Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért félek a lányokkal való...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért félek a lányokkal való ismerkedéstől, beszélgetéstől?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


19 éves fiú vagyok és valamilyen oknál fogva nagyon félek a nőktől,sohasem beszélgettem velük. Ők nem keresték az én társaságomat és én sem az övékét a félelmem miatt. Esetleg ha van egy lány aki szimpatikus nekem akkor rögtön az jut az eszembe, hogy mit is akarok én, egy magamfajta visszataszító ember és persze meg sem próbálom vele még beszélgetni sem. Egyáltalán nem vagyok büszke a viselkedésemre. Már az elején elkönyvelem a kudarcomat és ha oda mennék bárkihez is beszélgetni úgy mennék oda, hogy úgyis elzavarna. Tudom, hogy csak a saját magam ellensége vagyok mert még sem adom magamnak az esélyt sem arra, hogy egyáltalán beszélgessek s lányokkal viszont ha azt látom, hogy egyáltalán nem érdeklek senkit sem akkor úgy érzem, hogy felesleges lenne. Valószínű, hogy az önbizalomhiányom és az önértékelési problémáim is közé játszanak, hogy ilyen vagyok. Egyszerűen hihetetlen számomra, hogy egy lánynak szimpatikus lehetek én ezt egyáltalán nem tudom elfogadni. Tudom, hogy ilyen hozzáállással nem érdemes ismerkedni senkivel sem és nem is szoktam de hiába szeretnék megváltozni egyszerűen képtelen vagyok rá. Amire egyáltalán nem vagyok büszke, hogy már egy ideje a Frontint is szedem minden nap így legalább nem idegeskednem annyit.


Válaszaitokat előre is köszönöm szépen.



2017. dec. 5. 08:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván önbizalomhiányos vagy, de ezt lehet még finomítani:


1. Nem ismered őket, titokzatos, kiismerhetetlen lényeknek tekinted őket. Ez hülyeség. Ők pont olyan egyszerű, tökéletlen emberek, mint te.

2. Magad fölé emeled őket. Felsőbbrendű, idealizált lényeknek tekinted őket. Ez hülyeség, ők is ugyanolyan gyarló meberek, mint te, ugyanolyan problémákkal, értékekkel és hibákkal.

3. Beléjük vetíted a saját idealizált nőképedet. Észre sem veszed bennük a valódi embert, hanem azt a torz illúziót látod bennük, amit az első két pont alapján teremtettél. Meg kell tanulnod valódi, kifejezhető értékekhez vonzódni.

4. Önvédelem. Fogalmad sincs, mit jelent a párkapcsolat, nem érted, hogy kell eljutni oda. Ott akarsz lenni, szexelni, ölelkezni satöbbi, a kezdeti lépésekről viszont fogalmad sincs, rettegsz tőlük. Ezért saját magad számára gyártod a kifogásokat és az ellehetetlenítő akadályokat, hogy nehogy véletlenül valaha lépned kelljen.


Szóval te per pillanat nem létező emberek hamis értékei iránt érzel valótlan vonzalmat. De ne aggódj, a legtöbben átesünk ezen.


Úgyhogy:

1. számolj le a nőkről alkotott illúzióddal;

2. tekintsd őket veled egyenrangúnak;

3. keress valódi emberi értékeket;

4. alakíts ki valódi vonzalmat ezek iránt.

És akkor varázsütésre magától értetődő lesz az ismerkedés, mert nem egy ideális, elérhetetlen helyzetet kergetsz, hanem egyszerűen meg akarod ismerni.

2017. dec. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha ez megnyugtat én is ugyanígy vagyok, csak lányként. A leírásodból ordít, hogy önbizalimhiányod van, de ezen könnyen javíthatsz (nekem is, de nem ennyire). Kitartást hozzá! :)
2017. dec. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen a válaszaitokat.


#1/2: Teljes mértékben igazad van. Amiket leírtál az szó szerint igazak rám.


Azt, hogy az önbizalomhiányomon hogyan javíthatnék arról sajnos fogalmam sincsen.

2017. dec. 5. 09:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi nem tetszik magadon, mivel vagy elégedetlen? Min tudsz/szeretnél változtani?


#2

2017. dec. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Igazság szerint teljesen elégedetlen vagyok magammal meg annak élén ere is, hogy kitartóan sportolok. Már sokan mondták, hogy egyre jobban nézek ki de én ezt egyáltalán nem tudom elhinni. Meg mindig azt az elhízott 14 éves fiút látom ha belenézek a tükörbe.


Szeretnék sokkal pozitívabb, vidámabb lenne mert mindenben csak a rosszat látom és bevallom őszintén ritkán szoktam mosolyogni, egész nap póker arcom van. Lehet hogy rossz embernek tartanak pedig egyáltalán nem vagyok az csak a külvilág felé ezt nem mutatom ki. Jó lenne ha lenne önbizalmam és végre ki lennék saját magammal bekűlve és valamilyen szinten boldogabb lehetnék.

2017. dec. 5. 12:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Tudom, hogy nehéz ez az egész, de az a fiú nem te vagy, az a múlt, próbáld lezárni. Próbálj a jelenre fókuszálni, hogy most milyen vagy, légy büszke magadra, kitartóan sportolsz és ezt mások is észrevették. Látod, ez már egy siker :)

Akármennyire is klisésen fog hangzani, de az emberek nem hiába mondják, de keress az életben olyan dolgot, ami boldoggá tesz és örömöd leled benne. Legyen az sport, valami hobbi, meditáció, jótékonykodás, stb.. Ha szívvel-lélekkel teszed ezeket, az az arcodra is ki fog ülni és máris más képet fogsz festeni az emberek szemében. Mosolyogj, őszintén tiszta szívből, lehet valaki napját bearanyozod :)

Járj el társaságba, beszélgess emberekkel, ismerd meg őket. Például Buszra várva is megszólíthatsz embereket, nemtől, kortól függetlenül. Beszélgethetsz az időről, az ünnepekről,vagy valami másról ami éppen passzolna a körülményekhez. Egy rövidebb beszélgetés is feldobhat, feltéve ha nem egy negatív, bunkó emberbe futsz bele :)

Olvass önfejlesztő, pszichológiai könyveket, ha szereted az ilyesmit. Segít kiismerni önmagadat és lelket is önt beléd. Nekem például segített. Barátilag nem tudom hogy állsz, de egy pozitív, vidám személyiség mellett könnyen átformálódhatsz. Ismerj meg ilyen embereket, vagy ha már van a környezetedben, tölts vele el több idöt, egy idő után észreveszed a változást ha nyitsz a dolog felé :)


Remélem, hogy tudtam segíteni, akár egy picikét is, én ezeket próbálom alkalmazni, igaz lassan robogok, de minden egyes lépéssel közelebb látom a célvonalat. Kívánom a legjobbakat! :)


#2

2017. dec. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!