Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha nem megy a társkeresés,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem megy a társkeresés, változtass -szokták itt gyk-n mondani, de mi van akkor, ha valamin nem tudsz (egyedül) változtatni?

Figyelt kérdés

Jó, változtatni.

És akkor mi van, ha a sikertelenség (egyik) oka olyan, hogy azon (már) nem tudsz változtatni?

Vegyünk például engem. Nekem (több más defekttel együtt, pl. introvertáltság, szociális fóbia és kezdődő depresszió (és akkor itt egy rész-kérdés: tud valaki Nyíregyházán olyan pszichológust, aki megfizethető áron tudna nekem segíteni a fenti problémák megoldásában?)) van egy olyan problémám, hogy 31 éves létemre tapasztalatlan vagyok a párkapcsolatok terén (igen szexuális téren is, de ez utóbbi csak egy kis része az előbbinek, ha "hivatásoshoz" mennék, attól még nem lennék tapasztaltabb párkapcsolati területen, szóval ne válaszolja nekem senki a "menjek prostihoz" mantrát, köszönöm). Na ez a legtöbb nőnél alapból kizáró ok, és ennek a körülménynek a megoldása, gyakorlatilag a "változtatás" maga:

1. Tapasztalatot szereznék, de ehhez össze kellene jönnöm valakivel ami lehetetlen mert az az illető nyilván nem akar velem a tapasztalat hiánya miatt...

2. Időutazás...

Szóval igazi 22-es csapdája szituációban vagyok és ráadásul érzem, hogy ez az egész egyre jobban kikezdi a mentális egészségemet is. Folyton az jár a fejemben, hogy mennyire hiányoznak olyan (eddig meg nem tapasztalt) apróságok, mint a csók, vagy egy ölelés, de olyan nagy dolgok is hiányozni fognak, mint a saját család példaul. Ezen gondolatok pedig bénítóan hatnak a mindennapi életemben, munkámban...

Nem bírom már sokáig...

:(



2018. jan. 24. 09:12
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

Jó, tegyük fel, hogy beveszem a "lesz*rom tablettát" és úgyis minden mindegy alapon (önbecsülésem már amúgy sem mérhető) elkezdek leszólítani lányokat vonaton, buszon, utcán (más lehetőség nem nagyon van, munkahelyemen, ismerősi körben konkrétan nincsenek velem egykorcsoportú nők, társkeresőn 100 levélből 1 válasz az átlag, tinder... á, hagyjuk), hétvégente pedig diszkókba járni és ott próbálkozni (egyedül, mert baráti társaságom nincs, elkopott, nagyon messzire (250, 500, 1000 km-re) kerültek), de ehhez akkor nagyon sokáig és sokat kell keresgélnem (akar ezer fölött is, es valamiféle duma sem ártana, mert nem megyek sokra akkor, ha odaállok és konkrétan a nevem nem jut eszembe...), azaz nagyon nagyon nagyon nagy minta kell ahhoz, hogy találjak akárcsak egy olyan lányt is, akinek épp nincs kapcsolata, aki illik hozzám, aki elfogad engem olyannak amilyen vagyok es aki kepes szeretni.

Nem tudom, van-e (honnan lesz hozzá) erőm...

2018. jan. 24. 10:47
 12/39 A kérdező kommentje:
Egyebkent a kérdés általánosságban is értelmezhető, azaz mi van akkor, ha valakinek valami olyan tulajdonsága (rajta kívül álló okok) miatt nem megy a társkeresés, amin nem tud változtatni (pl. magasság, ami engem PONT nem érint (a nagyon kevés "jó" közé tartozik, amit el tudok mondani magamról, hogy 180 cm vagyok))?
2018. jan. 24. 10:53
 13/39 anonim ***** válasza:

Az introvertságodon muszáj változtatnod valamennyire, kicsit nyitnod kell a környezeted felé, csak így tudsz új embereket (és ezáltal nőket) megismerni.

A tapasztalat hiánya számomra nem kizáró ok, eleve nem is nagyon szokott téma lenni ismerkedésnél az, hogy előttem hány nővel volt az illető férfi. Engem ő érdekel, nem pedig az exei. Az első alkalalom egy új partnerrel ritkán tökéletes tapasztalt embereknél is, utána meg úgyis összeszoktok. Én szexuális téren nem feltétlen látom a tapasztalatlanságban a hátrányt vagy negatívumot. Párkapcsolati téren már egy fogósabb kérdés ez az egész. Ott viszont azt gondolom, hogy az élet más területein szerzett tapasztalat is segíthet. Ha egyébként kompromisszumkész, jól kommunikáló, őszinte, jó problémamegoldó ember vagy, akkor ezeket a kapcsolatodban is fogod tudni kamatoztatni. Az esetleges hiányosságokat pedig gyorsan behozod egy türelmes, gondoskodó, figyelmes nő mellett.

Azt tanácsolom, hogy semmiképp ne add fel, de ne is megfelelni akarj, hanem légy önmagad. Esetleg valami hobbid van? Kereshetnél hozzá társaságot/helyet/egyesületet/bármit, ahol csoportosan lehet űzni, hátha pont ott akadsz rá a hasonló érdeklődésű párodra.

2018. jan. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:

Kérem, senki ne vegye már személyes támadásnak (semmit sem) amit írtam, nem annak szántam és egyáltalan nem is célom!

Bocsánatot kérek attól, akit (ezek szerint véletlenül) megsértettem!

Az introvertáltság önmagában nem defekt, de ha mondjuk valaki, aki szociálisan annyira alulfejlett (mint mondjuk én), na az már defekt...

