Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van, hogy a férfiak egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van, hogy a férfiak egy ellaposodott, vacak kapcsolatban is remekül elvannak, akár X évig is?

Figyelt kérdés

Ha van egy rossz kapcsolat, akkor általában a nő az, akinek a fejében először megszületik a szakítás gondolata. Nem kapja meg a kellő törődést, szeretgetést, a párja már hozzá sem ér, nem beszélgetnek, lakótársként, szinte idegen módjára élnek egymás mellett, cselédként funkcionál, és ez a nőnek elég, hogy a kilépést fontolgassa. (Csak sokszor megragadnak ebben az állapotban, nem tudják ezt meglépni.)


A férfi viszont úgy tűnik, tök jól elvan, látszólag bármeddig el is lenne így, semmi gondja. A napi egy-két mondatos "beszélgetés" untig elég neki, az érzelmeket csak teherként éli meg, a munkahelyi stresszt magában vezeti le, egyedül mered a gép előtt vagy meccset néz, a barátnője meg a lakás valamely másik helységében meg szinte majd megfullad a szeretethiánytól.


Miért van ez szerintetek, hogy a férfiaknak kvázi egy rossz kapcsolat is "jó"? Persze, mosnak, főznek, vasalnak rájuk, ezt tudjuk. De miért elégszenek meg az érzelmi sivársággal, miért jó nekik, hogy a párjuk és ők szinte már csak egy fedél alatt élő idegenek? Miért nem hallani olyat, hogy egy ilyen kapcsolatból a férfi akar kilépni? Miért szinte mindig a nő?



2017. jún. 10. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
https://www.youtube.com/watch?v=wUFHjxeXDjM&t=10s ezt hallgasd meg,jól elmagyarázza.
2017. jún. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Azért, mert a férfiak gyerekkoruk óta azt tanulják, hogy nekik nem szabad foglalkozniuk az érzelmeikkel/problémájukkal, pláne nem szabad kimutatni azt, mert az a gyengeség jele, "egy férfi tűr" és társai. És nem várhatnak érte megértés sosem, sőt, kizárólag ellenséges hangnemet. Nézd meg, itt is egyből megtalálja a dühös nőkommandó azokat a kérdéseket, ahol férfi szemszögből mutat be valaki párkapcsolati problémákat. Egyből kapja a ledorongolást, hogy "nőj fel, kisfiú", "nem is vagy férfi, ha így nyafogsz", "nem vagyok az anyukád". Ez megy párkapcsolaton belül is sokszor.

Na, ezért van az, hogy a férfiak az érzelmek területén sokkal fejletlenebb eszközökkel rendelkeznek nagy átlagban, mint a nők.

2017. jún. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hallani azért nem hallasz, mert a férfiak nemigazán beszélnek az érzelmi oldalról. Ahogy azt te bölcsen ki is fejtetted. Ettől még van ilyen.


Másrészről pedig legtöbbször arról van szó, hogy a kapcsolatban optimális esetben mindkét félnek ugyanolyan szintű az elvárása érzelmek és egyéb terén. Az általad leírt példa azt mintázza, amikor a nőnek nincs igazán hobbija, amit szeret csinálni és le is köti. Mondjuk a focimeccs bámulást sem tekintem hobbinak, engem soha nem kötött le, de el tudom képzelni, hogy néhány embert tényleg érdekel. Ha a nő közben végez valami tevékenységet, amit szeret, akkor tök jól elvannak együtt.

Én leginkább azt vettem észre, hogy az a nő, akit "elárasztok" a törődéssel, szeretettel, érintéssel, beszélgetéssel, fogja magát és lelép egy olyannal, amilyet te ecseteltél. Mert nem tud férfiként tekinteni rám pl. ... :)

Ezt a mosást-főzést-vasalást sosem értettem. Amióta az eszemet tudom én végzem magamra, és nem is engedném másnak. Egyszerűen hiányozna ez a rutin, és élvezem, hogy "megszakadok" a mosógépbe pakolás 2,5 percétől a kiteregetés 7,3 percéig. Hetente. A főzést még csak-csak engedném másnak, de szeretem a finom ételeket, inkább magam készítem.


