Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Benneteket itt a GYK-n melyik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Benneteket itt a GYK-n melyik típusú kérdés mozgat meg jobban? Az elméleti kérdések vagy amikor egy konkrét szituációban van a kérdező és tanácsot kér?

Figyelt kérdés

Az elméleti kérdéseknél bár igaz, hogy nincs konkrét szituáció, de bizonyos témákat jól esik megvitatni, eldiskurálgatni róluk. Itt a kérdező vélhetően a válaszokra kíváncsi, kötetlen beszéletés a cél. Elég sok ilyet lehet olvasni itt az oldalon és szerintem szükség is van rájuk.


Van a másik típus, amikor a kérdező benne van egy helyzetben, és nem tud egyedül dönteni, ezért bevonja a dologba a válaszolókat. Ennek talán az a hátránya, hogy két teljesen egyforma szituáció nem létezik, tehát itt a válaszok csak a kérdezőnek nyújtanak segítséget, másnak nem biztos. Mindig van egy apró körülmény, ami minden egyes embernél mássá teszi az adott helyzetet. Itt empátiára van szükség, ami sokakból hiányzik, viszont aki szeret másokon segíteni, nyilván jó szívvel válaszol.


Melyik típusú kérdés az a kettő közül, amelyikre szívesebben írtok választ? A kötetlenebb beszélgetés érdekesebb, vagy az a jobb, amikor tanácsot kell adni egy dilemmában, gondban lévő illetőnek? Vagy adott esetben mindkettő meg tud mozgatni titeket?



2017. ápr. 22. 13:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az amikor még olyan problémával küzd valaki amivel én sem boldogultam és eléggé felkavar, hogy miket kell tényleg megélnie az embernek és nincs segítség.
2017. ápr. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az elméleti fejben maszturbálós mi lenne ha típust utálom
2017. ápr. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyértelműen az elméletiek, annak van valamennyi értelmük is néha. A konkrét esetesek többsége viszont teljesen rosszul van feltéve, "mit tennél?"-kérdésnek van álcázva, de közben a kérdező azt akarja megtudni, hogy az ő egyedi, személyes esetében a másik fél vajon mit gondol, vagy mit fog tenni. Mivel itt teljesen másféle emberek, teljesen másféle szemléletmóddal, történettel válaszolnak, torz lesz az eredmény. Nem lesz semmire használható. A kedvencem az a típus, amikor kifejti, hogy "ha te egy 38,5 éves férfi lennél, és két éve láttál volna egy lányt, aki közepesen bejött volna neked, és most láttad az utcán egy kedd délután, de közben feleséged van, akkor mit gondolnál?". HÁT BMEG! :D


Az egyéb konkrét problémák meg kicsinyesek, unalmasak számomra, és abszolút nem érdekelnek.

2017. ápr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ami értelmes kérdés, arra próbálok válaszolni. Az elméletibb megközelítések azért jók, mert lehet más nézőponotkat megismerni, véleményeket ütköztetni, a konkrétabb, gyakorlatibb pedig aktív gondolkodásra késztet, rákényszerít hogy elgondolkodjak azon hogy ha velem történik olyan eset akkor mit is tennék.
2017. ápr. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én mindkettőt szeretem. Habár a konkrét eseteknél sokszor jó lenne a másik fél részéről is elolvasni a történetet.
2017. ápr. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Noblesse Oblige ***** válasza:

Ez nem ettől függ hanem a témától. Volt hogy elméleti kérdésnél szálltam hajóra és nyomon követtem, mert izgalmaz téma volt, vagy legalábbis nem akadt meg ott a kérdés, hogy két tábor és egymásra hányta a sárt. Lehetett előre haladni és több nézőpontból is megvizsgálni a dolgokat.


A konkrét helyzetnél igazából azt szeretem amikor a kérdező halad valamerre. Szóval megy tovább a holt pontról. Sok esetben a kérdések hiányosak és így nehéz igazán tanácsot adni. Közhelyeket lehet puffogtatni. De ha jobban megismerjük a tényeket adott szemszögből könnyebb okosabbat mondani.


Szóval ez téma és visszacsatolás függvénye nálam.

2017. ápr. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a gyakorlati, mivel az elméleti kérdésekből a legtöbbször csak vita van, meg elég földtől elrugaszkodottak szoktak lenni.


21/L

2017. ápr. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amikor az elmélet gyakorlatba kerül, és gubanc van...
2017. ápr. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A konkrét eseteket szeretem, szerintem ez azért jó, mert a válaszokkal segíthetünk a kérdezőnek, hogy a sajátján kívül más szögből is szemlélje a dolgokat.

Ill. gyakran találkozom olyan kérdéssel, amikor szerintem már teljesen egyértelmű, hogy mi fog történni, de a kérdező még úgy tűnik, mintha nem lenne biztos magában, de mélyen már ő is tudja a választ.

2017. ápr. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mind a két típusú kérdés megtud mozgatni ha értelmes a kérdés, de sok az olyan eset, amikor inkább csak a válaszok iránti kiváncsiság miatt kattintok rá egy kérdésre.
2017. ápr. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!