Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Húsz évesen velem van a baj,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Húsz évesen velem van a baj, vagy a terveim remisztoek ennyi idősen? Lányok véleményére lennék kíváncsi (elsősorban)

Figyelt kérdés

20 éves srác vagyok, átlagos arccal és sportos testtel, de ezt csak mellékesen írtam le.

Az elmúlt években azt tapasztalom/érzem mintha nem illenék be a korosztalyomba.

Röviden igyekszem jellemezni az életem:

+ Nyitott és különösen mosolygós, optimista világszemleletem van. Kondizok, futok, úszok. A testem nem fitnesz modell, de sportos, tényleg nincs vele semmi baj, sőt lassan elerem az annó kitűzött célom is.

Kb 1.5 éven belül vállalkozni kezdek, pár éve elkezdtem intenzíven olvasni pszichológiat, filozófiát, üzletről, marketingrol stb...komolyabb témákat.

Magamtól tanulok fotózni, játszani szintetizátoron.

Figyelmes, kedves srác vagyok, jó tanuló egész életemben, intelligens, Győrbe megyek egyetemre szeptembertől.

Mióta onfejlesztek (1.5 éve) kicserelodtem, konkrétan 5 rossz tulajdonságot nem tudnék magamról összegyűjteni most (kérlek ne gondoljatok nagykepunek ezért, rengeteg hibám volt, de ugyanannyi munkám is benne van, mire ezeket megoldottam).

A kérdés tehát:

20 evesen ez az üzleti, vallalkozos irány ennyire ijesztő lehet a hasonló korú lanyoknak, akár a siker? Nagy dolgokat tűzök ki magam elé folyamatosan, 10/9et gond nélkül meg is csinálok, általában a maradék is önhibán kívül hiúsul vagy tolódik el.

Véleményekre lennék kíváncsi, kérlek őszintén írjátok le nektek mi ezek alapján az első benyomasotok.

Boldog lennék, ha összejönne néhány kifejtosebb válasz is :)



2018. aug. 12. 22:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
15%
Amúgy ha ennyi szabadidőd van, akkor mivel keresel pénzt?
2018. aug. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Vállalkozó családban nőttem fel, nekem kifejezetten szimpatikus a vállalkozó szellem. :)

Az is különösen bejön, ha valakinek vannak céljai, és tudja, hogy ő sikeres lesz. Viszont nem tetszene, ha folyamatosan csak ezt csinálnád (példának okáért: én szeretek videojátékozni, szeretnék majd a párommal is :D).

Rengetegen visszariadnak az okos, magabiztos nőktől, te ilyen hozzáállással kifoghatsz magadnak egyet.

18/L

2018. aug. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
32%

"20 evesen ez az üzleti, vallalkozos irány ennyire ijesztő lehet a hasonló korú lanyoknak, akár a siker?"

Visszaemlékezve a 20 éves énemre, nem találnám ezt túl vonzónak. Én azt szeretem, ha hasonló az érdeklődési körünk a párommal. az üzleti szféra nagyon nem az én világom. Pláne, ha "bejön az üzlet", akkor tapasztalataim szerint az ilyen emberekkel a pénzen kívül nem sok másról lehet beszélni. De ez csak én vagyok: más lánynak, aki mondjuk vállalkozós körökből származik, biztos, hogy ez a jó és a természetes.

2018. aug. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szimpatikus az ilyesmi mert alapból hasonló vagyok. Mármint abból a szempontból hogy én is folyamatosan fejleszetem magam (külsőleg, belsőleg). Ami nem tetszik azt megváltoztatom magamban és ezáltal érzem azt hogy egyre inkább önmagam leszek. Persze tökéletes sosem lesz az ember bar szerintem ez nem probléma.

Ellenben úgy gondolom nincs azzal baj ha az ember néha kicsit lassít és olyat is csinál akinek nincs különösebb értelme egyszerűen csak kikapcsol. Néha kell néki lenyugvás a pörgésből.

De egyaltalán nem vagy rémisztő:D

2018. aug. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

8as és 9es valaszolonak külön is köszönöm a kommentet! :)

Gazdinfo szakra fogok menni, és kedves 8as eltaláltad, ennek a szaknak is a gazdasági része érdekel, nem is fogom végigjárni, igyekszem minél több tudást erről a területről összeszedni, miközben bele lesek az informatika lehetőségeibe is, ennyi nekem bőven elég, a mai világban úgy gondolom, hogy nem kell egy embernek 20 szakmát ismernie ahhoz, hogy valóban nagyobb sikert arasson + itt kihasználhatom a diák státusz előnyeit még egy kis ideig. Ráadásul a kb 1.5 év alatt összegyűjtött ~200 ötletem (nyilván nem mindegyik világmegváltó, de 15-20 igen jó is van köztük) közül körvonalazódik addig mi is lesz az első irány számomra vállalkozás szempontjából. Diplomát/papírt magamtól nem fogok kérni, így az egyetem nekem abszolút csak sokadlagos dolog lesz az életemben, hasonló terveket nem hallottam még mástól, elég radikálisnak tűnik, ezt én is bevallom, ugyanakkor nem aggódom a jövőm miatt (nem, nem fognak a szüleim alám tolni mindent, épp az ellenkezője működik nálunk, teljesen mindent egyedül kell megoldanom).

Egyik válaszoló úgy érezte nagyon különlegesnek érzem magam, pedig nem vagyok az. Más vagyok mint a többség ez tény, de nem tartom magam különlegesnek, csak szerintem egy jó irányba indultam el az elmúlt időszakban, amit a kreativitás és más eszközökkel megtudok ragadni.

Szeretnék 8asnak felsorolni jó és rossz tulajdonsagokat magamról.

