Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mit kell még tennem, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kell még tennem, hogy ilyen párom legyen?

Figyelt kérdés

Nem akarok rinyálni, csak teljesen elkeseredtem már... :(


Évek óta edzek, figyelek magamra, szeretek tanulni és sok dologhoz hozzá tudok szólni (az "értek hozzá" talán túlzás, de amiről keveset tudtam, mindig szerettem utána nézni)... Szóval szerintem "tartalmilag" és "kinézetre" rendben vagyok. Nem tökéletes, de sokat tettem bele a kinézetembe is és a tudásomba is.


Imádok gondoskodni az általam szeretett emberekről, bár keveseket engedek igazán közel. Tényleg az okoz örömet, ha segíthetek nekik és nem is igazán a viszonzásért teszem, hanem az elfogadásért és a szeretetért. Én úgy érzem, nincs szükségem segítségre, nem vagyok kiszolgáltatott, megállok a magam lábán. Persze nem lököm el, aki segíteni akar.


Egyszerűen csak bánt, hogy sosem kapom vissza, amit a kapcsolataimba teszek. Barátilag még csak-csak, de szerelmi téren nem. Imádom meglepni a kedvesem, programot tervezni vele, a kedvébe járni, szeretek neki készíteni dolgokat, bevonni az életembe, együtt csinálni vele mindent (nem erőszakosan, csak úgy lehetőséget biztosítva, hogy csatlakozzon hozzám), szeretem a problémáit vele megoldani, meghallgatni, szeretek részt venni azokban a dolgokban, amik számára fontosak. Nem vagyok egy minden lében kanál, csak ha valakibe beleszeretek, az embert is szeretem és az az ember a legjobb barátom és társam is lesz egyben. És mégis, valami baj van velem vagy a választásaimmal... Egyszerűen nem találok olyan fiút/férfit, aki ennek őszintén örülne. A legtöbben (már amit abból a pár emberből le tudtam szűrni, akikben az utóbbi időben csalódtam) inkább elzárkóznak tőlem, nem tudnak mit kezdeni azzal, amit adok nekik, legutóbb azzal lettem lekoptatva 2 hónap után, hogy bűntudata van, amiért nem tud úgy szeretni, ahogy én szeretem őt, mert nincs kapacitása rám figyelni. (Sokat dolgozott és csak este találkoztunk.) De én nem vártam el ezt tőle, nem akartam, hogy 0-24 rám érjen, én csak azt az átkozott mosolyt akartam látni az arcán és azt, hogy velem akar maradni.


Próbálok szeretetet, biztonságot és nyugalmat biztosítani mindenkinek, aki mellettem van, mégis úgy érzem, nem kell ez nekik. És még azt sem lehet mondani, hogy nincs meg a szikra. De egyszerűen túl nagy felelősségnek tartanak, túl komolynak. Mindig megkapom, hogy fiatal vagyok, hogy ugyan miért akarnék úgy hű lenni bárkihez, ha nem ad annyit, amennyit én adok neki, hogy ez nekem hol éri meg, stb, stb...:(


És ami a legrosszabb, hogy sokkal "hanyagabb" emberek mellett mások meg jól érzik magukat. És elkényeztetik őket, elveszik őket, foglalkoznak velük, az én törődésemből meg nem kér senki. Nekem is csak hagynom kellene, hogy a fenekemet nyalják? Vagy mi? De én így tudok csak szeretni. Így, mindenestől, nekem egy párkapcsolat szent, amiben benne van az, hogy nem úgy gondolok magamra, mint én, hanem mint mi és hiába teperek mellette a saját érdekemben a saját életemet is élve, de mindig gondolok a másikra, hogy mivel lepjem meg, hogy legyek úgy mellette, hogy érezze, hogy számíthat rám és mindig van valami, amit el akarok neki mondani, meg akarok kérdezni tőle, meg akarok csinálni vele... De ebből nem kér senki, pedig nincs szó semmiféle kisajátításról, zaklatásról, ostromolásról vagy önfeladásról, én ezt enélkül csinálom, puszta kedvtelésből a saját életem mellett.


