Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Társkeresőn sok helyen olvasha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Társkeresőn sok helyen olvasható a női profiloknál, hogy "a leendő párom szeresse az állatokat" (leginkább a kutyát szokták írni). Volt már valakinél, hogy egy amúgy jól alakuló ismerkedés ezen bukott el?

Figyelt kérdés

Adott egy kutyákat, macskákat, állatokat nagyon kedvelő nő, aki több házikedvenccel is megosztja otthonát. Mindennapjainak nagyon fontos, központi szereplői. Belép az életébe egy férfi, ismerkedni kezdenek, minden jól alakul, de kiderül, hogy utálja az állatokat, allergiás a szőrre, rühelli a macskákat, ő nem takarít semmilyen tengerimalac után, stb...


Ez innentől kezdve válóok lehet nálatok, hölgyek? Az amúgy jól alakuló randizást, ismerkedést ilyenkor abba is hagyjátok és fel is út-le is út a pasinak? Gátat szabhat egy szerelemnek, ha az egyik fél(ez általában a férfi szokott lenni) undort érez az állatok iránt, rosszul van tőlük, a másik viszont rajong értük?



2017. máj. 22. 10:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez fordítva is igaz: első barátom macskás pasi volt. Nem emiatt szakítottunk, de utólag belegondolva egyáltalán nem tudtunk volna összeköltözni, sem pedig én nála aludni, ugyanis rettenő allergiás vagyok a macskaszőrre. Ő meg nyilván nem dobja ki miattam az állatát, amit abszolút meg is értek, nekem is a kutyám a mindenem. Szóval ez nagyon is problémás
2017. máj. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
87%
Nálam férfi létemre kevés nagyobb állatbarátot találni, én még a pókot meg a molylepkét is kirakom a házból, fűnyírásnál vigyázok hogy elrepüljenek a méhek, fészkek vannak kiépítve a madaraknak, és még lehetne sorolni, mondjuk pont háziállatom nincsen, de nálam kizáró ok lenne ha valaki utálja az állatvilágot (ahogy a növényeket is, le tudnám vágni a kezét annak aki kivágja a fát, felgyújtja a tarlót és hasonlók), ha viszont csak szimplán nem állatbolond vagy nem érdeklik annyira az állatok az teljesen rendben van.
2017. máj. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam még személy szerint ilyen szituban, de szerintem ez simán "válóok" bizonyos szituációkban.

Aki rendmániás az nem fogja elviselni hogy minden kutyaszőrös; aki imád utazni, az nem fogja elviselni hogy otthon kell maradni mert nincs aki vigyáz XY háziállatra; stb stb stb. És szerintem ezek igenis vannak olyan horderejű dolgok, hogy nem elvárható, hogy a másik változtasson.

2017. máj. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
87%
De ki az a hülye, aki undorodik az állatoktól, mégis olyannal ismerkedik, akinek állata van? Én is undorodom tőlük, ki is írtam a profilomba hogy allergiás vagyok, bár igazából nem. De a nők is kiírták hogy állatuk van, ez így fair. Minden ilyen fontos kérdést tisztázni kell a legelején.
2017. máj. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
77%

Nálam abszolút kizáró ok, ha valaki nem szereti az állatokat.

Most nem boncolgatnám, hogy ez helyes, vagy helytelen, a lényeg az, hogy én nagyon szeretem őket, ezért csak ugyanilyen lelkiségű társsal érzem jól magam.

Szerencsére én már megtaláltam a férjem személyében azt az embert, aki talán még nálam is jobban bolondul mindenféle állatért.

Nálunk még a baráti körünk is eszerint van megválogatva, mert hogy stílusos legyek, hasonszőrűekkel érezzük jól magunkat.

Aki nem tud szeretni egy állatot, annak más csavarra jár az agya és a lelke mint nekünk, ezért a vele töltött idő számunkra csak pazarlás.

(Természetesen, ha valaki allergiás, az más dolog)

2017. máj. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
87%

"Ez innentől kezdve válóok lehet nálatok, hölgyek? Az amúgy jól alakuló randizást, ismerkedést ilyenkor abba is hagyjátok és fel is út-le is út a pasinak?"

