Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok azokról a férfiakról/nőkről, akik gyermekvállalás kapcsán azt hozzák fel indoknak, hogy "erre a világra én nem szeretnék gyereket szülni/vállalni"?

Figyelt kérdés
Sokak szájából hallható ez az indok, mikor megkérdezik tőlük, miért ódzkodnak a gyerekvállalástól. A mai világ nem kimondottan családbarát, áthatja a bizonytalanság, a kilátástalanság érzése, szerintem ezt mindenki láthatja, tapasztalhatja. Ti egyetértetek ezzel az indokkal vagy aféle "kamukifogásnak" tartjátok? Van esetleg köztetek is, aki így gondolkodik?

2017. dec. 5. 14:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
25%
Adott ember életkörülményeit kellene megvizsgálni ehhez. Nem lehet látatlanban objektív véleményt formálni. De, ha mégis meg kellene próbálnom, azt írnám, hogy valahol intelligens átgondolás eredménye, másrészről pedig egoizmus, hiszen gyerek nélkül van-e értelme az életének, ha a klasszikus családmodellt vesszük alapul? Most aztán előrébb vagyunk, ugye? :D
2017. dec. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%

Engem nem érdekelne kinek mi az indoka a gyerek ellen. Az ő dolga. Ha nem akar hát nem akar. Miért kéne ehhez bármilyen indok?


De,hogy a kérdésre is válaszoljak: bizonytalanságban él sok ember. Egy széles réteg az anyagi biztonság hiánya miatt,egy másik az érzelmi háttér labilisságában dönt általában így. Ezek mind a "mai világ" fogalom alá vannak besűrítve. En nem csodálkozom. Egyébként is úgy gondolom,hogy csak akkor érdemes életet adni egy gyermeknek,ha neki meglesz amire szüksége van es a szülők is teljes szívükből akarják.

2017. dec. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
74%
Van, aki kamuból mondja, van, aki nem. Ha csak így olvasom, inkább hiszek neki, hogy komolyan gondolja, nem a rosszat feltételezem előre. Ha élőben mondja, ki tudom szűrni, hogy ki az, aki tényleg féltené a gyereket, ki az, aki csak puffog amiatt, mert nem lett vagyonos, és ki az, aki nem meri bevallani, hogy irtózik a gyerektől / más okok miatt nem akar, és mond egy ilyen hangzatos dolgot.
2017. dec. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
24%

Szíve joga.

Viszont ez valamilyen szinten őket minősíti. A gyermeked nem olyan lesz, mint a világ, hanem amilyennek TE neveled. Rengeteg szülő hibáztatja a világot azért, ahogyan ő vagy a gyermeke él és viselkedik, de ez nagyon gyenge kifogás.

2017. dec. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
97%

4-es,

azért nem mindenki arra használja ezt, hogy milyen lesz a gyereke, hanem arra, hogy milyen sors vár a gyerekére... őket meg megértem. Aki pl. fél, hogy a gyereke tisztességes munkával sem fog megélni, vagy aki félti a sok idiótától a gyerekét (Lipótmezőt bezárták, az arra "fogékonyabbak" durván sok impulzust kapnak netről - erőszakos tartalmak pl.).

2017. dec. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
60%

Azt, hogy hülyék, és bugyuta romantikus ideálokat dédelgetnek "a múltról, amikor még sokkal jobb volt minden". Minden egyszerűbb volt, de semmi sem volt jobb. Plusz, az is aggasztó, hogy ennyire a világra helyezik a felelősséget, holott az, hogy a gyerek milyen értékeket fog elsajátítani, a legnagyobb részt rajtuk múlik.

Szóval szerintem több nagyon komoly és megalapozott indoka lehet annak, hogy valaki nem vállal gyereket, de ez nem egy közülük.

2017. dec. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
49%

Bár én még fiatal vagyok, de nem tervezek gyereket, leginkább mert nem érzem úgy, hogy tudnám érte vállalni a felelősséget, meg nem érzem magamban azt az apai ösztönt, hogy fel akarjak nevelni gyereket.

Emellé még hozzájön az, hogy egy válás

/párkapcsolat vége boríthat mindent, az apáknak nem igazán kedvez a jogi háttér, meg rengeteg idő és pénz kell a felneveléshez, amit úgy érzem, nem fogok tudni megadni.

2017. dec. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
93%
Aki bármilyen okból nem akar gyereket vállalni, az jobban teszi, ha nem vállal gyereket. Ez még mindig felelősségteljesebb viselkedés, mint sok lelkes szülőé, akik de facto alkalmatlanok a gyereknevelésre. Így is elég sok a felelőtlen szülő, a Föld meg enélkül is túlnépesedik.
2017. dec. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
91%
Én azt gondolom, hogy ha az ember indoka az, hogy "mert csak", az is teljesen elfogadható, mint ahogy ez is. Egyáltalán nem köteles mindenkinek szaporodnia és senkinek nem kellene magyarázkodnia, hogy miért.
2017. dec. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
77%

Nem gondolok semmit. Az ő dolguk. Nyilván párnak olyat választottam, aki hozzám hasonlóan gondolkodik.

Szerintem egyébként hülyeség az állításuk, én inkább szülnék gyereket a mai modern világba, mint mondjuk 200 évvel ezelőtt a háborúkba és kevésbé fejlett tudományokba.

A mai világban rengeteg betegséget tudnak már gyógyítani és megelőzni, míg mondjuk 100 éve tök normális volt, hogy 9 gyerekből csak 3-4 élte meg a felnőtt kort. Vagy akár kevesebb.

Nekem a modern technikák is tetszenek, szerintem jó korba születtem.

Az, hogy mennyire élek jó körülmények között, az leginkább rajtam múlik. Nyomorba én se biztos, hogy vállalnék gyereket. De amíg jó végzettségem van, jó fizetésem, saját házam stb addig nem aggódok túlzottan, hogy nélkülöznie kellene vagy bizonytalan lenne a jövője.

2017. dec. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!