Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért kötekednek a nők ismerke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kötekednek a nők ismerkedéskor?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, tisztelet a kivételnek! Ugyanakkor sajnos azt tapasztalom, hogy ráadásul nem is tinik hanem 30 és 40 pluszos "hölgyek" szeretnek kötekedni. De nem vicces ugratásokra gondolok, mert van humorérzékem, hanem arra, amikor minde szavát kiforgatják az embernek, folyamatosan úgy érzi az ember, hogy résen kell lennie a beszélgetéskor, mert zéró tolerancia van. Mintha állandóan azt keresné, hogy hol talál ellentmondást vagy kifogásolható dolgokat és nem is rejti véka alá. Több ilyenbe belefutottam, aztán direkt megkérdeztem nagyon szókimondó és őszinte ismerősöket, még pszichoterapeutát is, hogy esetleg van-e velem baj, de mindenki azt mondta, hogy semmivel sem több vagy kevesebb, mint bárki mással, tehát nem kell attól félnem, hogy engem ne lehetne megszeretni vagy legalább elfoglalni.

Viszont érdekelne, hogy a kötekedő nőknek magukkal van bajuk és kivetítik? Magukat nem fogadják el és megpróbálják a férfin kiélni a frusztrációikat? Illetve ha nem jövök be, akkor minek van többedik tali. Semmi baj ha nem vagyok szimpi, de akkor minek erőltetni a kapcsolat kiépítését?



2017. dec. 10. 08:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
59%

#10:

Még van egy éved... :D

2017. dec. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
56%
Én már férjén vagyok..:) Csak borzalmas tényleg amit a szingli barátnőimnél látok. Kialakult bennük, hogy Istennők és egy férfi legyen jóképű, intelligens és gazdag. És tényleg mintha vizsgáztatnák őket. De valahol emögött a kétségbeesés van és a a ketyegő óra..
2017. dec. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
48%
*férjnél..
2017. dec. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
4%

#12:

Pacsi.

2017. dec. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
És mibe kötnek bele?
2017. dec. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

1. Vannak olyan emberek (férfiak és nők között is egyaránt), akik eleve kötekedő típusok, minden életkorban. Ilyen például anyai nagyanyám, ilyen volt kicsiként is (még gyerek volt, amikor meghalt az apja, az anyja meg egyedül nevelte fel az 5 lánygyereket, akikkel egyedül maradt, és félt újra férjhez menni, mert gyerekkorában neki rossz mostohaapja volt, aztán nagyanyámra lett bízva a háztartás, miközben a család többi tagja a földet művelte, ő volt "a ház ura", később meg ez a mindent ő tud mentalitás meg is maradt, és idős korra is mindenbe beleszól, és mindenkiben kételkedik).

2. Minél idősebb vagy, annál kevésbé vagy rugalmas, ez igaz a munkavállalásra is, a költözésre is, és a társkeresésre is. A korral egyre jobban szűrsz, mert nem akarsz próbálkozni, minimálisra akarod csökkenteni a változtatás kockázatát. Erre még rájöhetnek a korábbi rossz tapasztalatok is, például a rossz szülői minta, a rossz korábbi kapcsolatok, a csúnya szakítások, a csúnya lerázások társkeresésnél, nem feltétlenül mind egyszerre, elég akár egyik-másik is.

3. Persze nem mindegy, milyen stílusban adod elő magad, de ez megint csak olyan dolog, mint a humor, van, akinek Boborján vicces, más meg erőltetettnek érzi. Van, akinek cinikus a humora, a társalgási stílusa, és ez esetleg egy érzékenyebb lelkű embernek nem jön át, és nagyon a lelkére veszi, pedig a másik nem akarta megbántani, egyszerűen csak ő ilyen. Ezért is fontos, hogy ne akárkivel akarjunk ismerkedni, aki egy kicsit is tetszik, hanem próbáljunk hozzánk illő társat találni, akivel jól működik a kommunikáció, vevők vagyunk egymás stílusára, és önmagunk lehetünk megjátszás nélkül, és nincsenek állandó sértődések meg értetlenkedések, "értsünk egymás nyelvén".

2017. dec. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsi lennék rá,hogy hány éves vagy kérdező?

Feltételezem,hogy /jóval/ fiatalabb mint az Általad kötekedő jelzővel illetett nők.


Ehhez a korosztályhoz tartozom, volt kapcsolatom fiatalabb sráccal, hasonló véleményen volt mint Te, sőt, továbbment, volt amikor hisztisnek nevezett.


Korban kb. azonos pasival sosem volt ilyen gondom, és úgy egyébként se vagyok egy kötekedő típus,nincs se magammal, se a világgal bajom.


Az ismerkedési szakasz az ismerkedésről szól, tehát az is lehet,hogy a későbbiek folyamán minden simán megy, kötekedés nélkül.

2017. dec. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ember nagyrészt bevonja a saját jellemével azt ahogy bánnak vele. Jó, néha ki lehet fogni fura figurákat, de ezen csak nevetni kell. A helyzet az, hogy nem csak én nem vagyok kötekedős, hanem velem is elég nehéz kötekedni. Mert ha valaki ilyet tesz, akkor egy idő után felállok és otthagyom. Csak olyannal megyek randira, akit írásban már kiismertem annyira, hogy tudjam, nem fog velem kötekedni.

De ha te tényleg fiatalabb vagy, az azért magyarázattal szolgál erre, mert annyira másképp látjátok a világot és másképp gondolkodtok, hogy néhány szarkasztikus megjegyzés is kötekedés lehet számodra.

N 40

2017. dec. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
#16: a francia Iván Kuznyecov bácsi? :)
2017. dec. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
"#16: a francia Iván Kuznyecov bácsi? :)" - Nem ismerem.
2017. dec. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!