem van egy 2-3 eves idoszak az eletemben amikor ezzel keresem a zsebpenzt? Valahol el kell kezdeni, ez nem szegyen, de aki megelegszik a semmi szellemi munkat nem igenylo melokkal es a kis netto 150 ezerkevel, arrol en nem tudok sok jot gondolni. Van 1-2 ismerosom ami nokent fixen ilyen munkakat vegez mert ez jo neki es nekik a parjuk sem egy atomfizikus vagy cegvezeto, hanem szinten 150 korul kereso atlagemberkek.
2017. márc. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom utolsó, kire gondoltál, de én nem szoktam itt kérdést írni.

Csupán pár hete olvasgatom ezt az oldalt és nemrég regisztráltam, mert nem akartam elhinni, amit itt olvastam.

De úgy látom hogy csak van ezekben a dolgokban nem is kevés igazságtartalom.

2017. márc. 29. 15:52
 17/18 anonim ***** válasza:
61%

Igen, valóban több esetben felmerült már itt kérdésként, véleményként az elvárt anyagi helyzet. De ha olvasgattad az oldalt akkor láthattad,hogy a válaszadók nagy része nem várja el,hogy huszon/harmincas éveiben a pasinak lakása/autója stabil anyagi háttere legyen.


Persze vannak olyanok, akiknek az értékrendjük erről sózl, de ilyen mindig is volt, és remélhetőleg ez a szűkebb réteg.


Mindenkinek jogában áll a gyerekét nevelni, mindenkinek jogában áll olyan párt keresni/találni aki az elvárásainak megfelel.


De reméljük nincs igazad, és nem elsődleges szempont ez a párválasztásnál :)


Az viszont fontos már huszonéves korban is,hogy ki merre tart az életben, teszi a dolgát, tanul, állást keres, megbecsüli azt, amije van, tervei vannak és igyekszik a majdani családjának a párjával együtt a stabil anyagi hátteret biztosítani.


De ezeknl a szempontoknál már az anyagi és emberi értékek együttesen fontosak.

2017. márc. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
68%

Pár szerencsétlen balfax miatt kéne a női nemet okítani?


Na, ez az első számú bizonyíték, hogy mindig mást hibáztattok!


Nem inkább ezt a társkeresés és társadalomismeret balfaxságot nektek kéne tanítani, hogy hogyan közelítsetek úgy egy nőhöz, hogy nem pisiljétek össze magatokat a közelében?

2017. márc. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!