Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért ilyen nagy a kettős...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen nagy a kettős mérce a kövér nők és a kövér férfiak között?

Figyelt kérdés

Természetesen nem akarok általánosítani, tudom, hogy ez nem mindenkire igaz, csak találkoztam ezzel a jelenséggel már. Mire értem:

Többször szembesültem már azzal itt is, a neten is, meg a valóságban is, hogy ha egy nő kövér, akkor "legalább van mit fogni rajta", "ne szégyenkezz, szexi vagy", "a kövér nők szexistennők", stb. Ha valaki beszól nekik, az emberek többsége alpári stílusban leosztja a beszólót, meg "jaj lehet lelki gondja van", "betegség" stb. Amíg nem volt reklám blokkoló a netemen, addig folyamatosan felbukkantak oldalt is ilyen reklámok, hogy "a kövér nőknek is szüksége van szexre", "dugj meg egy kövér nőt" stb.


Viszont ha egy férfi kövér/túlsúlyos, akkor meg egyből "fúj, kövér disznó", "sosem lesz senkije", "senki sem fog egy sertésre ráfanyalodni", "undorító", valamint sosem láttam egyetlen olyan reklámot sem, hogy "a kövér férfiaknak is szüksége van a szexre".


Ha egy nő kövér, kap azért sok biztatást, hogy fogadd el magad, találd meg azt, aki elfogad így, sokaknak bejönnek a hurkák stb. Ha egy férfi kövér, akkor egyből fogyjál le, ha akarsz magadnak barátnőd, kövéren semmi esélyed ha csak nincsenek milliók a zsebedben, és így tovább. És itt most nem azokról az esetekről beszélek, amikor egy kövér férfi mellett egy cicababa van, mert a férfi gazdag.


Tudom, hogy nem mindenki ilyen, de miért van ez? Nem hiszem, hogy mindez a biológiára fogható, plusz régebben ha egy férfi kövér volt, az a jómódúságot jelentette.



2017. jún. 13. 14:51
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és én nem vagyok se kövér se túlsúlyos, nem ezért tettem fel a kérdést, csak érdekel :-)
2017. jún. 13. 14:55
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

Azért van ilyen kettős mérce, mert a nőkre óriási a kereslet, még a kövérekre is, míg fordított esetben nagy válogatás van.

Na meg ugye a feminizmus is, ahogy mindenféle izmus, már átesett a ló túlsó oldalára.

2017. jún. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%

Engem nem érdekel mit írkálnak, nem tudok vonzódni semmilyen szinten egy kicsit is túlsúlyos nőhöz és kész.

Amúgy meg férfitöbblet van, a kövér nőknek is jut férfi bőven, nyugi, nincs olyan kövér nő a mai világban akire ne feküdnének rá, nem kell félteni őket.

2017. jún. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
24%

Én nem vállogatok. Nemtől függetlenül megkapja a jeosztást tőlem, aki úgy gondolja, hogy elfogadtatni magát a társadalo egészével könnyebb, mint leadni nyamvadt 10-30 kilót.

30/f

2017. jún. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Leosztást*

30/f

2017. jún. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%

Én elég kövér srác vagyok (192 cm, 99 kg), de mert jól keresek, tökös, magabiztos, jó dumás, bátor vagyok és ha modell nem is vagyok, azért ronda sem, ezért mindig tudtam az életben partnert találni magamnak. Igen, vékony, átlagos alkatú lányokat is, sőt, főleg olyanokat.


Ma a kövérség már biztos nem a jómódot jelenti, mert pont hogy az olcsó ételek a hízlalóak, szarok. És amúgy azzal sem az a baj, hogy ilyenek, hanem hogy aki kövér az túl sokat eszik az ilyenekből. Nem alkalmak számában, hanem mennyiségben. Nekem is ezzel kéne leállni amúgy.


26/f

2017. jún. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
98%

És miért van, hogy a vígjátékokban és sitcomokban a dagadt pasinak szinte mindig adnak egy vékony barátnőt, miért van az, hogy az evési rendellenességgel (anorexia, bulimia) rendelkezők túlnyomó többsége nő, miért van az, hogy a boltokban nem találsz nagy méretű női ruhát, míg nagy méretű férfi ruhát jóval gyakrabban, miért van az, hogy a filmekbe/játékokba raknak különböző testfelépítésű férfiakat (még kövéreket is) nőkből viszont csakis és kizárólag magas sovány van, miért van az, hogy minden utolsó rohadt női magazin tele van azzal, hogy hogy fogyj le, miért van az, hogy ha kijön egy női főszereplős film, akkor annak a filmnek a márkajelzésével kiadnak valamilyen alacsony kalóriájú, fogyássegítő kaját (a legújabb a wonder woman alacsony kalóriájú joghurt) miért van az, hogy ha egy férfi kövér, akkor attól még emberszámba veszik, még ha nehezebben is talál magának párt, míg egy kövér nő emberileg is hulladéknak van nyilvánítva?


Nyugodtan el lehet könyvelni azt, amit írtam alaptalan pcsogásnak, mert azt amúgy is nagyon szeretitek csinálni ezen az oldalon, hiszen ezerszer könnyebb, mint belátni, hogy nem mindig csak ti vagytok az áldozatok.

2017. jún. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én suci lány vagyok, sajnos pont az ellenkezőjét tapasztalom, amit te nyilván nem látsz kívülről: igazad van abban, hogy nyomatják a "van mit fogni rajta" hozzáállást, de az a helyzet, hogy a legtöbb férfi mégis csak olyan hozzáállású, mint te, azaz taszítónak találja a kövér nőket. Emiatt 21 éves koromig soha még csak egy randira sem hívtak el, soha nem tudtam élőben ismerkedni, mert a férfiak jobbesetben láthatatlannak vettek, rosszabb esetben beszóltak.
2017. jún. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%

Emberek, emberek: Egyezzünk meg abban hogy a dagadtság tényleg nem szép.


Ha nem akar valaki lefogyni, akkor:

-A nők ezt úgy tudják kompenzálni, hogy lejjebb adják az igényeiket és maguk is dagadt férfit keresnek inkább maguk mellé.

-A férfiak ezt úgy tudják kompenzálni, hogy gazdagok, jóképűek, tökösek, magabiztosak, jó dumásak.


Ennyi. Dagadtnak lenni se férfiként, se nőként nem jó, azon meg légyszi ne vitatkozzunk hogy dagadt férfinak vagy dagadt nőnek szarabb lenni, miközben tudjuk hogy mindkettőnek szar lenni.

2017. jún. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Max. szexkapcsolatban van előnyben egy kövér nő. Bárhol máshol egy kövér férfi van. A kövér férfire nem szólnak be idegenek az utcán, hogy férfiatlan meg igénytelen. Kövér férfiaknak sokkal több ruhát lehet találni nagy kutatás nélkül is. Kövér férfivel szívesebben barátkozik mindenki, előbb felveszik a munkahelyre, mint egy kövér nőt. És sorolhatnám...
2017. jún. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!