Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Most, hogy rájöttem, mi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most, hogy rájöttem, mi a problémám a párkapcsolatokkal, hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés

29 éves nő vagyok. Mindig ugyanaz a forgatókönyv: beleszeretek valakibe, erre ő összejön mással/kiderül, hogy már van valakije/egyedül akar maradni. Túl későn lépek, már ha lépek egyáltalán. Ha azonban lenne esélyem valakinél, akkor hirtelen már nem is tetszik annyira, a nyomulás pedig szabályosan megijeszt. Volt már kapcsolatom, de az valahogy mégsem volt olyan jó, nem volt olyan szenvedélyes.


Tudom, hogy 29 évesen már rég túl kellett volna jutnom ezen.


Kis utánaolvasás és -gondolás után rátaláltam a magyarázatra: gyerekkoromban elég távolságtartó volt a viszonyom apámmal, mindig úgy éreztem, hogy nem szeret. Megtett értem mindent, amit egy szülő megtesz a gyerekéért, vett nekem kaját stb. de érzelmileg mégsem álltunk közel egymáshoz. Én nagyon szerettem volna egy bensőségesebb viszonyt vele, de nem tudtam kezdeményezni, ő pedig nem foglalkozott ezzel. Emlékszem, sokat sírtam emiatt. Lehet, hogy ezt viszem át a kapcsolataimba, ezért az olyan férfiakat szeretem, akiknél nincs esélyem.


A kérdésem tehát az lenne: most, hogy erre rájöttem, mit tehetnék? Fogadjam el, hogy sosem lesz olyan kapcsolatom, amilyet igazán szeretnék? Ismerkedjek olyan férfiakkal, akik nem érdekelnek? Annak mi értelme van? Mi lehet a megoldás?



2017. szept. 22. 17:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
22%

Döntsd el, hogy szeretnél-e párkapcsolatot. Ha igen, akkor válaszd ki az irántad érdeklődő férfiak közül azt, amelyikkel a legjobban érzed magad és legyél vele. Ha meg ez nem felel meg, akkor fogadd el, hogy egyedül maradsz.


Érdekes ez az apás elemzés, amit leírtál, de sokkal valószínűbbnek tartom, hogy sok nőhöz hasonlóan te is felfelé választanál, viszont azoknak a vélhetően jóképű, intelligens, jó anyagi helyzetben lévő, relatíve magasabb társadalmi helyzetű férfiaknak te egyszerűen nem felelsz meg. Ez egy általános jelenség és nem kell hozzá hűvös apa-lány viszony. Ugyanígy a hipergámiával magyarázható az a jelenség, amikor egy nő azzal jön, hogy minden férfi csak szexet akar tőle, komoly párkapcsolatot viszont nem. Persze, mert szexre sokkal több férfinak jó, mint párkapcsolatra. Ilyen egyszerű a te sztorid is.

2017. szept. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Akkor csapj a közepébe!! Csináltasd fel magad egy szimpi sráccal, akit ezzel a cselekedettel magadhoz láncolsz, és összeházasodtok :)
2017. szept. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Olyan férfiakkal ismerkedj, akik érdekelnek, és ne félj elfogadni a rajongásukat. De légy óvatos, sokan csak addig rajonganak, míg meg nem fektetnek.
2017. szept. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

1. Nem gondolom, hogy túl magasak lennének az elvárásaim, nem is beszélnék itt elvárásokról, amikor szerelemről van szó. De azért van egy szint, ami alá nem mennék, pl. nem jönnék össze egy bunkó, műveletlen, arrogáns férfival, ez baj? A csendesebb, művészlelkű, nyitott gondolkodású, intelligens férfiak a gyengéim, akivel van közös érdeklődésünk, és tudunk miről beszélgetni. Ezek azért talán nem olyan nagy dolgok. Én is igyekszem ilyen lenni, nem csak a másiktól várom, hogy feleljen meg nekem.


2. Mondjuk, hogy ez viccnek jó volt :-)


3. Köszi!

2017. szept. 22. 17:33
 5/17 anonim ***** válasza:
49%

Aranyos, hogy nem is beszélnék elvárásokról.:) Mindenkinek vannak elvárásai, neked is. Ha nem tetszik a szó, az a te dolgod, de ettől még természetesen neked is vannak elvárásaid.


A jelenlegi helyzet az, hogy nem találsz olyan férfit, aki megfelel az elvárásaidnak és te is az övéinek. Így aztán, ahogy mondtam, nem tehetsz mást, mint hogy azok közül válogatsz, akiknek megfelelsz. A másik lehetőség meg, hogy kivársz (ezt még egy pár évig megteheted), hogy hátha akad valaki igazán jó. Ehhez a legjobb stratégia, ha nyitott maradsz és annyit ismerkedsz, amennyit tudsz.

2017. szept. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
48%

Családállítást tudnám javasolni. Első körben az egyénit, mert az csak 1,5-2 óra és nem megy el az egész napod, hogy más bajait is meghallgasd, ha nincs esetleg rá időd. Illetve ha zárkózottabb vagy/ nem akarod másokkal is megosztani a problémát, akkor is jobb lehet az egyéni állítás.


Nekem is mindig ugyan az volt a forgatókönyv, illetve nagyon rosszul is kötődök. Itt rájöttünk, hogy mit is akartam pótolni a pasikkal.

2017. szept. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Azon kevesek közé tartozol, akik felismerték, h itt bizony a régi minták ismétléséről van szó. Tökéletesen felismerted, h mi van a háttérben. Viszont ha már felismerted -és nincs hasznodra- akár le is teheted. Ilyen és hasonló mintákon túl lehet ám lépni, azt ezt megcélzó módszer neve Hellinger-féle családállítás. Sztem a csoportos jobb.

2017. szept. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én is rájöttem, de hidd el a tied tényleg megoldható :) Az enyém szarabb, az én életem rá fog menni a rosszabbik énemmel vívott harcra... Sajnos nem lehetnek közelebbi ismerőseim sem (mindenkit elüldözök emiatt, igaz nem szándékosan).


A tiedre jó megoldás egy komolyabb terápia, még van esélyed a normális életre.

2017. szept. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
A kérdező problémáját már megoldottuk, szóval azt a témát hanyagolhatjuk is, de már ketten említették ezt a családállítást. Ez mi a rák fiatalok? Még soha nem hallottam róla.
2017. szept. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Utánaolvastam a családállításnak, jó lehet, de egy vagyonba kerül...
2017. szept. 22. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!