Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A párkapcsolat/szex valóban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párkapcsolat/szex valóban csak a legalább átlagos külsejű emberek kiváltsága?

Figyelt kérdés

Erről jutott eszembe a kérdés: [link]

De nem csak a nőknek, hanem a pasiknak is gyakran írnak hasonló szexualitással kapcsolatos cikkeket, amelyek a szűz pasikat (pl. engem) simán frusztrációval tölthet el. Elég csak megnézni az illusztrációt. Mit látsz megint? Egy csinos, szép nőt egy jóképű férfias pasival együtt romantikázik. Ilyenkor annyira azt érzem, hogy bizonyos emberek számára (pl. nekem) az érzéki szex és az igazi boldog párkapcsolat csak egy felsőbb szintű elérhetetlen kiváltság, hogy szinte belenyilall a szívembe a fájdalom. Biztos valaki meg fogja említeni, hogy akkor lejjebb kell adni az igényeket. Igen ám, csak ezt egyik nem sem szívesen teszi meg és utána már nem is beszélhetünk boldog párkapcsolatról, hanem érdekből történő együttélésről. Annyira hiteltelenek tudnak lenni ezek a cikkek. Legalább ne egy álompasit és dögös csajt tennének be illusztrációnak, ahol egymást érzékien szeretgetik, hanem egy közel sem előnyös külsejű párt (alacsony, vékony pasi egy duci nővel). Már 12 évesen is azt láttam, hogy a csinos lányok a szépfiúkkal társalogtak, a rondák meg az iskolaudvaron néztek ki céltalanul a fejükből. A szűz/szingli pasik közül csak nekem vannak ilyen érzéseim? Ti mit gondoltok erről? Szerintetek is kiváltságnak számít manapság az igazi szerelem/párkapcsolat? Hogyan lehetne azt elérni, hogy egy lány ne a külsőmért szeressen, de azért egyikőnk se legyen csúnya? (amúgy arcra nem vagyok csúnya, csak gyerekes alkatú, de tény, hogy nem vagyok férfias)



2017. aug. 15. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
"de azért egyikőnk se legyen csúnya." Látom elvárásaid azért vannak...
2017. aug. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem nincs igazad de én lány vagyok így ezen az oldalon ebben a témában a nevem hallgass sokak szerint.

Szerintem nem a kinézet a választó vonal hanem a hozzáállás. Vannak nők és férfiak akik túl szürkék beolvadnak eltünnek a másik nem "szeme elől". Ezt ami kiemel a tömegből én kisugárzásnak hívom itt többször belefutottam abba az álláspontba ami szerint a kisugárzás nem létezik de ezzel sem értek egyet.

Nekem "anyuka" kisugárzásom van több pasi állítása szerint. Nem is talált még meg senki szexkapcsolati felkéréssel és a párkapcsolati kezdeményezések is ritkák pedig jó testfelépítésem van és átlagos arcom. Viszont beolvadok.

Ennek megfelelője az a pasi aki mindenkinek csak barátként kell mert hiányzik belőle valami. Ez a valami az ami kiemeli az átlagból amitől szemet szúr.

Az tény hogy a kevésbé dekoratív pasiknál ez a helyzet gyakoribb mert fiatalon nem alakul ki jó önkép és magabiztos kisugárzás sőt sokszor egyenesen negatív a kisugárzásuk. De effektív a sikertelenség nem (főként) a fizimiskájuknak köszönhető.

2017. aug. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%

A cikk azt is mondja ezzel, hogy ezért sok a félrelépő libanc mára...s még a pasik csak fakukkal gondolkoznak mi? :DDD


Ma már az átlagos fizetést sem tudja senki belőni, majd pont ezt tudják...ááá.

Az idióta cikkeket is el kell adni valami látvánnyal, amely nem életszerű-hiteles.Tudod a "papír" mindent elbír:D


Amúgy, szívesebben látnád a gyurci családot? Egy hosszú orrot lényegében:DDD

2017. aug. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#1: Hű, mekkora elvárás, hogy ha már én nem vagyok ronda, akkor a leendő barátnőm se legyen az. :D
2017. aug. 15. 20:28
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Ezek a cikkek betegek. Úgy értsd hogy ne innen meríts példát. Alakodtól függetlenül törekedj a legjobbra.

Szerintem kevesebbet (lehetőleg semennyit) foglalkozz a nökkel és többet önmagaddal. Ne a nőknek akarj tetszeni hanem önmagadnak.

