Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Frusztrált lányként eleve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Frusztrált lányként eleve kudarcra vagyok kárhoztatva a normális, becsületes férfiaknál? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy tele vagyok ilyen-olyan frusztrációval, s úgy érzem, ez meggátol a párkeresésben. Ennek fő forrása egy erősen gyanított (értsd, papírom nincs róla) pszichés problémámból ered: nagy valószínűséggel borderline-os vagyok. Aki nem tudná ez mit takar, gyakoriak a hangulatingadozásaim, kirohanásaim, melyek, miután kitomboltam magam, rendszerint csillapodnak, s amint lenyugszom, gyakran szinte el is felejtem mi volt a probléma forrása, amin felhúztam magam. Kívülről nézve ezek sima, mezei hisztinek tűnhetnek, érzésem szerint azonban annál többek. Másfelől rettegek attól, hogy elhagynak.


Lényeg, ami lényeg, ha valóban borderline-os lennék, ez a személyiségzavar állítólag nem gyógyítható, legfeljebb mérsékelni lehet valamelyest, azt is csak akkor, ha elfogadó környezetbe kerül az ember. Minthogy ilyesvalakit egyelőre nem találtam (a barátaimat leszámítva, de hát velük ritkán találkozom, így ők ebből az egészből kvázi semmit nem érzékelnek), bár az igazat megvallva, túl nagy erőfeszítést nem is tettem ennek érdekében. Ehelyett inkább a félig-meddig saját magam kreálta álomvilágba menekülök, s az azt betöltő karakterek, kitalált figurák életéről álmodozok, illetve alkotok (fanart, fanfiction). Tudom jól, szánalmas ennyi idősen mesevilágról ábrándozni, csakhogy momentán nincs jobb ötletem.


Éppen ezért olyasvalakit keresnék majdan társamnak, aki pszichésen, mentálisan teljesen egészséges és képes engem szeretni és elfogadni olyannak, amilyen vagyok, valamennyi hibámmal, erényemmel együtt. A családom, elmondásuk szerint, nem tud és nem is akar így elfogadni, rendre meg is kapom tőlük, hogy ha nem változtatok (mintha az olyan egyszerű lenne...), akkor senkinek sem fogok hosszútávra kelleni.


Ezidáig egyetlen kapcsolatom volt, az is véget ért egy év után, lévén, egyikünk sem volt benne boldog, nem illettünk össze. Miután szakított velem, még annyira sem tudok megbízni a másik nemben, mint előtte.


A külsőm ugyan nem lenne akadály, alapvetően csinosnak, szép arcúnak mondanak, bár a kisugárzásomon sok esetben egyértelműen nyomot hagy a lelki állapotom, s az abból fakadó önbizalomhiányom. Tartok tehát attól, hogy sokan csak azért közelednek felém, mert kanosak, vagy szimplán csak magányosak és szükségük van valakire, nem pedig azért, mert engem személy szerint szimpatikusnak, megnyerőnek találnak. Legalábbis eddigi tapasztalataimból (az exemmel való kapcsolatom, illetve randik), ezt szűrtem le. Senkinek sem voltam elég jó, senki sem szeretett, pusztán beérték (volna) velem, s ennek gondolata csak még mélyebbre ássa a belső frusztrációmat.


Pedig a hibáim ellenére természetesen akadnak azért jó tulajdonságaim is: nyitott és már-már gyermeki szemmel érdeklődő személynek vallom magam, mindemellett hűséges vagyok és ragaszkodó, szeretek sütni-főzni, családra vágyom, gyerekekkel. Nem vagyok róla meggyőződve, hogy jó szülő lennék a természetem végett, mindenesetre, ha valaha lenne gyerekem, az ő felnevelése, boldogsága képezné az életem egyik legfőbb értelmét.


A kérdés tehát az, jól látom-e, hogy az esélyem egy boldog, kiegyensúlyozott párkapcsolatra, gyakorlatilag a nullával egyelő?


