Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha nem megy a társkeresés,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem megy a társkeresés, változtass -szokták itt gyk-n mondani, de mi van akkor, ha valamin nem tudsz (egyedül) változtatni?

Figyelt kérdés

Jó, változtatni.

És akkor mi van, ha a sikertelenség (egyik) oka olyan, hogy azon (már) nem tudsz változtatni?

Vegyünk például engem. Nekem (több más defekttel együtt, pl. introvertáltság, szociális fóbia és kezdődő depresszió (és akkor itt egy rész-kérdés: tud valaki Nyíregyházán olyan pszichológust, aki megfizethető áron tudna nekem segíteni a fenti problémák megoldásában?)) van egy olyan problémám, hogy 31 éves létemre tapasztalatlan vagyok a párkapcsolatok terén (igen szexuális téren is, de ez utóbbi csak egy kis része az előbbinek, ha "hivatásoshoz" mennék, attól még nem lennék tapasztaltabb párkapcsolati területen, szóval ne válaszolja nekem senki a "menjek prostihoz" mantrát, köszönöm). Na ez a legtöbb nőnél alapból kizáró ok, és ennek a körülménynek a megoldása, gyakorlatilag a "változtatás" maga:

1. Tapasztalatot szereznék, de ehhez össze kellene jönnöm valakivel ami lehetetlen mert az az illető nyilván nem akar velem a tapasztalat hiánya miatt...

2. Időutazás...

Szóval igazi 22-es csapdája szituációban vagyok és ráadásul érzem, hogy ez az egész egyre jobban kikezdi a mentális egészségemet is. Folyton az jár a fejemben, hogy mennyire hiányoznak olyan (eddig meg nem tapasztalt) apróságok, mint a csók, vagy egy ölelés, de olyan nagy dolgok is hiányozni fognak, mint a saját család példaul. Ezen gondolatok pedig bénítóan hatnak a mindennapi életemben, munkámban...

Nem bírom már sokáig...

:(



2018. jan. 24. 09:12
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
Hát akkor ezt végig gondolva esélytelen. Ilyen nagy minta esetén, erő nélkül, ilyen személyiséggel... ez akkor ennyi. Add fel! (Most jobb? Elfogadjuk! TE nyertél. Az életed egy nulla, és az is marad. Ezt akarod???)
2018. jan. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:

17. Te milyen pszichológushoz mentél, valami csodadoktorhoz?

Én nem ajánlom a pszichológust senkinek. Én is, részben hasonló problémákkal fordultam hozzá, de csak a pénzem ment rá. Speciel pont az introvertságommal foglalkoztunk a legkevesebbet, mert alapvetően nem azzal a problémával kerestem meg, de abban is elkelt volna segítség. Tök béna pszichológusom volt, a sok pénzt elkérte,másfél év alatt, de nem segített semmit.

2018. jan. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:

Pszichológus szart sem ér ilyen helyzetben, mert ti nem akartok megváltozni.


Az úgy működik, ha ti akartok változtatni.

Egyébként meg pszichiáter, felír SSRI-t picit jobb kedved lesz, áthuzalozod a berögzült rossz tulajdonságokat és maradandóan tehetsz az introvertáltság ellen...


Ide orvos kell, nem beszélgetőtárs pénzért.

2018. jan. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:

Én is (19-es vagyok) pszichiáterhez mentem. sokan ellene vannak a gyógyszeres kezelésnek,szerintem ha szükség van rá és egy kiváló szakembert talál, nagyon sokat segíthet. Beszélgetésre kiválóan alkalmas egy barát, aki jól ismer és el lehet Vele beszélgetni, átérzi a problémád, segíteni szeretne, és jó tanácsokkal lát el.


Ez lehet akár több évvel idősebb valaki is, biztos van ilyen a környezetedben.

2018. jan. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:

Pontosan. Önmagában a gyógyszer vagy a beszélgetés sokat nem ér.


Viszont a kettő kombinációja az igazi. SSRI fellazítja a szinapszisokat és újra tudod építeni az agyad.

... én is szedtem 1 évig, és látszólag sok hatésa nem volt, amúgy mégis megváltoztak a dolgok.

2018. jan. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

"Te milyen pszichológushoz mentél, valami csodadoktorhoz?"


Sima TB-s pszichológushoz. Nekem bevált. De én akartam változni, meg akartam küzdeni érte, hogy értékeljem a változást.

2018. jan. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
93%

A pszichológus ilyen esetben annyit ér, mint egy alkoholistának. Az is csak akkor tud leszokni a piáról, ha ő maga akarja. Ha nem akarja, mehet akármilyen szakemberhez, nem fog tudni rajta segíteni.

Gondolom, mindenki ismeri a "tudod mit, Kisnyúl? Ba52d meg a fűnyíródat!" végű viccet. Kérdező is ilyen. Előre elhatározta a dolog kimenetelét, és ettől nem fog tágítani, ha mi itt összeszarjuk magunkat akkor sem.

De hát nem is kötelező mindenkinek párt találni. Evolúció nagymester úgy intézte, hogy csak az arra érdemes példányok génjei jussanak tovább. Ha kérdező erre alkalmatlannak találja magát, az ő dolga.

2018. jan. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

A gyógyszeres kezelés és a pszichoterápia pont ezeket a berögzüléseket változtathatja meg. Még akkor is amikor elsőre makacs az illető.


Csak a látóteret szélesíti.

2018. jan. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
90%

"A gyógyszeres kezelés és a pszichoterápia pont ezeket a berögzüléseket változtathatja meg. Még akkor is amikor elsőre makacs az illető.


Csak a látóteret szélesíti."

Aha! Nyilván olyan intelligens gyógyszerről van szó, amelyik kiválasztja a jó beidegződéseket, meg a rosszakat. Előzőeket békén hagyja, vagy felerősíti, míg a rosszakat elnyomja. Ezt te sem gondolhatod komolyan! A helyzet az, hogy az elme, az "én" működésééről bevallottan semmit sem tud az orvostudomány. Ennek ellenére nyakló nélkül irkálják fel a "gyógyszereket". Ha az egyik nem segít, akkor másikat, hátha egyszer beletrafálnak, vagy a beteg megunja a hozzájuk való mászkálást, és "gyógyultan" távozik.

2018. jan. 26. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

Nem, nem érted. Egy ismerősöm pont ezzel a hatóanyag kutatással foglalkozik.


A lényeg, hogy ez a gyógyszer fellazítja a szinapszisokat az agyban, így a pszichoterápiával együtt, és a a páciens is akarja... ezen fellazult állapotban a régi rossz berögzüléseket, pl szociofóbia, szorongás stb... újra lehet "huzalozni"

Magyarul az agy plaszticitása megváltozik, így egyes arra fogékony embereknél újraépíthetőek a rossz szokások.


Ezért van az, hogy önmagában alig ér valamit, mert az SZTK pszichiáter orrba szájba felírja majd a szerencsétlen ugyan úgy folytatja az életét nulla változással.


Nekem sikerült nagyon kemény munkával elindulni az úton, és legyőzni a rossz berögzüléseket. Egy évig kaptam a szert, és segített elindulni. Sokkal nyitottabbá váltam, elmúlt a letargiám és megtanultam örülni a dolgoknak. Illetve az egyetemen is bukdácsolás helyett sikerült akaratot nevelni. Mikor abbahagytam akkor is megmaradtak ezek a pozitív hatások.

De ehhez óriási akaeaterő kell.

2018. jan. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!