A mai párkapcsolatok is tele vannak egy csomó hazugsággal amik nem kapnak nagy figyelmet. Gondolj bele ha valaki megházasodik annak van híre de mekkora a híre ha elválnak? Eltörpül a házasság híre mellett pedig ez szerintem ugyanolyan fontos esemény.

2017. aug. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5%
Csak nőknek kell legalább átlagosnak lenni, férfiaknak minimum átlag felettinek kell lenni.
2017. aug. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretnélek megbántani, de hogy süllyedhedsz ilyen szánalmasan mélyre? Az illusztráció olyan, akárcsak a reklámipar. Ennyi erővel akkor miért csak a gyönyörű nők moshatnak foltmentesre egy ruhát? Miért csak a jóképű pasiknak lehet jó kocsijuk? Miért csak a szép gyerekeket szereti a családjuk? Azért, mert reklám. Valamivel meg kell fogni az embert, akár termékről, akár cikkről van szó. Erre vannak a modellek. Pont.


Az igényeidet eszed ágában ne legyen lejjebb adni, nem leszel boldog. Sok barom ezt sulykolja itt az oldalon, de nem szabad szerintem bedőlni ennek. az emberben legyen tartás, higgyen abban, hogy igenis övé lehet, amit akar, ne érje be kevesebbel. Ez csak a szánalmas lusta és türelmetlen világ dogmája, semmi több.


Bármilyen hihetetlen, az emberek többsége úgy működik, hogy tisztában van magával. Tudja, hogy mit képes megugrani, és mit nem. És nem a buta plázapunciról beszélek, aki egy szalmaszálat nem tett keresztbe, de milliomos pasit akar, vagy a srácról, aki egész nap otthon tesped, de fitneszmodell barátnőre hajt. Az emberek többsége tudja, hol a helye, és általában azt tartja értéknek a másikban, amit a saját életében is, és ami ha megvan, a többi nem számít. Nem célszerű embereket pontozni aszerint, hogy mennyit "érnek" külsővel-belsővel együtt, de csak így tudom elmagyarázni: ha én vagyok egy 8-as nő, akkor nagyjából 7-9 közötti pasival érzem magam jól. Hogy ez a külsejéből, a természetéből, a tudásából, vagy miből adódik össze, azt én értékelem ki magamnak. Nekem tud egy helyes, de ostoba pasi 2-es is lenni, pont azért, mert számomra az intelligencia és a tudás (és az a hozzáállás, ami ezt eredményezi -bár az intelligencia nagyrészt veleszületett) fontosabb, mint a külső. Ennek ellenére, a külső is fontos, persze, de nem tudja annyira lehúzni az embert a szememben, ha valami nem tökéletes rajta, mintha agyilag nulla. Hogy ki mi alapján rangsorol, azt nem te döntöd el, de még csak nem is ő. Ezek egyéni preferenciák, amelyek az évek alatt kialakulnak az emberben a szexuális irányultság fejlődésével párhuzamosan. Lát dolgokat a szüleitől, szerez tapasztalatokat bizonyos karakterű emberekkel kapcsolatban, stb. Megláthatja a másikban a szépet akkor is, ha te nem látod, illetve tarthat tökéletesnek olyan embert, akire te húzod a szád. Nem mindig a ronda-ronda, szép-szép párosítás a befutó, ez sokkal inkább az értékrend miatt gyakori: a szép emberek (főleg, ha különösen sok energiát fektetnek a testükbe) fontosabbnak tartják ezt a másikban is. Nem minden esetben, de általában elmondható, emiatt is van az, hogy sokszor egy szép ember belsőjében és tudásában csalódnunk kell... Akiében nem, még az is lehet túlontúl felszínes, ha neki a külső, mint érték, prioritást élvez. És nincs ezzel semmi baj. Más meg fordítva működik, tudja, hogy olyan, amilyen, be tudja magát lőni, hogy kihez képest hol helyezkedik el, és nem vágyik jobbra a maga szintjénél sokkal, de nem is adja lejjebb. Mondom, van kivétel, vannak elrugaszkodott elvárások, de alapvetően egy normális önértékeléssel, megfelelő önismerettel rendelkező ember tudja, mit várhat joggal az "élettől" (leendő párjától) és mi irreális elvárás, ami csak a puszta szerencsének, vagy a másik eltérő igényszintjének/értékrendjének köszönhetően érhető csak el számára.