23/L



2017. júl. 6. 12:52
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva, szerintem többször kéne emberek közé járnod mint a kitalált dolgokkal foglalkoznod. Én magamnál úgy vettem észre, hogy ez beválik. Sokkal jobban fogsz tudni ismerkedni egy idő után és ki tudja milyen (akár hasznos) ismeretségekre tehetsz szert ezáltal. Amég az osztályommal szemben nem voltam kellően nyitott és nem vettem részt a közösségi életben addig én is kicsit önbizalomhiányos voltam, legalábbis e-téren biztosan. Ráadásul nálam csak rontott a helyzeten, hogy az osztály "vagányait" akik amúgy viccnek vettek mindent komolyan vettem így nem is egyszer összetűzésbe keveredtem velük. Viszont így érettségi után az ötödévről pont, hogy ők fognak hiányozni hisz ők voltak az osztály hangulata. A viccek maguk :D Visszatérve, a helyzetem nagyot javult mikor már jobban el voltam az osztályommal. Most már nem okozna gondot egy vad idegenhez oda menni bármilyen indokkal vagy egy (szigorúan házi) bulin hozzá szólni egy lányhoz, esetleg elbeszélgetni vele ha úgy adódna.

Az meg, hogy még akár csak a lehetőségét is felveted annak, hogy borderline-os vagy elég ördögi dolog tud lenni. Ha nagyon bele hajszolod magadat akkor bizony borderline-os is leszel/vagy (csakúgy, ha elhiszed magadról, hogy "csődtömeg" vagy akkor az is leszel). Viszont ha netán úgy döntesz szakemberhez fordulsz a témával kapcsolatban és tényleg kiderül ez, akkor is. Rajtad múlik hogyan kezeled ezt. Akármennyire is ingerült vagy egy adott helyzetben nem hiszem el, hogy nem vagy képes elszámolni magadban vagy máshogy lenyugodni és végig gondolni az adott pillanatban milyen reagálás is érné meg. A sport a felgyülemlett feszkó levezetésére meg kiváló. Én pl ha télen nagyon felhúzom magam akkor elmegyek és addig vágok fát még ki nem fáradok. Utána egy ideig erőm nem lesz idegeskedni az biztos :D Persze a favágás nem sport (szigorúan véve nem az), de a lényeg, hogy valamiféle mozgással/sportolással ki lehet adni minden ideget.

Említetted hogyan is állsz a munka világában és a tanulmányaiddal. Szerintem adj időt magadnak és keress lehetőségeket. Nem megy minden egyről a kettőre, a türelem elég fontos dolog. Ha azt nézzük én is elrontottam a pályaválasztást annak ellenére, hogy tisztában voltam azzal mi is szeretnék lenni 4 évvel ezelőtt is. Édesanyám nem engedett messzire ami, visszanézve a régi képeimet érthető hisz én nagyon pici voltam (1.57cm 9. osztályban is) és törékenyen néztem ki. A féltés másik oka lehetett az általános iskolában tapasztaltak. Állandóan rám szálltak, sőt, a tanárok volt, hogy csak azt vették észre mikor vissza vágtam... szó mi szó, elég korlátozottak voltak a lehetőségeim édesanyám miatt így közgazdaságra jelenkeztem. Nem áll távol tőlem meet a számok világát is szeretem, de a számítástechnika világát még annál is jobban. Vegyesen bármit ezen belül, programozás, hardverek. Csak sajna 4 év közgazdaság után meg a most következő ötödévem után lövésem sincs hogyan tovább, hogy megéri-e tanulni vagy sem. Menjek valamiféle programozást tanító iskolába vagy sem... Eléggé bizonytalan vagyok és ezzel úgy hiszem nem csak én vagyok egyedül. Mint említettem, türelem és idő. Van, mikor a dolgok maguktól megoldódnak. Lehet, hogy a jövőben is megoldódik ez az egész munka kérdés. Nem tudhatod. Te csak annyit tehetsz, hogy vársz na meg persze teszel is az adott célért.

Egyébként szerintem is, csak ha fogalmazhatok így, "kárba vesznél" ilyen jó tulajdonságokkal. Én csak remélni tudom, hogy megoldást találsz a problémáidra és rendeződik a sorod :)

2017. aug. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Csak annyit tudok javasolni,hogy legyél kihegyezve a karitatív pasikra,mert van belőlük egy pár.Kevesebb,mint nőből,de azért akad.
2017. okt. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Volt ilyen barátnőm.Idegbeteg lettem tőle.
2017. nov. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Szerintem te bebeszéltél magadnak egy betegséget és ennek mentén szervezed az életed, mindent erre fogsz, erre "támaszkodsz". Meg lehet állapítani pár vizsgálatból hogy mi a szitu. Félsz hogy kiderül semmi bajod?
2017. nov. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!