Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lányok! Van olyan köztetek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! Van olyan köztetek, aki kizáró oknak tartja ha egy pasi látássérült?

Figyelt kérdés
A bal szemem gyermekkorom óta tompalátó (lazy eye), ami azt jelenti, hogy sehogy sem lehet korrigálni és csak kb. 70%-ban látok vele, a másik rövidlátó azzal normálisan látok kontaktlencsével (igaz elég nagy dioptria) így a jogosítványomat is megkaphattam. Viszont ha valami baleset miatt elveszítem a jobb szememet, akkor egy pillanat alatt látássérültté válnék és egy csapásra megváltozna az életem (negatívan). Ráadásul ezt 100%, hogy a gyerekem is örökölné, ha majd lenne. Mit gondoltok egy ilyen pasiról? Kizáró ok lenne-e nálatok?

2017. aug. 6. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
20%

Kérdés: akarsz úgy gyereket vállalni, hogy tudod, örökölni fogja? Szerintem önző dolog így, nekem magával a problémáddal nem lenne gondom, viszont így kizarólag örökbefogadásban tudnék gondolkodni, nem akarnék önzésből saját gyermeket, aki biztosan beteg lesz

23/N

2017. aug. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1: Állítólag gyermekkorban lehet kezelni (takarással) csak nekem későn vették észre. Szóval ha örökölhető is, akkor is lehet kezelni. Kérdés, hogy a nők minden esetben egy übermensch pasira vágynak, akinek tökéletes génjei vannak (magasság, alkat, kopaszodás hiánya, tökéletes érrendszer stb.) vagy esetleg akibe beleszeretnek, azzal úgy is kompromisszumot tudnak-e kötni. Mert ennyi erővel akkor a genetikailag örökölhető cukorbeteg/magas vérnyomás/esetleges rák kockázata (ha volt már a családban) is kizáró ok lenne a nőnek. Mi lenne, ha az x. randi egy genetikai vizsgálattal lenne egybekötve és azután a csaj megmondaná, hogy ő-e a bizonyos nagy Ő...
2017. aug. 6. 21:50
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
Igen, az lenne.
2017. aug. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

"Kérdés, hogy a nők minden esetben egy übermensch pasira vágynak, akinek tökéletes génjei vannak (magasság, alkat, kopaszodás hiánya, tökéletes érrendszer stb.) vagy esetleg akibe beleszeretnek, azzal úgy is kompromisszumot tudnak-e kötni. Mert ennyi erővel akkor a genetikailag örökölhető cukorbeteg/magas vérnyomás/esetleges rák kockázata (ha volt már a családban) is kizáró ok lenne a nőnek. Mi lenne, ha az x. randi egy genetikai vizsgálattal lenne egybekötve és azután a csaj megmondaná, hogy ő-e a bizonyos nagy Ő..."


A kiemelt szövegrész már csak vádaskodás, gyerekes mutogatás, amivel azt fejezed ki, hogy mennyire éretlen vagy.


Szerintem itt nem a látásproblémád a probléma, hanem az éretlen viselkedésed.


Ez, hogy mi örökletes, ki mit örököl, ez rejtély. Pl. se anyukám, se apukám nem szemüveges, én az lettem, mert valamelyik rokonom az volt, így jártam.

2017. aug. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
2.: az 1. hsz vagyok, nem vágyom übermensch pasira, ahogy leírtam, nekem kapcsolatban ez nem lenne probléma, csak a gyerkekvállalás kérdése. Az, hogy neked ebből az jött le, hogy mindenkinek alfahím kell, azt mutatja, hogy a hozzáállásod az elsődleges probléma, nem a szemed.
2017. aug. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Nem, számomra nem lenne az. Az első barátomnak szintén elég komoly szemproblémái voltak, amiket genetikusan örökölt, mellé még az alsó csigolyái közül volt nyílt is, amiatt a felső teste gyengébb volt, és látványra is látszott hátul a hátán a dolog. És nem zavart, nem érdekelt, mert beleszerettem úgy, ahogy van :)


22N

2017. aug. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer vak pasiba zúgtam bele :D Egy felszemes tompalatosag meg se kottyanna... Amúgy ainek van jogsija, az annyira nagyon nem látássérült... A szó hivatalos értelmében konkrétan semennyire :)
2017. aug. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ma már van genetikai szűrés.

Tehát, ha egészséges lánnyal jössz össze, lehet olyat, hogy gyakorlatilag lombikbébi, de tőled. És akkor a dokik kiválasztják melyik embrió nem örökli az örökletes betegséged.

2017. aug. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!