Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lányok! Ti összejönnétek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! Ti összejönnétek olyan pasival, aki egyszerűen fél a vezetéstől?

Figyelt kérdés
Tavaly a forgalmi is csak harmadjára lett meg (KRESZ vizsgát kimaxoltam, mert amúgy okos és egyetemista vagyok) és akkor óriási kő esett le a szívemről, hogy megszámolhatatlan pótóra és vizsgadíj befizetés után soha többet nem kellett az oktatómat látnom és megkönnyebbülten vettem tudomásul, hogy soha többé nem kell a tanulósofőrökre erőltetett ostoba szabályoknak (stop táblánál kétszeri megállás/spártai szigorral a külső sávban/minden hülye manővernél azonnal index) megfelelnem és majd úgy vezethetek ahogy akarok. Csak sajnos ez a kezdeti lelkesülés és zöldfülű lázadó fellángolás a visszájára fordult, ugyanis annyira megkönnyebbültem amikor meglett a jogsim, hogy egy ideig nem is akartam autóba ülni. Gondoltam magamban: "papír a zsebben, most kicsit hagyjatok nyugton és egy ideig kormányt nem akarok látni". Aztán teltek a hónapok, "na majd most...áh de nincs kedvem meg most nem akarok stb." és most 1,5 éves jogsival a kezemben ott tartok, hogy nem merek beülni a kocsiba, mert nincs önbizalmam és félek, hogy elcsapok egy gyalogost, nekirántom valakinek a kocsit vagy pirosnál lefulladok és rámtőr a pánik, miközben mindenki a fejemet akarja. Max egy automatába mernék beülni, de arra nincs pénzem. Ti összejönnétek-e egy ilyen pasival? Ha igen, akkor azt is írjátok le, hogy miért és nektek hogyan sikerültek anno a kezdeti lépések. Egy kort is írjatok és NAGYON FONTOS, hogy áruljátok el, milyen kocsit vezettek. Utóbbi nagyon fontos lenne. Köszi.

2017. szept. 15. 19:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Nem vagyok lány, de néhány tanácsot tudnék adni.


Van lehetőség a legtöbb autós iskolánál pótórát venni vagy gyakorló órát. Amennyit szeretnél, annyit. Ha elmész néhány alkalommal utána csak lenne egy kis önbizalmad.


A gyakorló óra után megkérsz valakit egy lakatlan területen gyakorold vele az elindulást a saját kocsival.

Főként emelkedőn felfelé, pl. egy töltésnél.


Ha megy a kuplung kezelés, nem lehet semmi gond később ezzel. Ez a vezetés egyik kulcsa.


Lefulladni bárki lefulladhat, tegnap épp egy több 10 éves rutinnal rendelkező buszsofőrnek kb 5 perc alatt három alkalommal sikerült összehozni. És?

(Utána levezetett 300 km hiba nélkül.)


F20

2017. szept. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Offolok, de tanácsot próbálok adni.


Full ugyan ez vagyok, én a jogsit jószívűségből kaptam meg, megmondták, hogy csak felügyelet mellett vezessek egy darabig. Szóval hasonlóan voltam mint te, nem ment annyira jól. Eleinte 1-2x vezettem de nem sokat. A jogsival a kezemben jó ha 30-40km-t vezettem le. Majd lett egy vitám otthon az autóval kapcsolatban és akkor mondtam, hogy jó akkor ez az autó nekem nem kell többet nem ülök bele. Ezután talán közel 3 évig nem is vezettem autót.


Felnőttem jött az első munkahely. "Munkavégzés helye, Magyarország egész területe". Ez kicsit sokkolt. Ez annyit tesz, hogy havonta 2-3x lemegyünk vidékre. Rettegtem tőle, eleinte mindig ledobtam magamról a vezetést, teljesen rá voltam görcsölve minden nap vidékre menés előtt. Majd jött az elkerülhetetlen, csak ketten mentünk le, és bunkóság ha csak egy ember vezet. Lefulladtam párszor, de munkatárs megértő volt segített, autópályán életemben először mentem. Ő kicsit túl is bátorított, hogy nyomjam neki 140 el is. :D

Lényeg a lényeg, hónapokig még rettegtem a vezetéstől, sőt balesetem is volt. Kb 7-8000km-t kellett levezetnem, hogy megszoktam a vezetést, és ne halál félelemmel szálljak be.


