Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért kell nyomatni ezt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell nyomatni ezt a "majd lejjebb adja" baromságot?

Figyelt kérdés

Vannak elvárásaim nekem is a másik nem felé. Semmi teljesíthetetlen, úgy gondolom, helyén van az önértékelésem, tudom, mire vagyok képes, ebből kifolyólag pedig tudom, mi az, amit teljesen jogosan el is várhatnék. Nem is várok el egyébként annyit, mint amennyit magammal szemben fontosnak tartok sok férfinek viszont még ez is sok.


Itt az oldalon is, meg néha a való életben is folyamatosan hallom, hogy ha egy nőnek "magasak" az elvárásai, akkor "majd ha vénül, lejjebb adja", meg "ha nem talál senkit még pár évig, majd megelégszik mással is" vagy "később mindegy lesz neki, csak f asz legyen"... Komolyan, ez valaha, valakinél működött? Semmi pénzért nem adnám lejjebb, és nem jönnék össze olyannal, akivel a mostani elvárásaim mellett sem tenném, mert egyszerűen nem tudnék vele boldog lenni, hűséges, vagy valami. Akkor maradjak inkább örök életemre egyedül, de miért válasszak valakit csak azért, hogy legyen?


Valahol szánalmasnak tartom ezt a felfogást, meg azt is, ha valaki nem hű annyira magához, hogy kitartson azok mellett az elvek mellett, amik mentén választ egy párt. Lehet így boldog bárki egyáltalán önámítás nélkül? Nem hazugság ez a partner felé is, aki meg azt hiszi, hogy őt keresi a másik, és nem csak egy "nincs ló, jó a szamár is" eset?


2017. aug. 11. 23:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
95%
Valojaban mi a kerdes? Azt nyilvan te is tudod hogy azert irjak ezt egyesek mert jobban szeretnek ha a noknek nem lennenek elvarasaik, ugy konnyebb lenne szexhez jutni.
2017. aug. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
55%

Mindkét oldalt megértem. Az egy tök jó dolog, ha Te tudod mit és kit akarsz, és ebből nem adsz lejjebb (ha reális).


Ugyanakkor nem egyszer láttam már a kérdésed tárgyát beigazolódni is, pedig nem vagyok túl idős. :D

2017. aug. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Interferencia ***** válasza:
89%
Azért ennél összetettebb ez a kérdés. Pl. több kapcsolat tapasztalatai alapján alakultak ki benned ezek az elvárások? Mert nekem pl. tapasztalatok után kicsit változtak: van, amiben lejjebb adtam, viszont olyan is van, amire azóta figyelek, bár korábban eszembe se jutott. És ez csak egy aspektus.
2017. aug. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Igen, már megfigyeltem, milyen tulajdonságokkal nem tudnék hosszú távon együttélni semmilyen kapcsolatban, és azt is, hogy mi létszükséglet számomra. :) Rajtam is formáltak az eddigi kapcsolataim, volt, amit utólag fölösleges elvárásnak tartok, helyette meg találtam mást, aminek megléte vagy hiánya meghatározóbb, és jobban "be tudom vele mérni" azt, amit keresek... De amiatt akkor sem adnám lejjebb, mert nem találok ilyen férfit. Tehát például azt elvárom, hogy el akarjon venni feleségül, és akarjon gyerekeket. Együttéldegélve nem akarok babát, olyan kapcsolatban meg nem maradok, ahol nem lehet gyerekem, bele sem megyek. Ergo, ha valaki erre nem képes, akkor sem fog kelleni, ha ő lesz az utolsó ember, akit "választhatok". De ez csak egy példa.
2017. aug. 11. 23:12
 5/27 Interferencia ***** válasza:
74%

Ez korrekt kiindulási alap. Ha sokan mondják, hogy sok az elvárásod, esetleg érdemes ezeket egyenként, mélyebben megvizsgálni: mi is zavart pontosan ebben vagy abban a dologban? Tényleg nem tudnád elviselni, ha közben kompenzál mással?


Illetve egy más megközelítés: létezik olyan, akire mindegyik teljesül? Nincs tökéletes ember és tökéletes kapcsolat sem...

2017. aug. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
11%
Ez nem baromság, hanem logika. Vannak, akik annak árán is ragaszkodnak az elvárásaikhoz, hogy egyedül vénülnek meg. Szívük joga! Mások elgondolkodnak, és engednek ebből, abból. Szerintem ettől még kialakulhat egy nagyon jó, és tartós kapcsaolat.
2017. aug. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Létezik olyan, mivel én is ilyen vagyok. Tehát elvileg kell lennie férfiben is ilyennek, ha már én össze tudtam hozni. :D
2017. aug. 11. 23:21
 8/27 Interferencia ***** válasza:
0%
7: Szerintem ez nem logikus, az már egy nagy különbség, hogy ellenkező nemű.
2017. aug. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
89%

Amiket felsoroltál, pont olyan dolgok, amikben nem lehet kompromisszumot kötni. Nincs olyan, hogy legyen is gyerek, meg ne is. Ez nem hülyeség. Megértem, csak az ellenkező oldalról, én nem lennék olyannal, aki gyereket akar. Tényleg csak hülyíteném vele a másikat is.


Logikus, hogy olyat keresünk, akivel azonosak a céljaink.

2017. aug. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Azért, mert valaki férfi, hadd ne legyen már nálam butább, lustább, határozatlanabb, meg hadd akarjon már annyira hűséges maradni hozzám, és tisztelni, mint én őt... Ilyeneket várok el, nem azt, hogy velem együtt szeressen shoppingolni (nem, mintha nem utálnám), vagy velem borotválja a lábát... Van, aki meg ezeken a szánalmas alapelvárásokon is húzza a száját.
2017. aug. 11. 23:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!