Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi a legfőbb probléma az ismerkedésekkel? Miért nem megy úgy, olyan komolysággal, könnyedén, mint régen, nagydzüleink idejében?

Figyelt kérdés
Talán rossz helyen keressük ,nincs szerencsénk, netán túl nagyok az elvárásaink?Miért van az, hogy nem találunk egy komplex társat, akivel mindenben egyhullámhosszon lehetünk?(Test-Lélek-Szellem)?Vagy ne legyünk nagyravágyóak?Ha "régen" sikerült, manapság is sikerülnie kell..Mi a nyitja a dolognak?
2018. jan. 31. 00:08
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:

#40

Fene tudja, én még életemben nem találkoztam olyan emberrel, mint a párom, pedig sok barátom van, és kapcsolatom is volt már előtte :D

2018. febr. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:

#41: Ne érts félre, örülök, hogy nektek összejött és ennyire jól megvagytok. Nem akarlak én lebeszélni róla, persze gondolom nem is tudnálak és ez így van jól. :D Viszont abban is biztos vagyok, hogy ha nem találkoztok valami miatt, akkor egyikőtök sem magányosan élte volna le az életét.


---


Alapvetően mások a régi és a mai kapcsolatok. Korábban ezek elfogadottan az alá-fölérendelt szerepekről szóltak. A férfiaknak kellett udvarolniuk, keresni a kiválasztott nő kegyeit, majd a házasságkötés után megfordultak a szerepek és a nő vált alárendeltté. A férfi szava volt a döntő, az ő nevén volt a vagyon, a nő gyakorlatilag függött tőle és ezért csak a legvégső esetben akart válni. Ez a különbség az idők során csökkent, majd pár évtizede meg is szűnt. Ezzel viszont nem az történt, hogy egyenlőek lettek a felek, hanem a férfiak kerültek hátrányba.


Elméletileg ma két egyenlő félről beszélünk a gyakorlatban viszont a férfi vált abszolút alárendeltté. Ennek az oka pedig, hogy nagyon könnyen cserélhetőek lettünk. Ha a nő lép ki a kapcsolatból, nagyon hamar talál újat, így az kevésbé értékes a számára. Gyakorlatilag bármit megtehet, akkor is lesz férfi, akinek kelleni fog. Ezzel pedig a férfiakkal szembeni elvárások is megnőttek. Talán a sors iróniája, hogy ezeknek az elvárásoknak pedig azok a férfiak felelnek meg leginkább, akik nem szeretnének komoly kapcsolatot, pontosan azért, mert sikeresek.


Hogy mi lenne a megoldás? Szerintem férfi oldalról nem kellene a saját dolgunkat nehezíteni és minden nőre rámozdulni csak azért mert nőből van, illetve minden hülyeségét elnézni a csinos pofija vagy a formás mellei miatt. Ők is csak emberek, nem többek és nem kevesebbek nálunk, bánjunk is eszerint velük. Ha pedig a "hercegnősködéssel" nem érnének célt, akkor kénytelenek lennének stratégiát váltani. Amíg viszont könnyedén találnak olyat, aki mindent elnéz illetve megtesz nekik, addig semmi nem fog változni.

2018. febr. 3. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!