Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Húsz évesen velem van a baj,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Húsz évesen velem van a baj, vagy a terveim remisztoek ennyi idősen? Lányok véleményére lennék kíváncsi (elsősorban)

Figyelt kérdés

20 éves srác vagyok, átlagos arccal és sportos testtel, de ezt csak mellékesen írtam le.

Az elmúlt években azt tapasztalom/érzem mintha nem illenék be a korosztalyomba.

Röviden igyekszem jellemezni az életem:

+ Nyitott és különösen mosolygós, optimista világszemleletem van. Kondizok, futok, úszok. A testem nem fitnesz modell, de sportos, tényleg nincs vele semmi baj, sőt lassan elerem az annó kitűzött célom is.

Kb 1.5 éven belül vállalkozni kezdek, pár éve elkezdtem intenzíven olvasni pszichológiat, filozófiát, üzletről, marketingrol stb...komolyabb témákat.

Magamtól tanulok fotózni, játszani szintetizátoron.

Figyelmes, kedves srác vagyok, jó tanuló egész életemben, intelligens, Győrbe megyek egyetemre szeptembertől.

Mióta onfejlesztek (1.5 éve) kicserelodtem, konkrétan 5 rossz tulajdonságot nem tudnék magamról összegyűjteni most (kérlek ne gondoljatok nagykepunek ezért, rengeteg hibám volt, de ugyanannyi munkám is benne van, mire ezeket megoldottam).

A kérdés tehát:

20 evesen ez az üzleti, vallalkozos irány ennyire ijesztő lehet a hasonló korú lanyoknak, akár a siker? Nagy dolgokat tűzök ki magam elé folyamatosan, 10/9et gond nélkül meg is csinálok, általában a maradék is önhibán kívül hiúsul vagy tolódik el.

Véleményekre lennék kíváncsi, kérlek őszintén írjátok le nektek mi ezek alapján az első benyomasotok.

Boldog lennék, ha összejönne néhány kifejtosebb válasz is :)



2018. aug. 12. 22:55
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Nem töltöm a napjaimat videojátékokkal vagy hasonlókkal, én is pihenek természetesen, de igyekszem minél jobban kihasználni ezt a pár évtizedet ami hamar elszáll. Persze robot se vagyok, a prokrasztinacioval én is együtt élek mint mindenki más, csak próbálom minimalizálni :D
2018. aug. 12. 23:03
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi gond veled. Vannak akik jóval érettebbek a korukhoz képest.Engem is jobban érdekelnek az ilyen dolgok mint a felszínes témák, de azokat sem szoktam megvetni..stb Nekem sincs a társasági körömben úgy hasonló gondolkodású ember, vagyis van egy de ő foglalt meg azért van köztünk némi ellentét is de ő az aki még hasonló mint én. Szerintem ezzel nincsen semmi gond, én pozitívan állok a dolgokhoz és hiszem hogy majd jönni fog valamilyen oknál fogva (mivel úgy gondolom semmi nem történik véletlen.) az a nő akivel majd együtt tudunk élni..stb 21/F
2018. aug. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%

Igazából ez így nagyon-nagyon jól hangzik. Nem is tűnsz se nagyképűnek,se kamunak. És valóban jó érzéssel tölt el olvasni,ha ilyen emberek is vannak,de!


Ezek mellett a dolgok mellett nehezen tudnék elképzelni egy teljes értékű párkapcsolatot. A leírtak alapján úgy gondolom (csak spekulálok), hogy nagyon elfoglalt vagy. Ez pedig lehet más nőknek is így tűnik,ez pedig sajnos nem egy jó pont az ismerkedésnél.


Nekem ennyi lenne a kivetnivalóm,de ez általában senkinek sem tetszik,szóval ez lehet a probléma.

2018. aug. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%

Osztom hármas véleményét túl betáblázottnak tűnsz+tűnhet úgy, hogy melletted csak hajtás van valamilyen cél érdekében, ami természetesen a tiéd :).

32/f

2018. aug. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
A pszichológiai témájú könyvek olvasását nyugodtan elhagyhatod. Nem vesztesz sokat mert értelmetlen bullshit az egész. Helyette válassz valami szórakoztatót hogy kikapcsolódj.
2018. aug. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem egy kicsit lazíthatnál, nem baj hogy komoly terveid vannak, de szerintem túl terheled magad.Nem rossz dolog az önfejlesztés, de nem baj ha az embernek vannak hibái, a párja azokkal együtt fogadja el. A leírásod alapján egy maximalista ember vagy, van egy pár ismerősöm aki hasonló, ezen nem igazán lehet változtatni, de tényleg egy pici pihenés belefér az életbe, különben hamar kiégsz...
2018. aug. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, remélem még sok visszajelzés érkezik! :)

Igen erre én is gondoltam már többször, elsőre tényleg elég katonásan hangzik ez a sok dolog, viszont a valóságban így is a napjaim nagyjából fele szabad, az olvasás és a sportok azok amik nekem pihenést és feltöltődést jelentenek. Viszont valóban lehet ezeket kicsit adagolva kellene ezentúl a lányok tudtára adni, úgy nem lenne talán terhelő hatása.

