Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha én "soványként" nem használ...

Ha én "soványként" nem használhatom a "kövér" kifejezést, rám miért mondhatnak ennél durvábbat? Mi ez a kettős mérce?

Figyelt kérdés

Gondolom hozzám hasonlóan sok vékony alkatú lány észrevette, hogy manapság már nem csak hogy elfogadott, de egyenesen divat leszólni a vékonyabb lányokat, és megjegyzéseket tenni a testükre, csúfonli őket, beszólni nekik.


Rendszeresen hallok, olvasok olyan megjegzéseket hogy pl.:

"Elöl deszka, hátul léc" "csonkollekció" "anorexiás" "csak a kutya játszik csonttal" "olyan a teste,mit egy 12 évesnek" stb... és persze a férfiak a csak a husisabb lányokat szeretik mert ugye ki akarna egy vasalódeszkával lefeküdni.


Redszersen találkozom ehhez hasonló cikkel:


[link]


és ugyanilyen kiselőadással amiben azt bizonygatni, hogy a telt nők az ideál a "többi" egészségtelen önsanyargató divatmajom zombi.


Ebben a cikkben is :


[link]


Úgy becsmérlik a Kendallt a teste miatt (legyen is bármi a vélemény róla) ami szerintem undorító.


És akkor még nem is beszéltem a gyakran haszált "igazi nő" fogalomról meg a "nem is igazi nő" megjegyzésekről.


De ha a túlsúlyos nőkre tennék bármi hasonló megjegyzést, vagy bizonygatnám, hogy a vékony az ideál, én lennék a világ legszarabb embere, aki rohadjon meg stb...



2017. ápr. 7. 13:39
1 2 3 4 5
 1/43 anonim válasza:
50%

Szerintem ne vedd magadra, még ha úgy tűnik személyeskednek Veled. Az emberi természet nagyjából ilyen. Szereti a sablonosat, a sablontól eltérőt pedig ösztönből megszólják. Legalább megláthatod, hogy ki az, aki agyilag kissé gyenge ...

Nem mindenki szereti a husisabb lányokat ... Szerintem a dagadtság húzósabb, mintha valaki vékony. Ráadásul a cikk, amit linkeltél pár igencsak vastaglábú nőt mutat ...

Az első pl. olyan, mint egy birkózó ...

2017. ápr. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 Sunshinedoll ***** válasza:
44%

Azért, mert ettől függetlenül, még mindig a kövérek vannak jobban megbélyegezve. Nyilván egyiken sem illik gúnyolódni, mert ez elég személyes dolog, de ettől függetlenül, te sovány nőként még mindig kevesebb sz-rt kapsz, mint a kövér emberek, főleg nők, akik körül mindenki önjelölt orvos, dietetikus meg személyi edző lesz és mindenki kioktatni akarja őket.

Szóval örüljél neki, hogy te soványként még mindig sokkal kevesebb rosszat kapsz, az összes szupermodell úgy néz ki, mint te, könnyen tudsz magadra ruhát kapni, és betolhatsz 5 hamburgert anélkül, hogy rád néznének.

2017. ápr. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
20%
Az első cikkben jobb nők vannak,mint a második,aki ehet egy nap egy almát.Gondolom koplaltatja magát,mert lerí róla.Hát én normál alkatú vagyok,de beszóltak páran,hogy dagi vagyok,páran meg azt mondják,sovány.Akkor most mi van?????A kövérek,s a normál alkatúak kapják a legtöbb beszólást,mikor kórosan sovány voltam,mindenki elégedetten nézett rám az utcán.Ebben az országban divat az anorexia,külföldön nem kell koplalni,normál alkatuak vannak,itt meg aki eszik azt megszólják.Nyáron látok annyi anorexet,a savanyú arcukkal,amellett hogy a testsazguk a szájszaguk büdös lesz,a börük,szine besárgul, a hajuk kihullik.De csak tessék fogyni,én is az 50 kgommal fogyozom,mindenki kérdi hova. Olyankor mondom,hogy megmondták nekem az Okosak.Mert itt mindenki maga a csoda,a megmondóember,lehúznak mindenkit.
2017. ápr. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
35%

Miért ne mondhatnád?