Nem tudom, mit tegyek már őszintén, hogy valaki "elviseljen". Pedig nem olyan emberekkel ismerkedek, akikről lerí, hogy felszínes, ostoba emberek, akik csak valami könnyed kapcsolatot keresnek és csak élni akarják a huszonéves szinglik gondtalan, "önmegvalósító" életét, kötöttségek nélkül. És mégis, egy idő után jön a "meggondoltam magam, de nem a te hibád". Mikor meg én akarok kilépni, mert úgy érzem, hogy megint ez lesz a vége (egy újabb csalódást megelőzvén), megy a hiszti, hogy "jó lesz ez, maradj velem kérlek, megoldjuk, szeretlek" és társai. És nem tudom, hogy mikor besokallok és elegem van az emberekből és tényleg bezárkózom és nem akarok adni senkinek, nem veszek komolyan senkit, akkor meg cuppannak rám. És így ismertem meg mindegyiküket. Pedig nem adom magam könnyen, nem vagyok az a "nyitott könyv" vagy az, aki csak úgy mások ölébe omlana. Mindig volt ennek átmenete... És sosem gondolnám, hogy az történt, hogy olyanná váltam, aki más, mint akibe beleszerettek. Egyszerűen csak haladtunk a kapcsolattal, mint a normális emberek, nem lettem másabb mellettük, nem fordultam ki magamból, mert nem játszottam sosem szerepet ismerkedésnél.:(


Nem tudom, mit tegyek, hogy olyan emberrel találkozzak, aki komolyan tudja venni a párkapcsolatosdit és aki úgy áll hozzám, ahogy én hozzá és elfogadja a szeretetemet... Mert úgy érzem, mindig falakba ütközöm végül és senki sem akar a társam lenni. Csak "díszcsajnak" kezelni, akit jobb távoltartani a bennsőséges dolgaitól, de úgy meg minek.


2018. júl. 13. 03:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%

Nekem úgy tűnik hogy benned is ugyanaz a hiba, mint akiket megemlítesz.

Bármint hogy nem gondolják át, mielőtt belekezdenek.

A szavaid alapján úgy tűnik most, hogy mindegy kivel jössz össze, csak szeressen.

De miután összejönnél valakivel ráeszmélnél te is, hogy mégsem akarsz csak úgy bárkivel, hanem azért neked is számít ki az... Tehát átvernél valakit, mint ahogy téged is.

Azt javaslom tarts ki amellett, hogy van igényed valakire és nem adsz lejjebb. Mert amit most csinálsz az nem szép dolog. Átverés, pont ugyanaz, mint amitől te is tartasz.

2018. júl. 13. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24%
Jézusom, egy olyan nő rinyal, akit valószínűleg ostromolnak a férfiak, de ha egy férfi írja ki, hogy 15 éve nem fogta meg nő kezét akkor kiröhögik :D
2018. júl. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Ez túl szép ahhoz, higy igaz legyen.


"Próbálok szeretetet, biztonságot és nyugalmat biztosítani"


Bár férfi vagyok, de az érzelmi biztonság érzetre szükségem van.


Amit tenni tudsz, hogy alaposabban megismered az embereket, nem adsz lejjebb.

2018. júl. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

Szarul választasz és szolgalelkűen viselkedsz. Emlékeztetsz a fiatalkori énemre, sajnos ugyanígy jártam mindig. Valami rejtélyes oknál fogva egyik férfinek se az a nő kell hosszútávra, aki kinyalja a seggét, hanem akiért küzdeni kell. Most ezen sírhatsz még pár évig, hogy de miért így van, de így lesz.


Nem kell nagy dolgokra gondolni, de tudni kell "hercegnőnek" lenni, akit meg tudnak menteni, ősmacsónak tudják érezni magukat tőle, és újra és újra meg tudnak hódítani. Akkor már értékelik azt is, ha kedves vagy és gondoskodó, de önmagában nem. Én se értem miért, idétlen nettó faxság szerintem az egész, de amióta egy kicsit többször várom el a másik nemtől, hogy úgymond teperjen és többet tegyen le az asztalra, komolyan vesznek. És nem csak udvarlás alatt, hanem mindig.

2018. júl. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ott lehet a baj, hogy rögtön mindent meg akarsz adni a másiknak. Nem szabad. Azt ki kell érdemelni. Hiszen, ha azt látja a férfi, hogy semmit nem kell tennie és te mindig a kedvében jársz, unalmas lesz az egész, nem tud megküzdeni a szerelmedért.


És nem, nem hiszem hogy tartasz átmenetet, ha a srác mindössze 2 hónap után ilyeneket mond.. Kicsit legyél tartózkodóbb, az elején.

2018. júl. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 peca1000 ***** válasza:
81%

Túl sok vagy egyszerre, és ez megrémíti a pasikat.


Fokozatosan legyél ilyen, és ne várd el a viszonzást mindenért, még ha próbálod tagadni is.

,

Idő kell ahhoz, hogy a pasik felfogják, hogy ilyen nő is van, mint te.