Jók amiken már sikerült változtatni, így jellemző mostmár rám: pl általános suliban egy évben annyit beszéltem mint más kb 3-4 nap alatt (megvoltak az okai nyilván, én voltam a sovány srác akit kineztek az amúgy, is elég egyszerű lelkű "okosok"), később gimiben szerencsére már jó volt a közösség ott javult a helyzet, de most 19-20 évesen vagyok azon a szinten, hogy vagy 1 éve nem gondoltam arra, hogy túl keveset beszélnék. Nagyobb társaságban nehezebben ervenyesulok, de ennyi maradt ebből. Negatív borúlátó ember voltam, aki mindenki másban látta a hibát csak magában nem, ma én vagyok a legpozitívabb akit ismerek és ez a nézet váltás mindenre hatással van, aki hasonló cipőben van tudja mire gondolok :) és még van vagy 20-30 tulajdonság amin sikerült fejlesztenem.

Rossz tulajdonságot is tudok keresni persze, nem azt mondtam nincsen, csak azt, hogy a legtöbb dolgot már sikerült helyreraknom. A maradekon is dolgozok, de ezek vhogy nehezebb falatok: pl már nem telik minden pillanatom stresszel, mégis mai napig akaratlanul is képes vagyok végtelenül raizgulni helyzetekre. Aztán a tájékozódási kepessegem a nullához közelít, képes vagyok zavarba jönni ha néhány utcával az ismert helyemrol kiraknának vhol :D akkor a korábbi kevés beszéd hibájából annyi visszamaradt még, hogy néha összekuszálódik a nyelvem, ha igen hadarni szeretnék vmit, de ez már egyre kevésbé fordul elő szerencsére. Az önbizalmam a konkrétan nulláról, mára már alakulóban van, fejben már értem, hogy működnek a dolgok és mit, hogy kell kezelni, de ezen is még 2-3 löket rám fér, mára már többször megkaptam azt a jelzőt, hogy talpraesett vagyok és hasonlók, ezek a visszajelzések nagyon sokat jelentenek nekem, mert pár éve tényleg egész más ember voltam, akire hasonlót nem lehetett volna mondani.

2018. aug. 14. 21:16
 16/19 A kérdező kommentje:

A 10es komment felett nem igazán tudok atsiklani, elég nyers és inkább támadónak érzem mint alapos kritikának. Persze neki is köszönöm ettől függetlenül.

Az egyetemen biztos vagyok benne, hogy a kérdés úgy hangzott el " ki szeretne később vállalkozást?" Vagy vmi hasonló. Persze mindenki tudja, hogy egy vállalkozással mit lehet elérni, ezért elég nepszeru, de míg ők vállalkozni "szeretnének", addig én azt mondtam vállalkozni "fogok". Ebben is van kis különbség

2018. aug. 14. 22:16
 17/19 anonim ***** válasza:
16.: a szerinted támadó válaszoló vagyok. Ha hiszed, ha nem, pont gazdinfóra járok. Sajnos nem vagy más, mint a többiek, nem támadásnak mondom. Majd te is rájössz.
2018. aug. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem az öntelt lehetne az egyik hibád így első körben.

Nézd, én járok bulizni, videójátékozom, szeretek moziba járni. Emellett 40 órában dolgozom és egyetemre járok. Nem teljesen hasztalan, meg azért nem árt egy diploma. Plusz igyekszem jobb ember lenni és fejlődni. Többet értem el, mint a legtöbb kortársam, ezért 5-7 évvel idősebb párt keresek kb, de azt is rugalmasan.

Sok mindent letettem az asztalra, amire büszke vagyok, de nem verem a mellem arra, hogy mit szeretnék a jövőben.

Mindezek mellett kérdezem őszintén: miből fogod előteremteni a vállalkozás költségeit? Erről nem írtál. Illetve fontos kérdés: élvezed az életed? Az fontosabb, mint a grandiózus tervek.

2018. aug. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Kedves 18as, köszönöm a válaszod. Örülök, hogy jól haladsz az életben, így tovább!

Na ez az egyik problémám. Onteltnek lettem beállítva, pedig tényleg pont az ellenkezoje vagyok a valóságban. Ez most a vállalkozásra irányul, azért mert sok dolgot csinálok és leírtam őket vagy miből szurted le? Én nem szoltam le se az alkalmazottakat, se akik videojatekoznak vagy hasonló. csak annyit mondtam, hogy egy hét "semmittevés"/lazulas (=persze egyenlő pihenes, én is szoktam ilyeneket csinalni) inkább igyekszem vmi proaktivabb dologgal lekötni magam. De itt se ítélkeztem, amúgy se gondolom rossznak a másik utat sem, így nem tudom értelmezni az onteltseget. Inkább vagyok céltudatos 100x,mint öntelt.

Az életet élvezem, nagyon is, pozitívan nehéz nem élvezni igazából.

A vállalkozás anyagi előteremtését, kérlek bízd rám, nem fog gondot jelenteni, (másrészt pedig nem minden vállalkozás igényel nagy kezdotoket, de ez mellékes).

Az pedig, hogy verem a mellem a jövőről:

A kérdés kiírásakor egyik kulcsfontosságú elem pont a vállalkozás volt, kénytelen voltam kiírni, a fotózás gondolom senkit se vág földhöz ismerkedeskor, a kérdés szempontjából az előző volt fontosabb. Az, hogy leírtam mit várok a jövőről szintén egy ismerkedesnel elő szokott jonni, nem tudom te, hogy vagy vele, ezért írtam le itt is, minden menozes és hasonló nélkül. Sok jó választ kaptam, amiknek nagyon örülök, ez az utolsó viszont egy nyakatekert, mondataimat kiforgato felesleges oltásra hasonlított inkább, mint hasznos válasznak.

2018. aug. 15. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!