Egyébként nem divat leszólni senkit, egyszerűen vannak bunkó emberek, akik abban élik ki magukat hogy mindenkit leszólnak aki más mint ők, ennyi. Ha te vékony vagy, akkor számodra nyilván az lesz a legszembetűnőbb, hogy emiatt szólnak be, másnak meg azért mert mondjuk tetovált, vagy férfi létére hosszú haja van, vagy bármi másért, ami elüt az átlagtól.

De ilyen emberek véleményére nem is kell adni!

2017. ápr. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%

"csak a kutya játszik csonttal"

Ettől mindig ideges leszek, pedig nem vagyok nagyon vékony.

Sajnos tényleg ilyenek az emberek, valamivel szemben tudnak csak valamit elképzelni. Tehát nem lehet az, hogy önmagában szép a vékonyság, vagy a teltség, olyan módon jelentenek ki dolgokat, mintha az valami megrendíthetetlen igazság lenne és közben ledegradálnak más dolgokat. Mondjuk azt sem tartom jónak, hogy mint az első linkben is azzal nyugtatják a kövérebb embereket, hogy retusált telt nőket állítanak be plus size-ként, a legtöbb kövér embernek nem ilyen szép bőre van, stb.


Sunshinedollnak viszont igaza van, én amikor kövérebb voltam (175cm/ 82 kg) folyamatosan kaptam a "tanácsokat", sokszor bélyegeztek 100-120 kilósnak, nem egyszer volt üzletben is hogy beszóltak, konkrétan volt eladónő, aki "hát neked aztán tényleg takargatni kell magad" -al díjazott, szégyelltem enni nyilvánosan, mert a lakótársam (aki hajnalban is ette a melegszenyákat mégis vékony volt) szólt be nekem amikor délután kettőkor másodjára enni merészeltem (ebéd), hogy már megint zabálsz?

Az is vicces volt, hogy nálam kövérebb férfiak feljogosítva érezték magukat, hogy beszóljanak a kövérségemre.

Most átlagos testalkatú vagyok már, de még mindig nem merek enni nyilvánosan és szégyen tölt el, ha ételt vásárolok.

Én soha nem szóltam be vékony lányoknak, mindig csodálattal néztem rájuk, hogy milyen szépek, kecsesek.

2017. ápr. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
18%
Kedves Első,miért a cérnaláb jobb?Kendall Jenner teste minden csak nem nőies,gondolom vattát eszik eperszörppel leöntve.De megéri,ezeknek később sem kell gyerek,akiket a külső érdekel.Öregkorukban összeszottyadnak majd.
2017. ápr. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
57%
Könnyebb így visszavágni mint lefogyni. A fent írt "csak kutya játszik a csonttal" dolgot csak kövér csajoktól vagy olyan csávóktól hallottam eddig kifogásként akiknek jobb nem jutott.
2017. ápr. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
48%
Kérdés kire mondjuk,hogy kövér,mert ugye már a normál alkatúak a kövérek,ez a "trend".S a cérnák pedig a normál alkatnak számítanak,itt ebben az országban.Persze,hogy mindenki fogyozik boldog boldogtalan,egy tésztás ételtől büntudata lesz ha megette,mert különben nem lezs meg a vágyott 35 kg os alakja.
2017. ápr. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
82%
Mivel a lakosság egyre nagyobb része elhízott, ezért egyre nagyobb divat fikázni a soványakat. Férfiaknál is ez van, csak más szövegekkel, pl. hogy a férfi és a disznó 100 kilótól kezdődik, vagy hogy 100 kg alatt nem férfi csak karácsonyfa dísz. Engem komkrétan az átlagos, de a mai társadalomban már soványak számító testalkatommal etiópnak szoktak nevezni. Szerintem ne foglalkozz velük, nem érdemes. Arra gondolj, hogy egészségügyi szempomtból sokkal jobb vékonynak lenni, és megsúgom, a legtöbb férfinak, az én ismerőseim között legalábbis így van, a vékony nők jobban bejönnek.
2017. ápr. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
0%
A vékony mit jelent nálatok.45 kgos nőket?
2017. ápr. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!