Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nem tartjátok hitványnak az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tartjátok hitványnak az emberek bekategorizálását, pontozását, mintha az egész társkeresés egy húspiac lenne?

Figyelt kérdés

Nem rég láttam egy olyan választ, aki nem egy válaszánál leírta azt, hogy a "A reptéren várod a hajót egy villamosjeggyel a kezedben". Erről a 30-as évek náci propagandája ugrik be mivel ez azt jelenti, hogy zsidó létedre, mit akarsz egy árjától. Itt a hajó az árja a villamos a zsidó.

Az ember nem holmi mosópor, hogy megnézzük a tulajdonságait, aztán értékesítsük, pontozzuk. Senki se tehet arról, hogy ki hogyan születik és kik tetszenek neki.


2017. dec. 17. 17:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%

Pedig a társkeresés egy húspiac. Kereslet, kínálat. Ez van.


Arról viszont tehetsz, hogy hogyan viselkedsz, milyen a hozzáállásod, felfogásod, elhízott vagy-e vagy sem..stb. Hozd ki magadból a legtöbbet.

2017. dec. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

De. Viszont hálistennek a való életben ennek nyomát sem látom. Szaladgálnak az alacsonyabb pasi + magasabb lány párocskák, aki nem kifejezetten egy Brad Pitt, az is talál rendes barátnőt, olyat se hallottam még soha senkitől, hogy "jajj nem jövök vele össze, mert nincs diplomája". Szerintem ez csak ennek az oldalnak a lépfenéje. De itt is csak azért van jelen, mert valami kifogás mindig kell a személyiségbeli problémák elismerése helyett.

Aki értelmes ember az talál párt. Simán lehet együtt egy gyönyörű nő egy szép lelkű, alacsony férfival, lehet együtt szerelemből egy gazdag nő egy szegényebb férfival stb. Ma már az ismerkedésnek, a pártalálásnak nincsenek korlátai. Csak azoknak a fejében, akik a saját hülyeségükért másokat akarnak okolni.

2017. dec. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Az emberek szeretnek viszonyítási kereteket létrehozni. A kategorizálás meg nem csak negatív tud lenni, ha nem lennének kategóriáink, hanem minden helyzetet a korábbi, arra hasonlító nélkül, vagy minden új embert a már ismertek között valamilyen mértékű összehasonlítás nélkül értelmeznénk, annyira lennénk hatékonyak az életben, mintha egy darab bottal akarnál narancsot pucolni.


Egyszerűen nincs időnk és energiánk arra, hogy ne hozzunk létre kategóriákat, enneka félrevezető verziója az előítéletesség. De hogy mégjobban felborítsam a lelki békédet, partnert is (pontozás nélkül is) a korábbi tapasztalataink alapján választunk, csak tudattalanul. A személyes ízlést befolyásolja az, hogy mivel találkoztál előtte, legyen az a szomszéd, a volt szerelmed, az apád, vagy a bátyád. Attól függően, hogy velük mit tapasztaltál, hasonló karakterisztikájú emberekhez úgy viszonyulsz. Van, akinél ez az azonosulás-ellenazonosulás nagyon látszik, van, akinél nem, ettől függetlenül ott van már a fejedben a kategória. De ugyanígy van azzal is, hogy nem lépsz hátra két lépést rémülten, ha egy kisgyerek rohan feléd, ellenben ha egy hatalmas férfi, igen. Egyik sem biztos, hogy bánt és az semm, hogy nem bánt. De megtanultad, hogy a gyerekek (hopp, egy kategória) nem szoktak bántani, cukik, cukik a vonásaik (biológiailag előhívják a gondoskodást) és szar alak vagy, ha elrettensz tőlük.


Az agyatlan kategorizálás rossz, mert egy nyomorult csőlátás, ezt elismerem. De úgy amúgy, mint olyan, hasznos és elkerülhetetlen. Velünk jár. És ahogy állításod szerint az ember nem tehet arról, hogy ki tetszik neki és kiknek tetszik, úgy arról sem tehet, hogy hogy alakul ez ki nála. Lehet, hogy ő nem vonzódik a színesbőrűekhez. Nem tehet róla, nem rasszista feltétlen, ezt dobta a gép. Mégis kategorizál, mégis van egy szempont, ami mentén eldönti, hogy kit akar és kit nem. Így van ez mindennel.


A pontozást meg azért szokták, mert a belső érzéseket, benyomásokat baromi nehéz átadni. Ha valaki megkérdezi a másikat, hogy mennyire jó nő az illető, akkor a 10-es skála szinte biztosan egy olyan közös dimenzió, amiből mindenki érti, hogy a másik mire gondol. Ha azt mondja, hogy annyira, mint xy színész, vagy mint a szomszéd... Tudja a franc, hogy az "mennyire", kivéve, ha hasonló az ízlésük.


A társkeresés meg nem húspiac, csak van szerepe a külsőnek is. Ha a fejetek tetejére álltok, akkor sem lehet test nélkül ismerkedni. Szexelni sem. Nem értem, miért baj, ha valaki mondjuk kívánatosnak vagy kevésbé kívánatosnak tart valamit. Szíve joga, nem lesz ettől még hús a másik. Csak az adott személy fizikai dimenziójáról nyilatkozott. Attól még ott lehet, hogy okos, aranyos, kedves, szeretnivaló. És lehet ez fontosabb is, mint az, hogy amúgy jó a segge.

2017. dec. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
8%
Inkább egy hús árverés a jó csajokra licitálnak a pasik. A jó padik pedig több lányt is vehetnek.
2017. dec. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Ezt hivjuk evolucionak lenyegebe.
2017. dec. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
#2 hát ez elég gyengén sikerült. Az alacsonyabb pasi, magasabb lány szöveg nélkül még belefért volna a hihetőbe. Néha a kevesebb, több.
2017. dec. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
Ezt csak itt a gyakorin látom, kint élőben nem. A sok egyéb mellett ez lehet az egyik ok, hogy az ilyen embereknek csak a net marad, és ott is sikertelenek.
2017. dec. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%
Pedig ez az igazság kedves 6-os. Pont mostanában kezdtem el figyelni, ahogy a karácsonyi bevásárlást intéztem és mindenhol millió ember volt. Meglepően sok párt láttam, ahol a srác volt az alacsonyabb. Sőt az egyik lány még magassarkút is húzott hozzá. De láttam ducibb srác, vékony lány párost is vagy hármat, a fordítottját kicsit persze többször. Láttam olyan csajt, aki szerintem igazi bányarém volt, a pasi viszont baromi jóképű. De ennek az ellenkezőjét is láttam. Persze gáz volt bámulni az embereket mint valami pszichopata, de tök sok érdekes párt láttam, akiknek a gyakoris logikai szerint létezniük sem kellene.
2017. dec. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Clay Morrow ***** válasza:
Nem.
2017. dec. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Clay Morrow ***** válasza:
0%
Nem kell sokat gondolni róla, nem kell csámcsogni rajta. Mi olyan sértő és felvállalhatatlan, hogy valaki egy "népszerű" skálán számoz valakit?
2017. dec. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!