Tudomásul kell venni, hogy a férfiak jó része nem szereti a meglepetéseket, se adni, sem kapni, a programok szervezése is rádhárul majd, legfeljeb bevonod őt is.


Meg a túlzott szeretet is irritáló, ne vàrd viszont.

2018. júl. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

4es tévedsz. Van olyan férfi aki szereti ha ki van nyalva a segge 😂😂


Na de komolyabban: én pl nem szeretek kajtatni a nő után, ha van vonzalom, érzelem stb fejezze ki, ne jatsza nekem az elérhetetlent. Én az őszinteség híve vagyok, minek kerülgetni egymást? Ha a nő belém van esve ennek ellenére mégis megjátsza a nagy elérhetetlen jégkirálynőt, nekem az felejtős. Igenis tudnuk már felnőttként felvállalni az érzéseinket.


Persze, ahogy mondtad a legtöbb férfi szeret küzdeni a nőért. De vannak kivételek. Keresgélj tovabb kérdező, ismerkedj, előbb vagy utóbb úgyis megtalálod a számodra megfelelő partnert 😊


Sok sikert!!

2018. júl. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szinte csak pozitív dolgot soroltál fel magadról. Ez hiteltelenné teszi a dolgot. Milyen rossz tulajdonságaid vannak? Mert így ebben a formában nem hiszem el, hogy létezel.


Egyébként lehet, hogy tényleg hirtelen rázúdítasz mindent a leendő párodra és ez sok embert megrémít.

2018. júl. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Tényleg nem szoktam rázúdítani senkire semmit. Addig adok, ameddig úgy látom, boldoggá teszi.


Ami a rossz tulajdonságom szerintem, hogy eléggé eredményorientált és maximalista vagyok. Szeretek túlagyalni dolgokat, emiatt nagyon sokszor kesergek és tépem magam indokolatlanul. Ezt persze megtanultam kezelni, így nem mutatom mások felé, legfeljebb csak úgy, hogy rákérdezek, hogy minden rendben van-e, jól érzi-e magát. Közben meg magamban hülyeségeket gondolok, hogy valamit esetleg elrontottam, vagy túl sok voltam, vagy megint kínosan viselkedtem vele és kiábrándult. De szerintem ezek csak a korábbi tapasztalatok berögződései, ilyen kamaszlányos félelmek. Viszont sok barátom próbál segíteni, ők mondták, hogy ezt ne mutassam kifelé, számoljak el 10-ig, mielőtt aggódni kezdek és ne cseszegessek senkit az aggodalmaskodásommal. Azóta így teszek, így ezeket a vívódásokat nem látják, mert mikor találkozom velük és beszélünk, addigra helyreteszem magamban ezeket és amúgy is szertefoszlik, mert mikor már ott vagyok, biztonságban érzem magam és úgy érzem, jól mennek a dolgok.


Ami még hiba lehet, az talán ez az anyatigris szerep. Nem tudom, én teljesen elvagyok azzal a gondolattal, hogy egy nő úgy (is) fejezi ki a szeretetét, hogy gondoskodik, főz, ápol, babusgat... Persze, a másik oldalról meg eléggé "férfias" az érdeklődésem és eléggé kemény vagyok, de ez csak a hétköznapi életben, a tanulásra és az edzésekre igaz, a párom mellett szeretek nő lenni... És szeretem kicsit ezt a védelmező, dolgokat összerakó, tervező-szervező szerepet is, értem ezalatt a meglepik kiagyalását, a közös programok megszervezését, azt, hogy kiderítem, mire vágyik az illető és a "gyenge pontjánál" kedveskedek neki. Lehet, hogy ez túl anyás vagy túl férfias, nem tudom. De nem szeretném/nem szeretem, ha valaki úgy gondol rám, mint valami díszre vagy teherre, hanem ha már itt vagyok valaki mellett, okozzak örömet és legyek "praktikus". Persze, nem vagyok robot, nem is akarom és nem is hagyom, hogy bárki csak úgy használjon, egyszerűen csak tudom, hogy a szerelem nem cukormáz és ahhoz, hogy két ember együtt maradjon, kell az is, hogy együtt könnyebben boldoguljanak... Vagy valami ilyesmi. És ezért általában nagyon tudok teperni, de nem megfelelésből, hanem mert úgy érzem, hogy ez így van jól és így érünk valamit.

2018. júl. 13. 14:06
 10/15 anonim ***** válasza:
65%
Kerdezo ez tok jo, de ha mindezt ket honap alatt zuditod ra a partnerede, az irdatlan sok.
2018. júl. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!