Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Üdv! Az a helyzet, hogy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Üdv! Az a helyzet, hogy nem kedvelem túlságosan a párom családját. Pontosabban fogalmazva, csak annyi a bajom velük, hogy rettentő igénytelenek. Szerintetek mit kéne tennem? Mi legyen a taktika?

Figyelt kérdés

Na konkrét példák az igénytelenségre: étkezés, úgy esznek mint az ősemberek.. Nem használnak kést pl, kiszedik a mélytányérba a levest, majd utána beleteszik a rántott húst meg a krumpli és nekiállnak kanállal meg kézzel enni.. Nem vagyok egy úri gyerek, de mi úgy nevelkedtünk hogy leves alatt lapostányér, és szépen késsel villával a rántott húst.. Na utána tortához nincs ám külön sütistányér meg villa náluk.. Após simán nekiáll késsel enni a tortát, de azt már azért lapostányérban.. Amikor először voltam náluk úgymond ünnepi ebéden(szülinap) akkor pl se kés, se szalvéta se pohár az asztalon.. Emellett a házuk elég dzsuvás, a WCben penészes az ablak, tiszta pókháló minden, egyszer megkérdezték kérek e kávét, mondom igen, erre egy dzsuvás üvegpohárban félig kaptam egy tejeskávészerű löttyöt.. A párom két bátyja is rettentő igénytelen, a szobájuk hót retek, az egyik szó szerint bokáig jár a szemétben, zoknik szanaszét, morzsa por mindenfelé..

Szóval ez engem zavar, és állandóan ég a pofám a családom előtt, pl ha anyém is jön hozzánk egy szülinapra pl, és a párom családja is itt van. De nem tudok a szituval mit kezdeni. Annyit, hogy itt nálunk rendesen megterítek.. ja és a párom mosogatni sem tud rendesen, csak ímmel-ámmal mossa el a dolgokat és szinte ugyanúgy néznek ki mint előtte.. :D Ezt is már szóvá tettem, de csak sértődés lett belőle.. Így az van, hogy ha egy családtagom jön, akkor gerillamosogatás titokban, poharak, tányérok.. :D Tudom gáz, de ez van.. De amúgy jóravaló, nagyon szorgalmas, és rendes lány, és jól is néz ki :) Ő egyébként nem rendetlen mint a bátyjai. Szóval szerintetek? Jó e za taktika, vagy mit kéne csinálnom? :) vagy sztetetek ez szakításhoz is vezethet? Mindig arra gondolok, hogy ha lesz gyerek, mi lesz vele? Jól bánik amúgy a gyerekekkel a párom, csak sztem pár év után már nem tudna nekik átadni semmi értéket, vagy legalábbis igényességet, meg amit a modern világ megkövetel. Párom is azért fejlődött mellettem nem keveset, mert mintha farkasok nevelték volna olyan volt szegény :)


2018. ápr. 3. 11:53
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
Amúgy jóravaló rendes, de szegény emberek. Ha csúnyán akarnék fogalmazni, akkor mondhatnám, hogy b. paraxtok. De ugyanakkor nagyon rendesek, segítőkészek. Sajnos a páromnál is megvan az igénytelenség, ha nem is ilyen mértékben.Hárman vannak testvérek, és nehéz körülmények közt nőttek fel, az anyjuk problémás volt, aztán el is hagyta őket. Az apjuk okos, de egyszerű ember, és igénytelen. A nevelőanyuka elég bárgyú szegény, de rendes. Szóval így nőttek fel. Én célozgattamn erre párszor, de süket fülekre talált. Azért is költöztem össze a lánnyal, hogy kiszakítsam őt onnan, de mai napig ezerrel ragaszkodik hozzájuk. Ezen már nem lehet változtatni.4 éve vagyunk együtt egyébként.
2018. ápr. 3. 11:54
 2/39 anonim ***** válasza:
86%
Talàld fel magad, megetted a levesed àllj fel öblítse el szedés magadnak màsodikat. Ugyan ez van az én anyósoméknàl, mivel a fiàt szeretem, pont nem érdekel mi van nàluk. Ők még alkoholisták is és nekem is kellemetlen amikor közös összejövetel van a szüleim előtt. De vagyunk annyira inteligensek, hogy ezt tudjuk kezelni,hiszen màr nincs az az isten, hogy ők vàltozzanak. Még annyi, hogy a férjem rend és tisztasàg màniàs, ha valamit nem érkezek megcsinàlni ugrik és szó nélkül csinálja.Szóval ez nem feltétlenül nevelés kérdése. A gyerek pedig nem alszik a mamànàl így gond megoldva.Amúgy elég lenézően írsz a lànyról... Nem tudna mit tanulni a gyerek tőle? Ez kicsit csúnya volt, de ha így gondolod miért rabolod az idejét?
2018. ápr. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
Uncsi. Ha a családi kapcsolatokba írod ki, ott jobban ráugranak.
2018. ápr. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
34%

Nem vagy őszinte vele, és ne foglalkozz azzal, hogy a családja hogy eszik ismerős környezetbe.

