Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Húsz harminc évvel ezelőtt is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Húsz harminc évvel ezelőtt is ilyen kemény volt a helyzet az akkori fiatal visszahúzódóbb, nem annyira jóképű férfiak számára?

Figyelt kérdés
Akkor is a nullához konvergált a pártalálási esélyük, vagy akkor még mások voltak valamennyire a női elvárások? Tudom, nem sok értelme van mostanság egy ilyen kérdésnek, de érdekel, hogy vajon a jelenkor durva mivoltának a része e a megnövekedett női elvárások halmaza, vagy régen ugyanez volt a helyzet ezen a téren?

2018. máj. 20. 22:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
92%
Régebben könnyebb volt. Egyrészt nem voltak ilyen eszeveszett különbségek anyagilag az emberek közt. Volt néhány gazdag az se rázta ennyire feltűnően a rongyot,de a többség akkori szinten átlagos volt,szegény meg nagyon kevés.Nem volt elérhetetlen egy ház,kalákában felhúzták simán szakmunkás melós bérből.. Nem volt net ahol a nők szanaszét tuningolhatják az egójukat és egy teljesen álságos világot látnak az emberek.Eleve a netezés hiánya miatt beszélgettek ,találkoztak egymással ,nem csak arctalanúl cseteltek ,tehát ki tudták tanulni a csajozást pasizást. Nem volt ennyi elérhetetlen sztár és életmód az arcba tolva amitől az átlag srácnak az élettől is elmegy a kedve,mert tudja hogy ha megszakad se éri el azt a szintet,viszont a nők meg arra hajtanak. Kevesebb volt a hazug átcseszős ember is.Nem volt ez a karrier és pénzhajhászós élet.
2018. máj. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

A 11-es válaszolónak szerintem igaza van. Annyit tennék hozzá, hogy az internet illetve a közösségi oldalak által kitárult a világ, ami a fiatal nőknek és a csak szexelni illetve félrelépni akaró férfiaknak jól jött, de az átlag férfiaknak akik családot, nyugodt életet szeretnének, illetve az ugyanilyen nőknek csak púp a hátukra. Miért mondom ezt?


A fiatal nőknek sokkal nagyobb lett a választék, már nem kell a személyes ismeretségre hagyatkozniuk. Ha egy kis egó simogatásra vágynak, feltöltenek néhány képet az instára vagy a Fb.-ra és már kapják is a "de szép vagy, de szexi vagy, igazi tündér..." típusú üzeneteket. Ezután nem igazán fogja őket érdekelni a szomszéd Pisti, mert hát "milyen jó pasik lájkolták a képeimet és milyen vicceseket írtak". A csak szexet akaró, illetve szeretőt kereső férfiak és nők is jól jártak, mert nem kell a saját lakhelyük közelében keresgélni, ezáltal nagyobb a választék (így a kísértés is) illetve kisebb a lebukás veszélye.

Akik rosszul jártak ezzel, azok visszahúzódóbb nők és férfiak, akik klasszikus családot szeretnének, illetve a családanyák illetve családapák. Az elsők azért, mert így a nagy dumás, helyes netes pasik illetve a magamutogató instahercegnők miatt nehezebb a dolguk, a családanyák illetve családapák pedig azért, mert így sokkal nagyobb lett a lehetősége annak, hogy a párjukat egy külső személy elcsábítsa.

2018. máj. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
32%

Hogy mi változott? A trend..


Most ha megkérdeznénk a nőket hogy milyen az átlag pasi kűlsőre... 185cm/65-70kg. Az felett már dagika vagy agyatlan gyúrós címet kaphat csak!


15 éve még egy 180/80-85 kilós férfi teljesen elfogadott volt. Manapság ez a kategória a zsírdisznó,pfúj, örök szűz senkinek nem kell fajta.

2018. máj. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
67%

Nem hiszem, hogy annyira elfogadott lett volna a túlsúly, csak teljesen másképp adtak neki hangot.


Nézz meg pár régi filmet, amik még fekete-fehérben mentek.


Ott is a magas, fess fiatalemberekért olvadtak el a nők.

2018. máj. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Nem vagyok túlsúlyos, honnan veszitek, hogy csak a túlsúlyosok nem kellenek a nőknek?
2018. máj. 21. 12:44
 16/22 anonim ***** válasza:
60%

Én a nyolcvanas évek második felében voltam 20-22 éves hajadon lányka (nem nehéz kiszámolni, hogy most a lányom ennyi idős).

Ami tény, hogy akkoriban pl. irodista csajok simán hozzámentek a melós sráchoz feleségül. Sőt, az irodában egyik kolleganőmnek sem volt felsőfokú végzettségű férje. Általában szakmunkások voltak, és a szakmájukban dolgoztak. Most mondjuk az átlag Julcsinak is minimum multinál dolgozó villamosmérnök kell.

