Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok azokról a férfiakról/nőkről, akik gyermekvállalás kapcsán azt hozzák fel indoknak, hogy "erre a világra én nem szeretnék gyereket szülni/vállalni"?

Figyelt kérdés
Sokak szájából hallható ez az indok, mikor megkérdezik tőlük, miért ódzkodnak a gyerekvállalástól. A mai világ nem kimondottan családbarát, áthatja a bizonytalanság, a kilátástalanság érzése, szerintem ezt mindenki láthatja, tapasztalhatja. Ti egyetértetek ezzel az indokkal vagy aféle "kamukifogásnak" tartjátok? Van esetleg köztetek is, aki így gondolkodik?

2017. dec. 5. 14:07
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
85%

Ha valaki nem akar gyereket vállalni, ne vállaljon. Inkább, mint hogy pocsék szülő legyen.

Viszont ez a "A mai világ nem kimondottan családbarát" dolog elég ál-indok. Száz, kétszáz, háromszáz évvel ezelőtt még kevésbé volt "családbarát" a világ. Aki nem háborúban esett el, azt a kolera vagy a pestis vitte el, oktatás nuku, éheztek az emberek, stb. Ahhoz képest sokkal-sokkal kiszámíthatóbb és "családbarátabb" a mai világ.

2017. dec. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
26%
Száz, kétszáz, háromszáz évvel ezelőtt jóval kevesebb eszköz volt ezeknek a dolgoknak a szabályozására.
2017. dec. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Elég hülye duma - Mohács után szebb, vagy ígéretesebb világ volt?

Ha nem akar gyereket, hát nem - nem kell azt megmagyarázni.

Volt, amikor én se akartam, de nagyon örülök neki, hogy vannak.

2017. dec. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%
13-as... ha akkoriban nem lett volna kinézve a társadalomból, akinek nincs gyereke, meg előrehaladottabb védekezési opciók lettek volna, Mohács idején is lett volna, aki ezt mondja :). Nyilván a mai világot azt a szüleik generációjához képest gondolják, abban meg van igazság, hogy akkoriban biztonságosabb volt.
2017. dec. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Lehet csak mond valamit,mert már unja a sok hülye kérdezőt.
2017. dec. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
18%
Bár van két gyerekem, meg tudom érteni ezt az indokot. Rengeteg veszélyes konfliktus van most a világban. USA és Észak- Korea között nagyon a küszöbön áll a lövöldözés. Ha az beindul, nagyon gyorsan eszkalálódni fog a konfliktus. Az Iszlám Államot se nagyon akarják felszámolni, a hívei szétszóródtak a világban. Afrikában továbbra is éhínség, vízhiány és törzsi háborúk vannak. A Krímnél állóháború alakult ki Ukrajna és Oroszország között. Ezek Magyarországon még nem érintik a civil lakossàgot, de ha bármelyik konfliktus kiterjed, hamar megtapasztalhatjuk a saját bőrünkön is a háborút.
2017. dec. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
88%

Egyrészt nem kötelező gyereket vállalni és ezért magyarázkodni sem kell, beleszólási joga sincsen ebbe senki másnak.


Másrészt ez egy nagyon is jó indok. Az élet maga is csupa szenvedések sorozata, még annak is, aki a legjobb helyre születik. Aki meg szegény családba, annak meg aztán tényleg szívás.

Én csak akkor vállalok gyereket, ha olyan életet tudok neki biztosítani, amilyet magamnak is akarnék. Anyagi jólét, biztonság. Inkább azokat az embereket vetem meg, akik nem tudnak a gyereküknek jó életet biztosítani, mégis sorra szülik őket. Ezzel szemben sokkal inkább becsülöm azokat, akik pont azért nem vállalnak gyereket, mert tudják, hogy nem tudnának neki maximálisan boldog életet biztosítani. Ez az igazi önzetlenség.

2017. dec. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
6%
Ócska kamukifogás. Aki nem akar gyereket, az ne ideológiát gyártson hozzá, hanem keresse meg az okát és hozza rendbe. Nagyon könnyű valami külső tényezőre hivatkozva ülni a babérokon...
2017. dec. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
84%

Azt, hogy ez mindenkinek a magánügye és a saját döntése. Semmk jogom véleményt alkotni, mert én sem szeretem ha rólam teszik ugyanezt idegenek.

Nem kell senkinek egyetértenie, mint mondtam: mindenki maga dönti el.

2017. dec. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Semmit, az ő dolguk. Ha nem indokolná meg, miért nem akar gyereket, az se érdekelne, az is az ő dolguk.
2017. dec. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!