Igaz nincs rendetlenség nálam, nincs kosz, és inkább ellocsolok egy teljes flakon mosogatószert az edényre, de csillogjon villogjon.

Viszont ismerős környezetben bocsánatot kérek, és figyelmeztetek mindenkit, hogy csak lazán, otthonosan fogok enni.

Megfogom kézzel a combot, és kész.

Kés, villa és egyéb pedig megmarad az étterembe, vagy olyan helyen ahol fontos az etiket.

Sőt, a leveses tányérba kérem a másodikat két ok miatt is.

Baromira sokat eszem, a mai lapostányérok pedig maximum savanyús tálkának mennek el.

Másik dolog, pedig miattam nem kell új evőeszközöket és tányért elővenni, szívesen megeszem a levesesből.

2018. ápr. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
52%

Beszélj vele. Mást mit tudsz tenni?

Majd ő is ilyen lesz, és takaríthatsz utána is

2018. ápr. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
19%
Nekem az exem volt ilyen (ffi), az anyja is igenytelen volt, sajnos ő is. Szivtam vele mert soha nem ertette meg miert kene tiszta vizzel felmosni vagy legalabb hetente kisurolni kadat-wc-t-mosdot. Ha egyutt laktok es ezekre nem figyel es nem igenyes, akkor az nalam szakitook lehet ha hiaba beszelek vele errol. Főleg hogy ő a nő....
2018. ápr. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
31%
Jesszusom, èn is igènytelen vagyok. A rántott húst itthon nem kèssel ès villával eszem. Ès a leveses tányèrba simán beleszedem a másodikat is.
2018. ápr. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Másodiknak írnám: az a baj, hogy a párom kritikátlan a családjával szemben. Egyébként ő rendszerető szerencsére, szorgalmas, rengeteget dolgozik itthon. Csak a lelkesedés nem mindig párosul rendes munkával :)) Például a törléssel úgy van, hogy végighúzza a rongyot az asztalon, és akkor az kész. Ja hogy fele dzsuva ottmaradt, mert esetleg sikálni kéne, azt nem veszi észre :)) Mosogatásnál ugyanez. Ezért sokszor én mosom el legalább a tányérokat, poharakat, hogy utána nyugodt szívvel egyek belőle :) LEnézően írtam volna a lányról? nem tudom. Hogy nem tudna mit átadni a gyereknek? Sajnos műveletlen szegénykém, de azért nem hülye. Logikája van. De ugye a gyerek ezer kérdésére tudni kell válaszolni, vagy arra itt leszek akkor én :) tehát arra gondoltam, hogy ha már nagyobb a gyerek és kérdései vannak a világról, dolgokról, hát nem hiszem hogy a párom sokmindenre tudna neki válaszolni.. Sajnos.. De lehet tévedek.

Visszatérve az igényességre, az én anyám meg igényeskedő, viszont ő meg alkoholista.. De nem úgy hogy részegre issza magát, csak nem bírja ki pia nélkül, nekem meg ez égő.. Viszont ezerszer többre vitte meg többmindenre képes mint a párom családja..

2018. ápr. 3. 12:25
 9/39 A kérdező kommentje:

"Jesszusom, èn is igènytelen vagyok. A rántott húst itthon nem kèssel ès villával eszem. Ès a leveses tányèrba simán beleszedem a másodikat is."


Lehet.. Lehet én vagyok a piperkőc :) Azért is tettem fel a kérdést :)) Lehet az én családom volt túl igényes? Ja, mellesleg a párom nem is tud késsel enni.. Nem tanították meg neki.. Tehát egy étterembe nem lehetne vele elmenni.. Nem mintha nagyon étterembe járós lennék. De értelmezhetem úgyis ezt, hogy bizalmukba fogadtak? :) Pl a bátyja simán ül úgy a disznóólba h tudja h megyünk hozzá. Nekem a pofámról lesülne a bőr, ha bárkit úgy fogadnék.. Mondom épp csak nem xarik az ágya mellé..

2018. ápr. 3. 12:30
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

nem tud késsel enni???

szép lesz vele egy vacsora a barátokkal

2018. ápr. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!