Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha nem megy a társkeresés,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem megy a társkeresés, változtass -szokták itt gyk-n mondani, de mi van akkor, ha valamin nem tudsz (egyedül) változtatni?

Figyelt kérdés

Jó, változtatni.

És akkor mi van, ha a sikertelenség (egyik) oka olyan, hogy azon (már) nem tudsz változtatni?

Vegyünk például engem. Nekem (több más defekttel együtt, pl. introvertáltság, szociális fóbia és kezdődő depresszió (és akkor itt egy rész-kérdés: tud valaki Nyíregyházán olyan pszichológust, aki megfizethető áron tudna nekem segíteni a fenti problémák megoldásában?)) van egy olyan problémám, hogy 31 éves létemre tapasztalatlan vagyok a párkapcsolatok terén (igen szexuális téren is, de ez utóbbi csak egy kis része az előbbinek, ha "hivatásoshoz" mennék, attól még nem lennék tapasztaltabb párkapcsolati területen, szóval ne válaszolja nekem senki a "menjek prostihoz" mantrát, köszönöm). Na ez a legtöbb nőnél alapból kizáró ok, és ennek a körülménynek a megoldása, gyakorlatilag a "változtatás" maga:

1. Tapasztalatot szereznék, de ehhez össze kellene jönnöm valakivel ami lehetetlen mert az az illető nyilván nem akar velem a tapasztalat hiánya miatt...

2. Időutazás...

Szóval igazi 22-es csapdája szituációban vagyok és ráadásul érzem, hogy ez az egész egyre jobban kikezdi a mentális egészségemet is. Folyton az jár a fejemben, hogy mennyire hiányoznak olyan (eddig meg nem tapasztalt) apróságok, mint a csók, vagy egy ölelés, de olyan nagy dolgok is hiányozni fognak, mint a saját család példaul. Ezen gondolatok pedig bénítóan hatnak a mindennapi életemben, munkámban...

Nem bírom már sokáig...

:(



2018. jan. 24. 09:12
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

...és ezekre van tudományos bizonyíték, pl patkányokból sikerült SSRI-vel és "terápiával" kinevelni a gyerekkori traumát amikor a elválasztották a szülőtől, emiatt sérült depressziós állatok lettek.

Külön egyiknek sem volt semmi hatása.


Igen sok dolgot nem tudunk még, de az SSRI szerintek érdekes dolog, és relatíve ha okosan használják tényleg segíthet. Függőség sem alakul ki, mint a nyugtatóknál.

2018. jan. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
43%

"Függőség sem alakul ki, mint a nyugtatóknál."

Azt te csak hiszed. Az ember olyan,, mint a víz. Mindig a könnyebb utat választja. És ha valakinek tényleg bejön az ilyen "gyóccer", akkor minden apró búbánatában érte nyúl majd. És nyugodtan elhiheted, hogy nem pszichoterápia kell ide, hanem mozgás. Megemelni a seggedet, és kimenni futni egyet. A sok élelmiszernek csúfolt szarokból, meg a mozgásszegény életmódtól lerakódott méreganyagokat kell kirobbantani, nem további kemikáliával mérgezni magad. Csak menj ki a szabadba. A mozgás, a erőlködés már önmagában is boldogsághormonokkal jutalmazza a testedet, ha ráadásul még a napfény is ér, a termelődő D vitamin további "jólérzemmagam" élménnyel gazdagít.

Csak vigyázz, ennek is van mellékhatása; a csajoknak is jobban bejössz majd.

2018. jan. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

Egy SSRI több hét, hónap alatt kezd el hatni. Ez nem olyan, hogy bekapod aztán jól leszel. Ennek semmi köze pl a Xanaxhoz.


Nekem pont azt mutatta meg, hogy képes vagyok megoldani a problémáimat, kialakítani jó szokásokat (pl a mozgás, sport, adrenalin)

Azóta sem igényeltem a szedését, hiszen megmutattam, hogy képes vagyok változni.


Ha nem mentem volna el akkor a pszichiáterhez és nem ismerem be hogy 24 évesen olyam brutális berögzüléseim és szorongásaim vannak, szociofóbiával... akkor lehet ma már nem élnék, de az egyetemet biztos nem végzem el. Mérnök helyett most gyári munkás, vagy polctöltő lennék. Emiatt még lehet öngyilkos is lettem volna, mert nem tudtam volna beletörődni a sikertelenségbe.

2018. jan. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

... de Miguel te ezt soha nem értheted, tipikus és jellemző a hozzáállásod. Volt 40 barátnőd, egész életedben sportoltál, csajoztál, soha semmin nem szorongtál.


Csak azt felejted el, hogy óriási különbségek vannak emberek között, és nem mindenkinek adottak meg ezek a külső és belső jegyek. Ezt jól vésd az eszedbe, hogy valaki tényleg rászorul a pszichiáter kezelésére, és tényleg képes neki segíteni, mert az agya egyszerűen nem úgy működik mint neked.


Ilyen apák szokták megfenyíteni a szorongó, depressziós gyereküket, hogy "Növessz már tököd ba...szd meg, ne légy ilyen tutyimutyi, jól elpi...csázlak"

Holott, ez csak még mélyebbre taszítja szerencsétlent. Szóba se jöhet, hogy az ő fia esetleg gyógyszert szedjen és pszichoterápiára járjon.


Remélem te nem vagy ilyen, ez csak egy tipikus hozzáállás.

2018. jan. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
Prostizz addig, amíg gazdag nem leszel. Ha másért nem is, de a gazdagság miatt szinte automatikusan fel fog szedni egy nő.
2018. jan. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
Ha elprostizza a pénzét, nemigen lesz gazdag. :D
2018. jan. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Havi 1 vagy 2 alkalommal nem fogja elszórni a fizetését.
2018. jan. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

"egész életedben sportoltál, csajoztál, soha semmin nem szorongtál."

És gondolod, hogy ezt az égtől kaptam adományként? 16 évesen pl az éjszakai vagonrakás volt a "sportom". Amíg ki nem jártam a középiskolát, és be nem töltöttem a 18-at, minden nap tele volt a gatyám, hogy mikor buktat le az osztályfőnök, és kerülök intézetbe. Apám ugyanis meghalt, anyám meg lelépett egy orvos barátjával. Egyedül maradtam, mint az ujjam, egy állami bérlakásban. És még GyK sem volt, ahol elsírhattam volna a bánatomat. :-))

2018. jan. 31. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Sikerült valahogy előrébb jutnod?
2018. máj. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!