2018. jan. 24. 11:01
 15/39 anonim ***** válasza:
41%

Nem egy dolog miatt nem fog menni... Nekem sem megy, mert sokat várok. De ez nem jelenti azt, hogy 4-5 év keresgélés után ne lenne olyan kapcsolatom, amiben igazán boldogehetek, igazán megértve érezhetem magam és igazán kívánom a párom, nem úgy, mintha feladom 2,5-3 évnyi szarakodás után, aztán keresek valami gyászembert, mert jó lesz az is, nekem úgy is görbék a fogaim az alsófogsoromon meg úgy is túl kicsi a mellem meg a többi bullshit. Mindenkinek nehéz normális, hozzá illő párt találni. Csak a trash érzi jól magát a magafajta mindenjóleszcsaklyuk/faroklegyen csürhével. Ez ilyen.


Változtatni sok dolgon nem lehet, kompenzálni túl sok dolgot túl sok módon lehet. A magasság meg a szüzesség is olyan, mintha a pofádon nőne egy hatalmas pattanás. Takargatni nem tudod, ha látszik rajtad, hogy zavar, még mások is észreveszik és figyelik a szerencsétlenkedésed, ha meg leszarod, akkor max 1-2 ember fogja megjegyezni meg furán nézni rád, a többség meg szarik rá. Mindenki látott szűz embert. Alacsonyat is. Tudja pontosan, milyen sztereotípiák illenek rá, azért kerüli el: idegesítőek, komplexusosak és SZAR társaság, mert valamiért mindig ezen pörögnek. Náluk csak a vérvegák meg a jobbikosok bosszantóbbak. Ellenben ha tudsz normálisan viselkedni és nem ilyen inadekvát, szociálisan kínos módon, a többség leszarja, hogy van ilyen tulajdonságod.


De te még mindig jössz a de"-vel, és amiért tehetnél, azért sem teszel, merminek. Ez baromi bicskanyitogató.

2018. jan. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
Cica, én az utcára nem mertem kimenni. Ha beszélni kellett valakivel, majdnem elájultam, úgy izgultam. Elmentem ingyenes pszichológushoz. Ugyanúgy introvertált vagyok, de már nem kell három napig hányással küszködnöm, mire lemegyek egy doboz tejért.
2018. jan. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
16-os vagyok, elfelejtettem, az utolsó dolog, amire gondoltam, hogy keresek valakit, aki önbizalmat dug belém.
2018. jan. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:

A változtatás azzal kezdődik, hogy megteszed azt, amit eldöntöttél, hogy akarsz. Akkor is, ha elsőre szar. Akkor is, ha másodikra is az. És akkor is, ha jó ideig nem érzed magadénak még a dolgot. Elcsépelt, de tényleg gyakorlat teszi a mestert. Ha csinálsz valamit rendszeresen, mint például azt, hogy nyitsz az emberek felé, akkor idővel új szokásoddá válik, amiben hamar szerzel egyre több és több tapasztalatot és gyakorlatot. Ugyanez érvényes a párkapcsolatok kialakítására is. Elkezdesz "csajozni", aztán hamar belejössz, ha nem adod fel néhány esetleges kudarc után. A nők többsége úgysem kíváncsi rá, hogy mennyi nővel volt dolgod előttük.


Én jó ideje úgy vagyok a dolgokkal, hogy ha akarok valamit, de nagyon félek tőle, akkor az a jelmondatom, hogy 'nem gondolkozni, csak csinálni'. És legtöbbször pozitív mérleggel zárom az ilyen akciókat. Amikor meg nem, az is hasznos tapasztalat a későbbiekre.


Mellesleg az introvertáltság nem defekt, ez egy tulajdonság, ami normál esetben nem akadályoz az életben. Én is elég introvertált vagyok, mégse mondaná meg ezt rólam senki, aki csak felületesen ismer.

A depresszió egyik legjobb ellenszere amúgy a mozgás/sport. Állítom, bizonyos szempontból jobb, mint egy pszichológus.

Ha meg te magad elkötelezett vagy a változásod iránt, akkor a pszichológus csak katalizátornak kell, meg arra, hogy legyen, aki kicsit tovább "rugdos", ha épp megakadsz valahol. 33N

2018. jan. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:

Én is voltam már pszichiáternél, ahová a háziorvos utalt be. Tényleg rendes volt a doki, a 4 órás rendelési idő alatt kb. 50-en fordultunk meg Nála.


Én megértem a kérdezőt, és megértem azokat is, akik ellátják jó tanáccsal vagy földbe döngölik egy kicsit,hogy ébredjen fel.

De gondoljatok bele: mindenkinek vannak alaptulajdonságai amin valamennyit tud változtatni, de óriásit nem. Ha valaki befelé forduló, kevésbé nyitott, kevésbé kommunikatív, ezen nem tud nagyot változtatni, főleg ha kudarcok érik.


Persze, jogos, valamerre mozdulni kell, de a kérdésben benne is van a válasz: egyedül nem tud változtatni, mások segítsége kell hozzá.


Keress egy jó dokit, és keress valaki olyan barátot akivel társaságba tudsz menni, vagy egyáltalán valahová.Az,hogy nem volt még szexuális kapcsolatod nem gond, mindenki ezt írja Neked, és ne legyen ez az arcodra írva.


Gondolom van valami hobbid, ezen az úton esetleg elindulhatsz, pl. csatlakozz egy csoporthoz a facén. Remekül tudsz fogalmazni, igazi lelki ember vagy, tehát Neked találták ki a netes/levelezős ismerkedést, bár inkább vmi hobbi oldalon mint társkeresőn tedd ezt.

2018. jan. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekem az nem probléma, amit az meg tud oldani, hogy valaki szerez magának egy csajt/pasit.
2018. jan. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!