Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A feministák számára milyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feministák számára milyen az ideális férfi?

Figyelt kérdés
Mondjuk a legfontosabb 3 dolog. Azért a kérdés, mert annyira azt hallom ebből a táborból, hogy minden területen csak a nők a jobbak meg férfielnyomás van, hogy kíváncsi lennék, én férfiként hogyan tudnék megfelelni. 29/F
2017. ápr. 24. 16:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
96%

#9 Ez olyan, mint hogy ezen az oldalon az átlag férfi 20-30as nőgyűlölő szűz, mégis, akinek van minimális intelligenciája, az tudja, hogy ez alapján nem lehet nagy ítéleteket mondani a férfi nemről úgy általában. (Vagy ha ha már itt tartunk, a netes antifeministák is elég elborultak, szval akkor az is hülye, aki feminista, meg az is, aki nem?)

Amúgy nyilván annak a hangja jut el messzebbre, aki hangosabban ordít, és a média sem hülye; sokkal jobban megéri nekik elvont embereket promotálni, mint normálisakat.

2017. ápr. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Úgy tudsz megfelelni, ha nem akarsz megfelelni. Ugyanis a FÉRFI nem egy bólogató kutya és nem is egy napraforgó, hogy a fény fele hajlik.


Férfi példára nagyon jó James Bond karaktere.


Láttad 1x is hogy küzd, fut, kapar egy nő után? vagy, hogy megkérdezi egy noname oldalon, hogy "milyen az igazi férfi"..

2017. ápr. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Harry Potter meg varázsolni tud. Látod őt valaha emailt küldeni? Mindig baglyot használ.
2017. ápr. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"de mutasd már meg nekem akkor, hogy hol vannak a "normális" feministák, mert csak ezek a szélsőségesek kiabálják teli a médiát"


Számodra csak az létezik, amit a médiában látsz? Beszélgess élő, hús-vér nőkkel. Mondjuk olyanokkal, akik tanulnak, dolgoznak, tesznek a saját érvényesülésükért. Nem attól lesz valaki feminista, hogy habzó szájú szólamokat fröcsög, hanem attól, hogy egyenlő bánásmódot vár el mind az életben, mind a párkapcsolatában.

2017. ápr. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
14# Attól már feminista egy nő, ha egyenlő bánásmódot vár el? :O Azt hittem, hogy ez az alap.
2017. ápr. 25. 10:42
 16/21 anonim ***** válasza:
# 15: Nem, nem alap. Egy alapvetően partiarchális, hímsoviniszta társadalomban élünk, ahol az (uniós átlaghoz képest) jóval kevesebb a női vezető, politikus (pl. nincs egyetlen női miniszterünk sem!), ahol ugyanazért a munkáért, ugyanabban a pozícióban a nők alacsonyabb fizetést kapnak (átlagosan), ahol nyugodtan lehet élcelődni a nőkön, ahol a miniszterelnök következmények nélkül titulálhatja holmi "nőügy"-nek egy nagykövet visszahívását, ahol egy válóper során nem foglalkoznak azzal, hogy a férj bántalmazza a feleséget, ahol az országban kétmillió nő érintett valamilyen formában párkapcsolati erőszakban, ahol nemi erőszak, vagy kapcsolaton belüli bántalmazás esetén mindennapos az áldozathibáztatás és még lehetne sorolni. Nagyon-nagyon gyerekcipőben jár nálunk a női egyenlőség, vagy egyáltalán az a jogunk, hogy pusztán a női mivoltunkból adódóan ne legyünk élcelődések, zaklatások céltáblái.
2017. ápr. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

15# Ez kemény! :D Köszi, hogy leírtad, lássuk csak:


"(uniós átlaghoz képest) jóval kevesebb a női vezető, politikus (pl. nincs egyetlen női miniszterünk sem!)"

- A politikában egyenlő esélyekkel indulnak mind nők, mind a férfiak, nem gondolod, hogy talán azért van több férfi politikus, mert ez sokkal inkább férfi "szakma"? Mint ahogy bébiszitterből, vagy óvónőből sem találsz túl sok férfit (sőt bíróból sem!), mégsem háborodnak fel rajta. A férfi talán kevésbé alkalmas ezekre a szakmákra? Talán igen, mivel a gondoskodás, szeretni tudás elsősorban női princípium. Akkor ez most diszkrimináció? Egyáltalán nem az: a nemek között alapvető különbségek vannak.


