Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Tegyük fel, hogy nincs férfitö...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tegyük fel, hogy nincs férfitöbblet, de viszont akkor miért van az a jelenség mindenhol, hogy a nőknek van párja, a férfiak nagy részének nincsen?

Figyelt kérdés
A férfitöbblet elmélet ellenzői mivel magyarázzák ezt a jelenséget? Munkahelyen rengeteg férfi munkatársamnak magamat is beleértve nincs barátnője, felesége sem, ellenben a női munkatársaknak kivétel nélkül van párja/férje! Miért van ez? Ennyi lúzer férfi nem lehet, ez képtelenség, itt más magyarázat kell már!

2017. aug. 26. 14:29
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
37%

"Egy dolog teljesen biztos, hogy nem azért nincs csajod, mert több a pasi."


Ezt mégis hogy matekoztad ki? :)


Szóval még egyszer. Több férfi van mint nő, de nem azért nincs csaja valakinek, mert kevesebb mint a nő.


Meg tudnád magyarázni azt a helyzetet, hogy 110 férfiből hogy lehet mindenkinek csaja, ha 100 nő van?


Utoljára ez a matek Krisztusnak sikerült hallal és kenyérrel, de ezzel a tudással az MNB-be kellene menned dolgozni, 100 forintot megszaporítanál, és kifizetnéd az államadósságot :)

2017. aug. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
49%

Fordítanám a #40-est: "Nem érdekelnek a tények, akkor is nekem van igazam, azért mert én azt mondtam, pont." :D.


Egyébként mivel támasztod alá az elméleted?

2017. aug. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
36%
#41: Most az fog jönni, hogy építsd fel magad, sportolj, tanulj nyelveket, szerezz önbizalmat és mindjárt neked is lesz csajod, ugyanis azzal, hogy ezt megteszed, terem a bokorban plusz 1 nő, csak neked :D.
2017. aug. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
69%

"Ezt mégis hogy matekoztad ki? :) "



Úgy, hogy nem matek kell ehhez, hanem gondolkodás. Amit állítasz, akkor lenne igaz, ha egyébként buknának rád a csajok. ha ronda vagy, ne fogd a matekra.

2017. aug. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
44%

"Meg tudnád magyarázni azt a helyzetet, hogy 110 férfiből hogy lehet mindenkinek csaja, ha 100 nő van? "


Sehol se írtam, hogy mindnek lesz. de amelyiknek nem jut annak nem azért nem jut, mert jaj, gonosz matek, hanem mert ők a selejtje.

2017. aug. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
43%

"hanem mert ők a selejtje"



Igen, igazad van... Pár év múlva, amikor jellemző harmincas egyedülálló anyaként fogsz állni, akkor ugye nem sértődsz meg, ha azt fogják rád mondani, hogy az egyedülálló anyák a selejt, max üríteni jók.


Mert tudod, a történet folytatása általában ez :P

2017. aug. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
#45: Feltételezed, hogy az a 100 nő teljesen rendben van, a 110 férfi között pedig ott vannak a "selejtek". Itt már bukott is a dolog. Ha mindkét nemnél számolsz mondjuk 10% "selejtet", akkor megint ugyanott vagyunk, hogy nem "selejt" férfiak is lesznek, akiknek nem jut nő.
2017. aug. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
79%

"nem azért nincs csajod, mert több a pasi"


Ezt tényleg nem értitek? Ha van 100 nő és 100 férfi, akkor sem biztos, hogy mindenki talál párt. Csak azért, mert matematikailag kijön, az embereknek még van szabad akaratuk.


Ha ebből a száz nőből a legsoványabb 120 kiló, szerintetek mind elkel? Ha mindnek feketére van rohadva az összes foga?


Csak azért, mert az amcsi filmekben az van, hogy ha 1 férfi és 1 nő beszáll a liftbe, akkor bsznak, a valóság nem ez.


És persze megint a feltételezés, hogy a nők mind szupermodellek, a csávókák meg átlagjóskák, mert a szép ugye csak a pasiknak jár.

2017. aug. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
Igazából azt nem értem miért gondolják a férfiak h az összes nőnek van párja? Rólam mindig azt gondolták h van párom, akkor is amikor majd 2 évig nem volt. Most sincs párom, sok barátnőmnek sincs..igaz van olyan ismerősöm akinek kettő is van egyszerre és itt jönne a logika- a kérdező után szabadon- h nekem biztos azért nincs mert valakinek kettő is van. Egyszerűen az élet ilyen, nem mindenkinek lesz párja, vagy nem lesz olyan akivel családot alapíthat. Az emberiséggel vannak a nagy gondok sajnos, ahol patriarchátus van ott az elnyomás és sok gyerek születik(túlnépesedik a bolygó jelenleg is, de még ott sincs mindenkinek párja!!), ahol szabad akarat ott nincs kellő lelkiség, nincs bizalom("mindenki csal mindenkit"), az igények az egekben("nekem jobb jár", "le a régivel jöjjön az új"), stb..demagógia tudom de attól még igaz. Ebből kiút lehet az ha az ember saját magában tesz rendet.
2017. aug. 28. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
61%

#48: "Ha ebből a száz nőből a legsoványabb 120 kiló, szerintetek mind elkel?"