2018. aug. 12. 23:49
 8/19 3.14159265357989 ***** válasza:
52%

Szerintem nincs veled semmi gond, és amennyiben a vállalkozásod nem valami nagyon kockázatos, egy a millióból lesz sikeres a fajtájából dolog, úgy egyáltalán nem vészes. Sőt, inkább szimpatikus, hogy előretervezel, én is ezt csinálom. :) (csak mondjuk én nem tervezek vállalkozást, ez a dolog annyira nem érdekel) Bár az tény, hogy ebben a korban nem annyira "szokás", én is 20 éves vagyok, nekem is mondták már, hogy túltervezek, meg túl nagyok a céljaim, de hát na, ha nem álmodod meg, el sem érheted. :D

Érdekelne amúgy, hogy milyen egyetemre mész, mert azért pl van különbség egy "bölcsész leszek" (és mindenkinek eszébe jut a meki; mondjuk ez is felszínesség, de hát most azt nézzük, az átlag mit olvas ki belőle), vagy egy "ügyvéd leszek" (ergo sokat kell tanulnod, teperned, de el tudsz helyezkedni, ha elég jó vagy, és azzal keresni is lehet elég jól). Bár igazából ha felnőttként majd a vállalkozásodat fejlesztené inkább és tényleg beindul, a diploma meg csak ilyen "önművelő szakkör, mert miért ne", akkor úgyis mindegy. :D (de még ez is szimpatikus, mert akkor tulajdonképp nem is kell a diploma, csak önszorgalom és tudásszerzés iránti vágy, ami nekem még szimpibb) (egyébként tippre az üzleti irányt mondanám, az passzol a leírtakhoz, de hát sosem lehet tudni)

Filozófiával amúgy érdemes foglalkozni, tök jól tud jönni az élet bármely területén, szerintem a lányoknál is pozitívum lehet, nálam legalábbis annak számít. :D (sőt, addig megyek, hogy egészen kiábrándító, amikor 10 embernek felhozok egy kb tök alap filozófiai problémát/gondolatot, aztán 9 pislog, mint hal a szatyorban, hogy mi van :D persze intelligens emberek, szóval megértik, meg lehet velük beszélni, de jó dolog az, ha a másik egyből érti, amikor pl elrángatnak egy buliba én meg a táncoló tömeg kapcsán azt mondom, hogy ez annyira Rousseau :D egyébként nem vagyok/leszek filozófus, egyszerűen egyébként úgy gondolom, hogy nevetségesen kevés szó esik erről középsuliban, van, ahol semmi sem, és még a jó sulikban sem veszik igazán komolyan, pedig érdemes lenne, mert hasznos. szóval hajrá :D)

Egyébként az a pár rossz tulajdonság érdekelne, meg a többi, amiket már legyőztél, azért az sem mindegy szerintem, bár rontani nem nagyon tud az összképen... (kivéve ha a 2 rossz tulajdonságod az, hogy random bepipulsz és akkor embereket ölsz, meg hogy az okoz örömöt, ha kisállatokat bánthatsz. bár e kettő elég irreális, de érted, azért nem mindegy, mi az a pici rossz). Nem hatsz nagyképűnek sem, szerintem nincs veled gond, bár megértem, ha vannak lányok, akiknek ez a nagy előretervezés nem jön be, de szerintem a nagyobb részének ez inkább pozitív, vagy inkább semleges, mint negatív.

Bocsi a hosszú válaszért, írtad, hogy jöhet kifejtősebb is, remélem, nem lett túl hosszú. :)

20/L

2018. aug. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Elég sokban hasonlítunk, ugyan ezek az érdeklődési köreim, és Győrbe járok egyetemre :)

Még zongorázni is tudok. Néha kissé én is társadalmon kívülinek érzem magam, legalábbis korosztályomban.

Egyetlen kivétel, sok negatív tulajdonságot is fel tudok magamról sorolni. De kinek, meg mikor mi a negatív. Változó, helyzetfüggő.


Ezek egyáltalán nem rémisztő dolgok, 20+ évesen teljesen korrekt szerintem.

Nyilván nem a tizenéves lányoknak fog ez bejönni, hanem a huszonéves korosztálynak.

Szintén leendő egyetemista társaid, akik komolyan veszik, akár lányok, hasonló terveik lehetnek.


Az előttem hozzászólókat nem is értem, mi az, hogy nem lenne elég ideje meg elfoglalt? 1,5 év múlva kezdene bele... Hogy égne ki? Az önfejlesztésbe sose lehet "burn out" szerintem.

Talán, aki 12 órázik vagy más munkája van az kevésbé elfoglalt, betáblázott?

Mivel a Kedves Kérdező egyetemre megy, nem főállásban fog dolgozni.


F21

2018. aug. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
55%

A jövőbeni tervek szépek és jók, csak egyelőre semmit sem jelentenek. Itt, az egyetemen első évben nálunk az előadáson 300 emberből kb a fele feltette a kezét, hogy ő saját vállalkozást akar. Szóval ennyire vagy különleges.

Ha ennyi pszichológiát olvasol, rájöhetnél, hogy az alázat fontos, az, hogy azt hiszed szinte csak jótulajdonságaid vannak, nekem unszimpatikus. Egyáltalán az, hogy te ennyire különlegesnek tartod magad: megsúgom, a fiatalok 99%-a különlegesnek, a korosztályánál érettebbnek tartja magát.

23/N

2018. aug. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!