Igen, mert kapcsolatok jönnek-mennek, de az állat nem csak pár hétre szól, hanem egészen élete végéig gondoskodnod kell róla.

Na meg biztosan nem mondanék le csak azért az állatokról, mert a férjem esetleg nem szereti őket.

Ezért is olyat választottam magam mellé, aki szintén állatbolond, így már együtt imádjuk őket!

Vannak állataink, de ha az utcán odajön egy cica, azt is meg szoktuk simogatni. :)


Az a korrekt amúgy, ha ezeket a dolgokat már az elején tisztázzátok.


21/L

2017. máj. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
80%

Igen, nálam kizáró ok. Lehet, hogy szimpatikus a 2 hete ismert faszi, de hogy nem cserélném le rá a régi barátomat, aki ráadásul teljesen kiszolgáltatott nekem, az hétszentség. Találok másik szimpatikus pasit, aki még az állatokat is szeretni. Illetve már nem, mert már megtaláltam. Fontosnak tartom, hogy ilye kérdésekben egyetértsünk.

Volt egy srác, egy hónapja randizgattunk, amikor lerúgta a macskámat az ágyról. Elmorzsoltam egy könnycseppet a szemem sarkában, és elbúcsúztam tőle.

2017. máj. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
80%

Hát figyelj nekem jelenleg nincs saját házi állatom, csak a családnál, így gondolatkísérlet szinten tudok csak válaszolni.

Én mint csaj nem várnám el, hogy a tengerimalacot takarítson a srác, enyém az állat, én vállaltam... Annak sem vagyok híve, hogy együtt aludjak a kutyámmal, akármennyire is szeretem őket, szóval ez sem merülne fel, hogy a srácnak ezt is el kell tűrnie. De annak azért örülnék, ha meg tudna lenni egy légtérben a jelenlegi fiktív Morzsival és nem utálná alapból, mert csak ő miatta a fiktív Morzsi nem fog elmenni a háztól.

Na most, nem kell imádni az esetleges állatomat, de el kell tudni viselni, mint valaminek, amit velem együtt vállalt ő is, minden kiakadás nélkül.


Az allergia kérdése más tészta, ott megértem a srácot, de tényleg el kell fogadni, hogy egy esetleges kapcsolatért (ami lehet 2hónap-3év-vagy akár 40év), amit nem lát be a lány meddig tarthat, pláne egy olyan, akinek kvázi a "gyereke" a kutyája, nem fogja lepasszolni fiktív Morzsit, hiszen nem láthatja, mi/mikor lesz a kapcsolat vége és egy kutyával oda-vissza évek óta ragaszkodnak egymáshoz. A fiú nem várhatja el, hogy a lány lemondjon a kutyájáról. Annyira gusztustalan szokott lenni, mikor face-n kiírja kutyás csoportba egy-egy lány, hogy a kutyusnak mennie kell, mert a barátja (esetenként nem is allergia miatt, csak úgy) közölte, hogy márpedig itt kutya nem lesz.


Ha van kutya (vagy bármi) és te vállalod, hogy annak ellenére, hogy imádod az állatokat bepróbálkozol a lánnyal, legyen benned annyi, hogy elfogadod, főleg ha előre is tudod, hogy van kutya. Ha imádni nem is fogod. Ha meg allergia, vagy képtele vagy elfogadni, hogy már pedig itt lesz egy kutya is... akkor szerintem bele fogni sem érdemes.


(Ez persze nem feltétlenül nem neked szólt, hanem azoknak, akiknek ilyen elvárásaik vannak és minden más állatra érvényes.)

2017. máj. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
*annak ellenére, hogy NEM imádod
2017. máj. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Gábor19... ***** válasza:
Igen. Ha nem vagy állat, khm kutya barát akkor valószínűleg zavarni fog amikor buksi széttépi, rágja a kedvenc márkás cipődet, dolgaidat, kinézi az ételt a kezedből amikor eszel, bámulna szex közben, csomó mindent nélkülöznöd kellene a buksi miatt.,
2017. máj. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!