Nem lesz a 100 nőből mind ilyen, viszont mivel kevesebb nő van, így egy ilyen könnyebben találhat magának pasit, míg egy hozzá hasonló pasi esélytelen a nőknél, mivel nagyobb a választék. Ehhez már matek tudás sem kell.

Nyilván nem lenne garancia az sem, ha 100 nőre 100 férfi jutna, viszont azt kár tagadni, hogy a férfitöbblet a férfiaknak hátrányt okoz a társkeresésben, vagy ha úgy tetszik előnyös a nőknek. A mai férfiak sem rosszabbak arányában semmivel sem mint a mai nők (sőt, mivel többen vannak, ezért nagyobb a verseny is), így azt is kár erőltetni, hogy több a selejt. Nem külön faj vagyunk, hanem egy faj két külön neme. Annyi lehet a dologban, hogy a nők fejében a média és sok egyéb hatására kialakul egy kép arról, hogy milyen A FÉRFI, viszont az már nem a férfiak hibája, hogy nem olyanok. Ez természetesen fordítva is igaz.


"És persze megint a feltételezés, hogy a nők mind szupermodellek, a csávókák meg átlagjóskák, mert a szép ugye csak a pasiknak jár."

Ez inkább a nők szövege szokott lenni, szerintük a legcsúnyább, legkövérebb, leglustább barinő is aranyos, átlagos, kedves lány, aki a gonosz pasiknak nem kell (mert szupermodellekre vágynak), de egy ugyanilyen pasi szemétláda, mert nem hajlandó fejleszteni magát, pedig ha megtenné, akkor jó lenne az előbb említett barátnőnek, aki viszont 1 lépést nem hajlandó tenni azért, hogy változzon, mert őt így kell elfogadni. Na ezt okozza a nem kiegyenlített arány.


#49: Na ez már egy sokkal normálisabb megközelítése a dolognak. Tévedés ne essék, nem arról van szó, hogy szimplán a matekra akarom fogni egyes pasik sikertelenségét, viszont azt nem nehéz belátni, hogy ha valamiből több van, annak az értéke inflálódik. Nem megoldás a problémára, hogy üssek ki valakit a nyeregből, hogy a helyére ülhessek, hiszen az arányok ettől nem fognak változni, csupán személycsere történik. Valóban létezik az a jelenség, hogy a csinos nőknek gyakran 2-3 udvarlója is van akár hosszabb időn keresztül is párhuzamosan, de ugyanez igaz a sikeres, jóképű férfiakra is, egyszerre akár több nővel is kapcsolatban vannak.

"Egyszerűen az élet ilyen, nem mindenkinek lesz párja, vagy nem lesz olyan akivel családot alapíthat."

Igen, ezt már többször hangoztattam én is itt a gyakorin, le is lettem érte hurrogva, hogy ez csak kifogáskeresés, mert "aki keres az talál". Nem, nem az.


"Az emberiséggel vannak a nagy gondok sajnos, ahol patriarchátus van ott az elnyomás és sok gyerek születik(túlnépesedik a bolygó jelenleg is, de még ott sincs mindenkinek párja!!), ahol szabad akarat ott nincs kellő lelkiség, nincs bizalom("mindenki csal mindenkit"), az igények az egekben("nekem jobb jár", "le a régivel jöjjön az új"), stb..demagógia tudom de attól még igaz."

Ez valóban így van. Illetve talán abban vitatkoznék, hogy ahol patriarchátus van, ott sem több a lelkiség, sőt, talán még ennyi sincs. Pl. mindig álszent dolognak tartottam, mikor a férfi a nő elé térdelve kéri meg a kezét (mintha azzal valami óriási kiváltságban részesülne), majd az esküvő után nem sokkal már szinte emberszámba sem veszi, csupán egyfajta cselédnek nézi. Hol van itt az egyenlőség? Viszont ez a nagy szabadosság sem jó. Az igények valóban az egekben vannak (nekem ez jár), a fogyasztói társadalmi felfogás pedig már a kapcsolatokat is megmérgezte (használd és dobd el). Rengeteg kapcsolat van, ahol a felek meg sem próbálják feldobni vagy ha tönkrement akkor megjavítani, inkább fejest ugranak az újba, "mert az tuti, hogy jobb lesz".

2017. aug. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!