Ami tény még, hogy tök áltagos külsejű, vagy átlag alatti külsejű férfiak/srácok is találtak feleséget/párt/barátnőt maguknak, csinos, ápolt, értelmes lányok személyében is.

Én annyit tudok, hogy sokat hallgattam, akkoriban "válogatós pitchának" számítottam, mert nem mentem férjhez 21-22 évesen akárkihez, 28 voltam, amikor elköteleződtem, kb. végig azt hallgattam, hogy mire vágok így fel (nem is a családtagoktól, hanem akiknek kb. semmi közük nem volt hozzá, kolleganőktől, de hát akkor mindenki azt hitte, hogy mert együtt dolgozunk, és mondjuk anyám lehetne, ezért k...rvára joga van belepofázni a másik életébe).

(Magamról annyit, hogy átlagnál csinosabb, műveltebb lány voltam, nyilván nem jártam valakivel csak azért, hogy járjak, ha amúgy nem tetszett/nem fogott meg benne semmi). Ezt csak azért írtam, hogy aki akart, az talált párt, férjet, a lányok közül is, ha nem volt "válogatós ......")

Talán az én fajtámnak nehéz volt akkor is, és nehéz lenne most is, ha azokkal a paraméterekkel most lennék fiatal nő.

Az átlagosaknak viszont jóval könnyebb volt, mint most.

Én így látom.

2018. máj. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
30%
10-es valaszolonak sokmindenben igaza van.Ma egy 30-as elvált nönek esélye sincs,egy korban hozzáillö,egzisztenciával rendelkezö férfira,ha még gyereke is van pláne.30-40 éve ez nem volt igy.Ma már minden pasinak csak a 20-25 éves fullos insta pi.tsák kellenek(akkor is ha ö már elmult 40 sörhasa van és Anyuknanal lakik),utánna meg megy a höbörgés,hogy ezeknek a lanyonak Blain nyaralás kell meg BMW.De pont,hogy a hön áhitott normális nökre rá se bagoznak a pasik,mert miazmár,hogy elmult 30,akkor vénasszoy,más kölkét nem nevelem mit képzel,kicsi a melle kinek kell deszka és még sorolhatnám.Régen az átlag embereknek nem voltak elszállt igényeik(ezt most mindkét nemre érem)és könyebben találtak párt magukank
2018. máj. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

#10: Nem érzed kicsit hardcore-nak, hogy a nőkről tett negatív általánosításokat lazán bagatellizáltad, de a férfiakra simán ráhúztál párat?


Az is érdekes, hogy kb. ugyanazt írtam, mint a #10 és #11, csak tömörebben, de szépen le lettem pontozva, azok a válaszok meg fel.


#16-os is teljesen jót írt és ő is ugyanazt, csak más szemszögből, de ő is kapott szépen piros kezeket.


Most akkor mi a jó válasz? :D


#17: Amit írtál, az egyszerűen nem igaz. Régebben egy gyerekkel rendelkező és elvált nő a legtöbb helyen szégyennek számított. Most, ha ad magára és nagyon törödő, akkor lazán találhat párt. Egy csomó nőknél sikertelen férfi gyakorlatilag bárkivel összejönne.

Ha a pasikra tett általános negatív szöveggel egyetértesz, akkor ugye nem sértődsz meg azokon, akik azt mondják, hogy a nőknek csak a bunkó hapsik kellenek és nem becsülik meg a normális srácokat, meg minden nő aranyásó?

2018. máj. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

18-as.

A válás 50-60 évvel ezelőtt volt szégyen,meg még régebben,nem 20-30 évvel ezelőtt.Én 1981-ben születtem,Anyámék 85-ben elváltak,akkor az már senkit se érdekelt.Sőt nagyanyám is elvált,még az 50-es években az első férjétől,igaz akkor ez valóban némi megbotránkozást keltő dolog volt,de minden csoda 3 napig tartott akkor is, utána ő is simán férjhez ment a Nagyapámhoz.Ma viszont a tapasztalataim alapján ez sokkal nehezebb,ha meghallja egy pasi,hogy a nő elvált,már elfut,ha még gyereke is van akkor egyenesen világgá megy.Illetve lenne pár jelentkező de max abból a kategóriából aki 150kg,több füle van mint foga,vagy épp 20-25 évvel idősebb,és persze esetleg még őt kéne eltartani mert évek óta munkanélküli,vagy épp minimálbért keres.

2018. máj. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

#19: Falun nőttem fel, közel volt egy kisváros. Falun tényleg ment a kiközösítés, még a 90-es évek elején is, városban meg az összesúgás. De, elhiszem, hogy nem minden helyen volt ez.

Több a válás és több egyedülálló anya lesz. Pont most ment félre egy ismerősöm, aki 22 éves és az új srác odavan a gyerekért. Dolgozik, laza és még jól is néz ki.

A gyk-s válaszok alapján majdnem minden lány elől futnak a pasik. A valóságban miért nem ezt látom?

2018. máj. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!