Nem beszélve arról, hogy a világ egyik vezető nagyhatalmának (Németország) kancellárja nő, és a jelenlegi egyetlen szuperhatalomnak az elnöke is majdnem nő lett. Továbbá Theresa May, korábban Margaret Teacher, esetleg Julija Timosenko nem egy meghatározó történelmi kérdésben vállaltak szerepet, és most a nyugati világról beszélünk, ahol a feministák szerint hatalmas az elnyomás.


"ahol ugyanazért a munkáért, ugyanabban a pozícióban a nők alacsonyabb fizetést kapnak (átlagosan)"

- ha kevesled a fizetésed, talán be kéne battyogni a főnökúrhoz, kinyitni a szádat és több fizut kérni. Itt sem azért "diszkriminálnak", mert a női munka kevesebbet ér, hanem mert megtehetik, meg is teszik - így jobban megéri a cégnek. A férfiak is kérnek, ha úgy van, egyetlen vezetőnek sem fog magától eszébe jutni, hogy emeljen.


"ahol nyugodtan lehet élcelődni a nőkön"

- Ahogy éppen így lehet a férfiakon is. Táborokba zárnád a női viccek kitalálóit?


"ahol a miniszterelnök következmények nélkül titulálhatja holmi >>nőügy<<-nek egy nagykövet visszahívását"

- Ez egyrészt jogos, másrészt ahogy én látom itt sokkal inkább egy félresikerült, erőltetett szellemeskedésről volt szó, mint a nők tudatos lekezeléséről. Ha lett volna még fél perce a válasz megfogalmazására, valószínűleg másképp fogalmazott volna. Orbán nem pont a kifinomult humorérzékéről ismert.


"ahol egy válóper során nem foglalkoznak azzal, hogy a férj bántalmazza a feleséget"

- Ez nagyon nincs így, azonban a gyerekeket 95%-ban a nő kapja. Miért is? Ez nem diszkrimináció? Erről nem szólnak a feministák.


"ahol az országban kétmillió nő érintett valamilyen formában párkapcsolati erőszakban"

- És nem egy párkapcsolatban veri a nő is a férfit, ismerek férfit, akit a barátnője rendesen pofozott és karmolt, ő pedig elvből nem üthetett vissza - és a csaj ezt jól ki is használta. Továbbá a nők verbálisan sokkal jobban fel vannak vértezve, a férfi önbecsülését pusztán 2-3 szóval a sárba tudják döngölni. Más a fegyvertárunk, és egyik sem helyénvaló, de ismét csak a női oldalról esik szó. Nem beszélve arról, hogy miért álltok össze erőszakos állatokkal?


"ahol nemi erőszak, vagy kapcsolaton belüli bántalmazás esetén mindennapos az áldozathibáztatás"

- Nyilván idióta az az ember, aki mindenféle közelebbi vizsgálat nélkül egyből az áldozatra keni a felelősséget, pl. utcai nemi erőszak kapcsán szokott lenni az az érv, hogy az áldozat ki volt öltözve, és akkor úgy tesznek, minta az egész az ő hibája lett volna - nagyon nem az övé, de kis részben az övé is lehet! Lehessen más azért közelebbről megnézni a dolgokat, mert az sem mindegy, hogy egy notórius bántalmazóról, esetleg büntetett előéletű személyről van szó, vagy egy olyan valakiről, akinél egy alkalommal elszakadt a cérna és kiosztott egy taslit - netán épp azért, mert a fentebb említett verbális bántalmazást nem volt képes tovább tűrni. A feministának a "bántalmazó" fogalma minden esetben ugyanazt jelenti, nem tesznek különbséget elkövető és elkövető között.


"és még lehetne sorolni"

- Akkor sorold.


"nagyon-nagyon gyerekcipőben jár nálunk a női egyenlőség, vagy egyáltalán az a jogunk, hogy pusztán a női mivoltunkból adódóan ne legyünk élcelődések, zaklatások céltáblái"

- Örülnék, ha kifejtenéd már ezt a "élcelődés" dolgot, hogy mit értesz alatta. Vajon a nők, amikor azzal aláznak egy pasit, mert kicsi a farka, vagy nincs elég pénze, nem elég jóképű, "nyomi", az is ide sorolandó?

