Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Férfiak szájából gyakran...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak szájából gyakran hallani, hogy "nem értem a nőket". Most a hölgyeket kérdezném: van köztetek, aki a férfiakat nem érti?

Figyelt kérdés

Gondolom, nem meglepő, hogy a nőket sokkal nehezebb megérteni, cselekedeteikben gyakran találkozunk logikátlanságokkal, irracionalitásokkal. A férfiak viszont jóval egyszerűbbek, bár nyilván ettől függetlenül azért tehetnek olyan dolgokat, amikre sok nő egyszerűen nem talál magyarázatot.


Ha van köztetek ilyen, mi az, amit nem ért konkrétan? Mi az, ami számára totális rejtély a férfiak tetteiben, gondolkodásában? Mi az, amiben semmi logikát, rációt nem talál és ha ilyet lát, mindig a fejét csóválja értetlenül? Hátha itt ki tudjuk bogozni, mi van mögötte...



2018. jan. 4. 12:55
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%
De empátia nincs benned? Nekem sincsenek menstruációs fájdalmaim, de soha nem mondom valakinek, akinek van, hogy "szedd össze magad".
2018. jan. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
90%

Az egyik amit nem értek, az az amikor nem képesek mondani, hogy mi van. Vannak azok a pasik,- tisztelet a kivételnek-, akik randi vagy hosszas chatelés, akár ágypróba után eltűnnek. Nem hívják a lányt, ha írnak akkor is kevesebbszer, vagy egyáltalán nem. Egyszerűen mintha meg se történt volna. Velem is csinálták, engem ez nem hatott meg, mert nem terveztem soha a legelején már semminek, de a barátnőim folyamatos jelleggel kérdezgetik tőlem, ha ilyen helyzetbe kerülnek, hogy : miért nem hív? Miért nem keres?

Nem azért mondják, mert rájuk akarnak akaszkodni, meg rögtön esküvő, hanem, mert fogalmuk sincs mi van most, és elkezdenek kombinálni, velük van e a baj stb,. Tudom, hogy nehéz azt mondani, hogy felejtős vagy, de akkor legalább a csaj nem fog kattogni a dolgokon.

Kérlek fiúk, férfiak írjatok mindig a lánynak, még ha már rosszul is vagytok tőlük, mert különben nem tudják,hogy le kéne kopniuk, vagy most vége van e vagy nem. Sok sirámtól óvtok meg engem is :D

2018. jan. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

"Én nő létemre nem értem mások mit össze nem szenvednek"

Nekem pl fáj a hasam és semmilyen gyógyszer nem segít, de igazából még ez a legkisebb baj, ami jobban felidegesít, az az hogy egy hétig felváltva puffadok és megy a hasam. Minden hónapban egy hetet. Ráadásként kialvatlan is vagyok, mert ha nem akarok reggelre tócsában ébredni, akkor éjszaka fel kell kelnem cserélni, szóval egy hétig minden hajnal 3-kor szól az ébresztő.

Nem viselem könnyen, no.

2018. jan. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%

Én bár nő vagyok, de a nőket sem értem, beleértve saját magamat is.


Talán nincs is mit meérteni, mert mire az ember levon bizonyos konzekvenciákat a tapasztalatai alapján, érkezik a következő meglepetés/kihívás ami természetesen mindig valami újdonság a változó életkor, élethelyzet, környezet miatt.


Nem könnyű egyikünknek sem.

2018. jan. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
28%

Higgyétek el,nagyon empatikus vagyok,nem is értem melyik mondatomból sütött az empátia hiánya?

Azt írtam,hogy nem igazán tudom megérteni,soha nem mondtam senkinek olyat,hogy szedd össze magad.

Viszont amikor valaki 0/24-ben a fájdalmáról beszél,az egy kicsit megviseli az idegeimet,ilyenkor le tudnám csapni az illetőt.

Bocs,ha emberből vagyok.

De mondok valamit,volt hogy napokig fájt a fogam és mivel rettegek a fogorvosoktól így advilon éltem,de nem asztattam, senkit sem a fájdalmammal,mert tudom azt,hogy másnak is van elég problémája nélkül is.

2018. jan. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
94%
Ez az empátiahiány. Te reagálsz valamire valahogy, és mástól is a te reakciódat várod el.
2018. jan. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy FÉRFIAK. Személyiségek vannak. Értem magamat és értem a páromat. Tudom mit miért csinál, miről hogyan és miért gondolkozik. Ennél többet nem kell értened. Minden ember máshogy gondolkozik, más számára a logikus. Vannak dolgok, amiket én máshogy csinálnék, de ez nem az én életem, hanem az övé. Ettől függetlenül megértem, hogy miért úgy csinálja. Senkit nem kell megértened, csak azt, aki közel áll hozzád. Mést nem is nagyon tudsz megérteni, hiszen nem ismered.
2018. jan. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem nehezebb megérteni szerintem. Esetleg annyiban, hogy más nem másképp szocializálódott tagja.


Vulgáris lesz, amit mondok, de úgy én sem tudnék megérteni embereket, hogy miközben beszél, magamra figyelek és arra, mi lesz köztünk. A férfiak olykor még udvariasan és illendően is elfelejtenek viselkedni, ha megkívánnak egy nőt, tisztelet a kivételnek.


Van, amikor nem értem a férfiakat, sőt, van, amikor a nőket sem, vagy a saját múltbéli döntéseimet. Ez így természetes, ha az ember valakire vagy önmagára nem fordít kellő figyelmet, esélyes, hogy nem fogja megérteni. Teljesen, 100%-osan megérteni és kiismerni nem lehet senkit, deba lényegi dolgokat igenis fel lehet térképezni bárkinél. Csak ahhoz ott kell lenni és az adott személlyel kommunikálni, elég türelmesen.


Amennyire én tapasztaltam, az önismereti munka mások megismerésénél kulcsfontosságú. Amíg valaki nem tudja magáról, hogy az adott emberre az adott interakció során miért reagál úgy, addig nem fogja tudni szerintem megérteni az adott embert sem. Elvégre is, a kommunikáció általában reakciók és viszontreakciók sorozata.


Nem szeretnék okoskodni, csak kicsit más nézőpontból, más igényekkel megközelíteni ezt a témát. És lebeszélni mindenkit arról, hogy egy férfit úgy akarjon megérteni, hogy "a férfiakat" akarja megérteni.

2018. jan. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
83%

Nő vagyok, néha magunkat sem értjük, szóval ez nem csak ennyire fekete vagy fehér.

Nem lehet általánosítani, szituáció és esetleg empátia függő dolog ez is.

2018. jan. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
0%
Józsinéni, te semmit nem érzel. És férfi vagy. Nem a neved miatt. Empátia... az csak annak vannak, akinek érzései.
2018. jan. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!