Kérj meg egy ismerőst hogy üljön be melléd és gyakoroljatok. Eleinte jó lesz egy kihalt úton is. Elindulás megállást. Próbálgasd, mikor engeded a kuplungot érezni fogod hogy megváltozik az autó hangja, más már lassan meg is mozdul. Na ekkor adsz egy kis gázt, és tovább engeded a kuplungot, soha nem fogsz lefulladni. Ne járj úgy mint én, mert minél tovább húzod annál szarabb lesz.

2017. szept. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jobban belegondolva nem is a vezetéstől félek, hanem a felelősségtől. Van a családban két autó (fateré és tesómé). Nos, ha bármelyikkel is történik valami, akkor anyagilag minket nagyon érintene. Ha fateromét húznám meg (vagy akár belém jönnének), akkor nem tudna dolgozni, ha meg tesómét, akkor meg szintén elmérgesedne a helyzet. Az esetleges pénzbírságról meg nem is beszélve, hiszen egyetemistaként nekem még nulla egzisztenciám van és totál a szüleimre vagyok utalva. Ez nem olyan, mint a kerékpározás, hogy elszakad a lánc és eltolom a város széli kerékpár javítóba aprópénzért megcsináltatni. Ha lerobbannék arra sem lenne pénzem, hogy autómentővel elvitessem.
2017. szept. 15. 23:00
 14/22 anonim ***** válasza:
Nem jönnék össze, mert paranoid és gyerekes. Számomra nem a vezetéssel lenne gond, hanem a beteges félelemtől. Most éppen egy 25 éves Skodám van.
2017. szept. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Persze,ha tetszel,osszejonnek veled. En nem vettem kocsit.

N

2017. szept. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
abból ahogy irsz, ez a problémamegoldás és stresszreakció más téren is megpecsételhet, lehet h egy veszekedésnél sirva szaladnál magzatpózban kuporogni a sarokba és mindenki hagyjon békén.. LEHET! de nem biztos h igy van
2017. szept. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Ha ennyire felted a kocsikat, amig bele jössz a vezetésbe, kossetek ra casco biztositast.

Igy akkor is fizet a biztosító, ha esetleg Te hibazol, pl meghuzod a kocsit.

2017. szept. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

valahol kezelteted magad?

rá férne

2017. szept. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Ne félj, bízz magadban. Nem véletlenül lett meg a jogsid.

1-2 rendes haverral pattanj kocsiba, először vmi elzárt helyen gyakoroljatok, aztán egyre forgalmasabb helyeken.

Ne stresszelj, a vezetés élvezhető.

Összejönnék, ez nem zár ki semmit.

24/L

Nincs kocsim, így az a mázli, hogy 3 félét is vezethetek :D

Suzuki Swift, Suzuki SX4, Audi A4 Avanti

2017. szept. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Én nem vezettem egy évig miután meglett a jogsim, utána anyukám odaadta az automata Opeljét gyakorolni. Régebbi típus, annyira nem is sajnálta, szóval azon gyakoroltam, először csak a környéken, aztán mentem kicsit messzebbre, meg ismeretlen utakra.


Én úgy igazán nem féltem a vezetéstől, csak nehezen ment a parkolás, meg néha neki mentem bokroknak, mert az elején nem éreztem a kocsi oldalát, és neki mentem néhány dolognak, pl fának tolatásnál, de nem erősen, csak egy picit koppant. :D Meg néha csak álltam, és feltartottam egy csomó embert mélygarázsban, mert rohadt lassan sikerült beállni, és közben mindenki dudált, meg kva anyazott én meg csak ültem és röhögtem magamon, hogy istenem de szerencsétlen vagyok. :D meg néha túl sokáig vártam, mert én mindenkit elengedtem, szóval én általában rohadtul békésen vezettem, nem húzott fel semmi, én nem tudok így idegeskedni, mint mások, hogy jajj istenem, várnom kell tíz percet, akkor mi lesz. Hát mi, semmi.


De most már egész jól vezetek, és parkolni is tudok szépen, nem is megyek már neki semminek, és nem okoztam balesetet se soha. Manuális váltós autót azóta nem vezettem, de szerintem menne, bár ha rajtam múlik, nekem is automatám lesz. Igazából engem emiatt nem zavar ha a pasi nem vezet, mert ha kell én tudok, csak ne rinyáljon közben, hogy én lassan vezetek meg olyan világbékében. :D


26N

2017. szept. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!