Egyébként a genetika minimálisan befolyásolja a dolgokat, szerintem. Nyilván vannak dolgok, amik ellen az ember nem tud semmit tenni. Például a magasság, vagy hasonlók. Ennek ellenére képes (tudom, tudom, igazságtalan, de az életben mi a f aszom nem az?) még ha sokkal nagyobb energiabefektetéssel is, de ellensúlyozni ezeket a dolgokat magán. Fejlődni lehet, adni magadra lehet, és mindig tud az ember csiszolgatni magán. Na, pontosan emiatt nem szabad leadni az elvárásokból. Tessék felnőni a kiszemelt szintjére! És ha több gürizést jelent, mint egy szépfiúnak, aki úgy született? Akarsz b azmeg boldog lenni, vagy nem? Be akarod érni valamivel a saját nyomorult lustaságod és türelmetlenséged miatt, vagy nem? Ennyi. Ha szép nő kell, aki nem a pénzedért szeret, mutass neki valamit, amiért még szerethet: használd a stílusod, az akaraterőd, a fantáziád, és kezdd el magad összeszedni. Nem a ruha adja az embert, nem a frizura/szakáll, nem a cipője, és nem az illata, oké, túlvagyunk ezen a szarságon. De emberek, ne legyetek már vakok, ezekkel a dolgokkal legalább olyan jól lehet játszani és kialakítani egy hozzád passzoló karaktert, mint azzal, hogy milyen hangnemben szólalsz meg. És itt még csak nem is kell megjátszani magad, csak egyszerűen odafigyelni. Én is fel tudok öltözni tucatnak, fel tudok öltözni előnytelenül, tudom hordani úgy a hajam, hogy a halál se nézzen rám... Az is én vagyok, oké, de ez a "ha azt valaki nem szereti, akkor engem nem szeret " felfogás szánalmas és ostoba dolog akkor is. Igen, az is én vagyok, de miért kellene valakit a középszerű, vagy a semmilyen karakteremre ráerőltetni, hogy ha kis odafigyeléssel tudok úgy kinézni (továbbra sem műnőként és agyonsminkelve), hogy az dögös legyen? Az embernek meg kell találnia a saját hangját a megjelenésében, mert bármilyen szar ez a világ, az ember a szemével lát először, nem a lelkével, és nem hátrány, ha meg tudod fogni az összképpel a másikat. Tudjuk, hogy az is te vagy, aki reggel felkel, de ne hisztizzünk már, ha a másik ahhoz jobban vonzódik, aki napközben összeszedettebb...


A másik, ha nem akarod, hogy a külsőd miatt szeressenek, mutass valamit, ami miatt jobban lehet szeretni/tisztelni. Nálam sosem volt ilyen probléma, pedig általában engem is ránézésre szemelnek ki. Egyszerűen azért, mert nem hangsúlyozom túl a nőiességem. A hülye is látja, hogy ott van, köszöni, jól van, ahogy a fenekem meg a pofim is, de nem fog erről szólni nálam a beszélgetés, mert vagy tudunk tárgyalni komoly dolgokról is, teljes "ártatlansággal" és belemerülni olyan dolgokba, ami akkor is klassz, ha egyáltalán nem vagyok vonzó külsőre, vagy elköszönök az illetőtől, mert lehet engem "szeretni" a külsőm miatt, csak nem hat meg, ha egyszer nekem más fontosabb. Például az, hogy a tudásomra vagy a figyelmességemre figyeljenek fel, ha már azon legalább annyit dolgoztam, mint a külsőmön. Tessék mutatni értéket, bármit, ami miatt az ember félre tudja tenni azt egy kis időre, hogy te így vagy úgy nézel ki. Lehet sejtetni a külsővel, hogy nem vagy rossz pasi, de a megjelenéseddel túltolni a férfiasságot és a szexiséget egyet jelent a belső értékek iránti érdeklődés lemészárlásával. Nem kell apácának kinéznie egy nőnek sem, de ne várja, hogy az eszére kíváncsi lesz bárki, ha arra meg nincs esze, hogy ne a valagát nyomja ki a közösségi oldalakra, meg randira ne úgy menjen, mint aki a sarokra készül.


Nagyon sok dologgal, nagyon sokféleképpen lehet játszani magadon. Heurisztikák mentén működünk, mert ezáltal tudunk kellő gyorsasággal reagálni a világ eseményeire. Emiatt a már kialakult sztereotípiák gyakran befolyásolnak, ha tetszik, ha nem. A külsővel is lehet sugalmazni dolgokat, a témaválasztással is, a stílussal, a modorral és sorolhatnám. Tessék megtalálni, miben érzed magad jól, és mi az, ami megragadja annak is a figyelmét (pont azon a ponton), ahogy te szeretnéd. Tessék a másik fejével gondolkodni.

N

2017. aug. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha tudnád hány gyönyörű nőt látok ronda pasival-és fordítva...
2017. aug. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!