Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek melyik, mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek melyik, mennyire helytálló az alábbi kettős mércék közül? (alacsony vs magas/átlagos pasi)

Figyelt kérdés

Előre jelzem valós tapasztalatokból kiindulva jutott eszembe a kérdés (saját és másoké), semmi célom, hogy itt picsogjak és flameljek (nem is várok ilyen hangnemű kommenteket), de borzasztóan kíváncsi lennék az ŐSZINTE véleményekre, különösen a csajokéra. Zárójelben oda is írom, hogy hol szembesültem ezekkel a korántsem következetes véleményekkel.

Szóval:

*Alacsony és izmos kondizós pasi=komplexusos kis törpe vs magas és izmos kondizós pasi=fitt, tudatos, egészséges életmódot követő sportos igazi férfi (konditeremben hallottam két sportos huszonéves barátnő véleményét a pultnál és mindkét érintett srácot láttam már a teremben, kb. néhány hónapja történhetett)


*Alacsony és vékony srác=visszamaradott, gebe kiskölyök vs magas és vékony srác="Cuki, colos, vékonyka szépfiú... nagyon romantikus lehet az ölelése" (még serdülő gimis koromban mondták nekem a csajok, előbbi konkrétan engem érint, utóbbit pedig egy volt gimis osztálytársamra mondták)


*Alacsony szende pasi=antiszociális, fura szerzet vs magas és szende pasi=érzelmes, romantikus és intellektuális helyes pasi (munkahelyi tapasztalat, céges bulikon és hasonló közegekben)


Ami kettős mérce még ide illik - bár ezt nem tapasztaltam csak alacsony férfi ismerőseimtől hallottam - a következő:

*Alacsony és állandóan poénkodó, mosolygós és nagydumás pasi=izzadságszagú erőltetett feltűnési viszketegség vs magas és állandóan poénkodó, mosolygós és nagydumás pasi=humoros személyiséggel rendelkező, pozitív kisugárzású nyitott és jófej pasi.


Nem tudom, hogy ti milyen formában - ha egyáltalán - szembesültetek ezen kettős mércékkel, de pls írjátok meg ezzel kapcsolatban az ŐSZINTE tapasztalataitokat (megígérem mindenkit felpontozok, de pls legyetek őszinték) és írjatok egy kor/nem kettőst is. Előre is nagyon köszönöm, hogy válaszoltok a kérdésemre.



2017. júl. 31. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Duci lány vagyok, ezért alacsony pasinál eszembe sem jut, hogy tetszhetnék neki, mivel bálnának tűnnék mellette. Kondissal meg azért nem kezdek, mert a sportos srácoknak a hasonló lányok kellenek úgyis.
2017. júl. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
10%

Nem feltétlenül igaz, volt 192 centi magas barátom, erőltetett humora volt, szeretett megsértődni, de volt nálam alacsonyabb is, ő meg pont az ellenkezője.

De persze több is volt vegyesen, mindenkiből kilehet hozni a jót :)

2017. júl. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

Ez így, ahogy van baromság!


Elővetted az összes előítéletet, amit hallottál és szembeállítottad egymással!


Aminek kb. a fele sem igaz.

2017. júl. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A legrosszabb ***** válasza:
83%
Az alacsony szót cseréld le kevésbé jóképű kifejezésre, a magas szót meg a jóképűre. Igen, így teljesen helytálló a nők kettős mércéjéről való feltételezés.
2017. júl. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
1. hsz vagyok, kíváncsi lennék, miért szavaztatok le. Ha meg egy duci lány sportos srácot akar, akkor keg az a probléma, hogy nincs önkritikája. Ha egy lány ide bármit is ír, a férfiak automatikusan leszavazzák
2017. júl. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Légyszíves mindenki pontozza fel a másikat! Tudom sok jelentősége úgysincs, de hátha más is szeretne releváns válaszokat kapni - az amúgy sokszor hitegető és álszent - csajoktól. Így legalább a bizalmat adjuk meg a másiknak. Köszi. :)
2017. júl. 31. 16:31
 7/7 anonim ***** válasza:

Mielőtt bármit írnék: nagyon-nagyon nagy tisztelet a kivételnek, és ne hagyjatok fel a sporttal azért, mert sok idióta miatt rátok húzzák ezeket a sztereotípiákat. Viszont alig ismerek olyan pasit (és nőt), aki úgy edz, hogy mellé van esze és normális értékrendje. Függetlenül attól, hogy alacsony vagy magas, mióta én is benne vagyok ebben az edzős témában, és találkozom olyanokkal, akik szintén aktívan sportolnak, csak ámulok, mennyi a beképzelt, nárcisztikus, buta ember közöttük. A legtöbbjük szarik mindenre, főleg a tanulásra, vagy az emberekre is úgy tekint, mint egy darab húsra, és az már nem is ér semmit, aki nem edz. Nagyon gyerekes és szánalmas, amit művelnek, és sokszor én is megkaptam már ezt a sztereotípiát, csak azért, mert nekem is ez a hobbim részben és szeretem csinálni, és sokat adott az életemhez...


A szendéknél én pont fordítva érzem, egy magas, nagyobb darab pasinál annyira furcsa ez nekem, annyira nem passzol ahhoz a karakterhez a szendézés, hogy rossz ránézni. Nagyon sok emberben akkora potenciál lenne, ha kinyitná a száját és lenne benne egy kis határozottság, hogy szerintem ennyi kellene nekem a szerelemhez, legalábbis sokaknál érzem ezt.:D Viszont semmi pénzért nem mennék bele még egyszer olyan kapcsolatba, ahol én vagyok a keményebb, a határozottabb és én irányíthatok mindent, mert ebbe már belefáradtam (eddig ugyanis mindig ez volt). Szóval magasságtól függően nekem ez egyáltalán nem tetszik, viszont a magasabbaknál furcsábban is néz ki, de ez nyilván személyes ízlés, mások meg jobban szeretik, ha valaki csöndeske és mindent elfogad. Lehet ez amiatt is, mert én amolyan barátot/csapattársat keresek párnak és nem vagyok híve a töménytelen romantikának és finomkodásnak egy kapcsolatban, mert nekem az túl lapos.


A nagydumásokkal meg ugyanez fordítva, ha a karaktere része, és van mögötte belülről fakadó magabiztosság, akkor mindenkiben vonzónak tartom, és mindenkinek jól áll.:) Viszont ez is lehet erőltetett annál, aki nem érzi magáénak ezt, és csak egy felvett viselkedés nála, de ezt nem a magasság dönti el. Esetleg annyiban változtat a dolgon nálam a magasság ebben, hogy egy magasabbtól megszokottnak tartom, míg az alacsonyabbak esetében inkább üde színfolt.:) Sajnos nagyon kevés alacsony srácból sugárzik magabiztosság és jó kiállás, pedig ők sem kevesebbek és igenis nekik is bízniuk kellene magukban. Nagyon sok alacsony srác visszahúzódó, halk, olyan kis "öcsi-karakter", és nem a magassága miatt, hanem ahogy viselkedik...


A kettős mércét én inkább az iskolázottság terén érzékelem ismeretségi körben. Az egyetemista vs. szakmunkás és a mérnök vs. bölcsész felállásban. Nem látom ennek sem alapját, de nagyon durva dolgokat képesek egymásról összehordani...


21L

2017. júl. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!