Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A rinyáló, panaszkodó szűz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A rinyáló, panaszkodó szűz férfiak miért csodálkoznak azon, hogy azok, és miért a nőket okolják, szidják?

Figyelt kérdés

Itt gyiken beszéltem egy sráccal, aki 21 éves szűz. Erről beszélgettünk, próbáltam neki segíteni, adtam tanácsokat, hogyan szedjen fel nőt, teljesen normális voltam végig, hiszen engem nem érdekel, hogy szűz-e, vagy sem, csak beszélgetünk. Ilyeneket írt, hogy "én szívesen megismernélek téged, de gondolom most letiltasz vagy nem válaszolsz, mindig ez szokott lenni", "na, kösz, most, hogy tanácsot adtál, még jobban rájöttem, hogy nem tudok felszedni nőt, áhh, inkább egyedül halok meg".


Még az szokott lenni tipikus, hogy "a kedves srácokat kihasználják".


Tinderen ismerkedtem egy sráccal, az elején szimpatikus volt, aztán a jelleme nem annyira, meg a világnézetünk is teljesen más volt. Ekkor még nem tudtam, hogy nem volt komoly kapcsolata. Megmondtam neki, hogy köszi a beszélgetést, rendes vagy, de nem illünk össze, nem szeretnék találkozni. Ezután kiderült, hogy még nem volt komoly kapcsolata, és hogy szerelmes volt egy lányba, aki elutasította, és hogy azóta szerencsére nem kellett szerelmesnek lennie és úgy tűnik már nem is lesz. Utána még írogatott, hogy "inkább veszek macskákat, jobban járok", "majd prostizok", "na jobb is hogy nem találkoztunk mert így tudtam itthon ebédelni"...


Ha ezek a szüzek nem panaszkodnának, hanem vennék a bátorságot és randira hívnának egy csajt, akkor előbb utóbb összejönne a dolog. Meg a visszautasításra se így kéne reagálni. Ennél már egy tiltás is jobb...


2017. jún. 21. 19:43
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
0%
Na ne b@ssz.. Vanda te vagy az? Szinte teljesen biztos vagyok benne. De ha tényleg te vagy az, akkor nem teljesen igaz amit leírsz, vagy akkor nem a mi levelezésünkről van szó.
2017. jún. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

9.: Arról nem tehet valaki, hogy depressziós lesz, mert az a külső hatások miatt van. Nem tudja megelőzni, mert mire rájön, hogy meg kéne, addigra késő. De arról viszont tehet, ha nem szünteti meg. Én is voltam pszichológusnál, én is féltem attól, hogy lenéznek, emiatt senkinek nem szóltam róla, azóta se tudják. Tenni kell azért, hogy jobb legyen az élet! :)


10.: Én nem akartam a rossz tulajdonságait felhozni. Ő hozta fel a sajátját. Írta egy válaszban, hogy ő egy örökszűz nyomorék, saját magát szidta és sajnáltatta. Én rá írtam, ő meg eldöntötte, hogy én is csak letiltom.

2017. jún. 21. 20:57
 13/37 A kérdező kommentje:
11.: Nem, nem ez a nevem. :D
2017. jún. 21. 20:58
 14/37 anonim ***** válasza:

" De arról viszont tehet, ha nem szünteti meg."

Na kérdező, pont ez az, amit nem kéne mondani. Erről beszéltem. Hiába?


[link]