2017. ápr. 25. 13:51
 18/21 anonim ***** válasza:

#17 [link]

Drága kérdező, hol látod, hogy a nőket nem érdekli a jog/társadalom/politika?

Igazából úgy tűnik, hogy igenis érdekel minket, de (.....valamiért.... talán a női princípiumunk miatt?) nehezebben jutunk vezető pozíciókhoz, mint a férfiak.

[link]

Az egész videó marha tanulságos, legalább attól a résztől nézd végig, ahonnan bemásoltam.

2017. ápr. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ivartalanítsd magad vagy legyél meleg vagy transznemű, akkor megfelelsz nekik
2017. ápr. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

# 17: Kezdem a végén. Én nem tudom, milyen körökben mozogsz te, de - már sokszor leírtam - én még soha nem találkoztam ezzel a jelenséggel, hogy "a nők azzal aláznak egy pasit, mert kicsi a farka, vagy nincs elég pénze, nem elég jóképű, "nyomi"". Ez lehet, hogy tinédzserek között menő, de érett, felnőtt emberek világában ilyesmit én még soha nem tapasztaltam!

De még ha lenne is ilyen... az egész feminizmus lényege az, hogy ne lehessen valakit csak azért megalázni, alsóbbrendűnek tekinteni, mert NŐ. Ez független a többi tulajdonságától. Ha egy nő azért kap kritikát, mert előnytelenül néz ki, vagy igénytelen, mert elviselhetetlen a személyisége, vagy bármi másért, az már abszolút nem tartozik a feminizmus témakörébe, az egyéni "probléma". Tehát ha szembe akarod állítani a férfiakkal szemben felhozott kritikákat, akkor ne azzal gyere, hogy valakit azért kritizálnak, hogy MILYEN férfi, hanem olyasmire hivatkozz, hogy pusztán a férfi mivoltából adódóan éri diszkrimináció, élcelődés, zaklatás (függetlenül minden más tulajdonságától!). Ilyennel pedig én nem találkoztam. Vagyis de: általános iskola alsó tagozatában még dívik a "fúúúúj, fiúúúúk" attitűd, de aztán valahogy megszűnik.


Pont ez az egész feminizmus lényege, hogy NE a férfi-női mivoltunk alapján ítéljék meg a milyenségünket, a munkánkat, az értékünket, hanem a hozzáadott értékek alapján. Ha valaki negatív tulajdonságokkal rendelkezik, legyen akár férfi, akár nő, akkor igenis viselje a kritikát: az az ő személyének szól, nem pedig a férfi, vagy női mivoltának. Ha én igénytelenül megyek ki az utcára, akkor nem azért szólnak meg, mert nő vagyok, hanem mert igénytelen vagyok, tehát jogos a kritika. Ha azért kapok alacsonyabb fizetést, mert trehány vagyok, lusta, nemtörődöm, akkor teljesen jogos (még ha egyénileg nem is feltétlenül érzem annak), de objektíven igazságos. Ha azért nem neveznek ki vezető pozícióba, mert alkalmatlan vagyok rá, az érthető. De itt nem ilyesmikről van szó. Hanem arról, hogy objektíven azonos értékekkel és tulajdonságokkal a férfiak előnyöket élveznek a nőkkel szemben.

Ami pedig a bántalmazást illeti: könyvtárnyi szakirodalma van a bántalmazó kapcsolatoknak. Az esetek 99,9%-ában amikor arra hivatkoznak, hogy "egyszer elszakadt a cérna", akkor mélyebbre ásva kiderül, hogy azt már megelőzte verbális, lelki, gazdasági erőszak is. Mert ez a bántalmazó kapcsolatok dinamikája. Soha nem fizikai erőszakkal kezdődik a dolog, mindig van egy ELSŐ pofon. De hivatalosan (a jog szerint is) bántalmazásnak minősül a többi is. És a bántalmazó kapcsolatok 98%-ában férfi bántalmaz nőt. Ezek tények! A maradék 2%-ban pedig benne vannak a homoszexuális kapcsolatokban elszenvedett bántalmazások is, amikor férfi bántalmaz férfit, vagy nő bántalmazza a női partnerét. Tehát statisztikailag nagyon kevés a női bántalmazó.

Lehet rágódni az egyéni sérelmeken, de a feminizmus társadalmi jelenségekkel foglalkozik, nagy adathalmazzal dolgozik és a tendenciák mást mutatnak, mint amit te érzékelsz.

2017. ápr. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!