Összességében amit a főkérdésedben írsz, arról szól, hogy két össze nem illő ember került egy légtérbe. Egyik jobban eltűri ezt a helyzetet, másik kevésbé. Ettől még simán lehet, hogy a férfi megkapja máshonnan az érzelmeket, így tőled olyat nem is igényel...

2017. jún. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Stabilitás érzése vagy ti nők miért is akartok házasságban élni gyűrűt kapni az újaitokra??? Lehet hogy sok férfi nem mondja ki, de ha megszokott egy stabil élet állapotot akkor azt biza nehéz elhagyni. Mi is félünk az újtól pláne ha már nem érezzük magunkat parti képesnek Pocak kopasz fej ráncok ( bizony hölgyeim nem csak titeket zavar csak mi nem reklámozzuk annyira a az öregedés lelki krízisét.) Plusz vajon milyen érzés lenne neki ha kidobnám ? (szeretett, nem szerelem utolsó csirái)
2017. jún. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez megint csak általánosítás, nekem több férfi ismerősöm van, aki most lépett ki egy kapcsolatból (egyenesen, semmi félrelépés nem volt benne), pont azért, amit leírtál. Szerintem sok értelmes, és érzelmileg érett férfi van, aki vágyik családra és tartalmas kapcsolatra, de őket nehezen látják meg mások, pedig nincsenek is olyan kevesen szerintem. Csak ők furák, mert őszinték és vállalják az érzéseiket. Ezt egy kislány nem tudja kezelni, ő megy az érzelmileg tuskó férfi karjaiba. Könnyű szidni a férfiakat, de a tőlük jövő őszinte és mély érzéseket ugyanúgy kéne tudni kezelni, nem csak elvárni szerintem.


N

2017. jún. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
40%

Marha eccerű kérlek.


A férfi eleve arra van teremtve, hogy kedvezőtlen körülmények közt tevékenykedjen-éljen.

Míg a nő pont ennek ellentettje: a hímes tojás, amit mindenki óv.

Ennek következtében a férfiak tűrőképessége legendaszerű magasságokba is képes emelkedni, míg nőknél ez a magasság eleve inkább mélység (intolerancia).


Nnomost, amikor a házasság kényelmetlenné kezd válni, akkor a férfi még bőven röhög, amikor a nő már sziszeg, sípol és dudál.

Szóval naná, hogy a nő adja föl előbb.

2017. jún. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Miért van ez szerintetek, hogy a férfiaknak kvázi egy rossz kapcsolat is "jó"?"


Tisztázzuk, egy férfinek egy ilyen kapcsolat egyáltalán nem rossz. Sőt, egy férfinek épp az a rossz, ha állandóan beszélgetni kell értelmetlen dolgokról.

Ezt kéne megérteni, hogy nekünk, férfiaknak, legalábbis egy elég nagy részünknek nincs szükségünk ostoba beszélgetésekre a semmiről, sőt, kifejezetten irritál minket az ilyesmi. Mi pár perc alatt, néhány rövid mondatban meg tudunk beszélni mindent, amit akarunk.

Nem akarunk éjjel-nappal együtt lenni a párunkkal, alapvetően amire szükségünk van, az a rendszeres szex és kaja, bár ez nagyon nagy közhely, de igaz.

Szóval a legjobb lenne, ha nők felfognák, hogy ez nem azért van, mert nem szeretjük őket, hanem csak simán ilyenek vagyunk. A kapcsolat elején azért beszélgetünk többet, mert akkor még hallunk új információkat, de több év, és pláne már együttélés esetén gyakorlatilag szinte semmi új információt nem tudunk egymással közölni, a semmiről meg mi nem szoktunk beszélgetni.

2017. jún. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!