2017. jún. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
Ha pedig nem te vagy vanda akivel pér napja leveleztem, akkor elmondaném a történetet. Szóval én egy 21 éves szűz volnék, akit nemrég elutasított egy lány, akinek azzal vokt baja, hogy szűz vagyok, és ezért mondta le a mér előre meg is beszélt randit, szóval nem is találkoztunk. Erről írtam egy kommantet itt az oldalon, aztán egy lány írt nekem privát üzenetet, hogy mit gondol miért volt a lánynak velem baja, hogy szűz vagyok. Aztán bevallom, én is panaszkodni kezdtem, de nem pont a fent leírt módon, aztán ezt be is ismertem. Aztán íta, hogy szerinte miként kellene lányokkal ismerkedni(olyan dolgot írt, amit már csináltam, de nem jött össze), és mo dtam, hogy kösz a tippeket, de ezek nem műkpdnek... itt megint megkaptam, hogybcsak panaszkodok. Erre ítam, hogy na jó most már tényleg reményvesztett lettem miatta, de csak poénnak szántam, és itt a lány teéjesen kiakadt, hogy őt hibáztatom pedig egyáltalám nem. De amúgy már rájöttem hogy bárüennyire is hülyén hangzik próbáljozni kell, és mostanában egyre tovább jutok. Most legutoljára pl már meg is volt beszélve egy randi, csak ott csesztem el, hogy kikotyogtam, hogybszűz vagyok, mostmár azt is megtanultam, hogy ezt nem szabad kimondani. Csak ami ebben nálam fura, hogy milyen kapcsolatot vár az a lány akinek nem mondhatok igazat? Na jó megint panaszkodtam :)
2017. jún. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Nekem is voltak mentális problémáim. Megszüntettem. :) Egyik exemnek is voltak. Ő évekig járt pszichológushoz, neki nem szűnt meg. Mert ő naponta elmondta vagy 50x, hogy depressziós, szomorú, meg hogy az élet sz.r. Én meg úgy álltam hozzá, hogy az élet király, csak ezen kell túljutnom, és 1000 féle boldogság vár rám. :) Nem egyszerű rájönni, de rálehet.
2017. jún. 21. 21:06
 17/37 anonim ***** válasza:
100%
De ha nem érvényesek a "mi szabályaink", egy mentálisan (jelenleg) beteg ember miért követeli, hogy valaki megszánja meg járjon vele? Követelitek, hogy valaki dajkáljon, ahelyett, hogy elmennétek szakemberhez és egy élhető életbe keresnétek barátnőt, nem olyanba, ahol ott lesz ez a probléma és csak a másik életét is rombolja. Mert nem fog az megoldódni a pártalálással...
2017. jún. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
Tehát úgy gondolom, hogy amíg nincs rendezve a probléma, fölösleges azon agyalni, hogy mi lesz a nőüggyel. Ha van egy roskadozó házam, amit ki kellene takarítani és rendbe kéne tenni, nem azzal kezdem, hogy elmegyek az IKEÁ-ba vásárolni vagy sopánkodni...
2017. jún. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
29%

Kérdező. Vágod, mit adtál most elő? "Nézzetek meg engem mert ééééén megoldottam, éééén legyőztem, aki meg nem az lúúúúzer, és hiába van neked nagyobb bajod, mint nekem volt, ha nem tudod megoldani magadtól, akkor lúúzer vagy, és megérdemled a sorsod. Még azért odabiggyesztek egy fölényesen mosolygó szmájlit a végére."

Azért arra kíváncsi lennék, hogy egy - jó - pszichológus mit szólna ehhez.


# 17: "beteg ember miért követeli" - azért mert beteg! Meglepő, mi? A betegség a döntéshozatalra is hatással van, torzan látja a világot, emiatt a megoldási kísérlete is torz lesz. Nem állítottam egyszer sem, hogy bárkinek a dolga lenne megszánni őt és járni vele. Sőt, még megoldást sem javasoltam, hiszen ez egy bonyolult helyzet, és mindkét fél számára nehéz. Nem lehet néhány frappáns mondattal elintézni, amik mögé naplementét fotosoppolunk.

Amúgy vannak az emberi testnek bizonyos biológiai dolgai is, hogy milyen hatással van rá a rendszeren szexuális élet (és a hiánya). Lehetséges, hogy a hosszú hiányon javítani tud az elkezdése. Hangsúlyozom: lehetséges! Nem biztos. Esete válogatja, és az esetek nagyon sokfélék lehetnek, és nem feltétlenül van összefüggés aközött, hogy az ember azt hiszi magáról, hogy neki ez segít, és aközött, hogy tényleg segít-e. Persze, menjen szakemberhez, de kihez? Kitől kérjen segítséget, ajánlást? Ha rákeres a neten, honnan tudja, hogy ki tud rajta valóban segíteni, kiben bízhat meg? Nem úgy vannak fent, mint a pizzériák. Abban a helyzetben ez egy nagyon nehéz lépés, és mindenképp dicséretes, ha elkezdi. Ez már egy eredmény! (ennek egy része inkább a sorstársakhoz szól, bár én nem depressziós vagyok, csak voltam, vagy csak megtanultam együtt élni vele, nem tudom)


A lényegeket azért összefoglalom:

- A helyzet bonyolult.

- A beteg ember felé nem lehet elvárás, hogy meggyógyítsa önmagát.

- A másik fél felé nem lehet elvárás, hogy meggyógyítsa őt.

- Több megértésre, kutatásra és tanulásra van szükség.

2017. jún. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:

Miért baj az, hogy büszke vagyok arra, hogy leküzdöttem a depressziómat? :) És örültem volna, ha csak annyi lenne, hogy 21 évesen még nem szexeltem. De nem az önfényezés miatt írtam ki a kérdést, csak megemlítettem egy válaszban, hogy nekem sikerült legyőznöm a problémámat, mert leakartam.


A 82%-os válaszai nagyon tetszenek nekem! :)

2017. jún. 21. 21:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!