Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek manapság még van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek manapság még van értelme kapcsolatot keresni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Mostanság sokat gondolkodtam azon, hogy van-e bármi értelme a párkapcsolatoknak? Hiszen, mindenki cserélgeti a másikat mint egy alsógatyát, vagy csak épp azért vannak együtt, mert egyedül unalmas. Nincs már semmi mélyebb értelme. Akkor meg minek? Az embernek ígyis kevés a szabadideje és még azt is ölje bele egy olyan kapcsolatba, amit egyik fél se vesz komolyan? Vagy csak az én meglátásom ez és én érzem így? Mondjuk én amúgyse vagyok egy nagy párkapcsolati mogul, mert eddig egyetlen barátnőm volt, az se volt épp kölcsönös csak sokszor látom, hogy mindenki csak úgy elvan a másik mellett, de kb elege van az egészből. Folyton veszekedés meg egyebek. Vagy manapság már ez a trendi és haladni kéne a korral? 23/F



2018. szept. 9. 18:42
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
85%

Én úgy gondolom, hogy van értelme.


Valóban sokan cserélgetik a párjukat vagy az épp aktuális partnerüket, de azért sok olyan pár is van akik hosszú évek óta együtt vannak és boldogan élnek. Amiről te beszélsz annak valóban nincs sok értelme, de amit leírtál az egy amolyan teljes pesszimista hozzáállás a dolgokhoz.. Minden meg lehet találni csak a rosszat és csak ezt keresve nem sok dolognak lesz igazából értelme.. Ez lehet, hogy klisésen hangzik de meg kell találni az életben a jó dolgokat.


Saját szempontomat nézve két opció létezik.. Az egyik nagyon negatív, a másik valamivel pozitívabb. Én negatív oldalról úgy vagyok a párkapcsolatokkal, hogy valószínűleg képtelen lennék fent tartani egy ilyen mély és bizalmi kapcsolatot, egy idő után összeomlanék és nem menne. Bár ezek csak az én gondjaim és kifejthetném, de inkább nem teszem, mert nem hiszem, hogy bárkit is érdekelne.


Pozitív oldalról megközelítve pedig hiszek abban, hogy lehet jó és lehet egy párkapcsolat még olyan amit amit elképzeltem még, ha számomra ez nem is fog megvalósulni.

2018. szept. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
58%
Én már feladtam. Nincs szükségem senkire.
2018. szept. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
94%

Értelme van. Csak a kérdés kivel?

Én 13 éve vagyok párkapcsolatba. Mi komolyan gondoljuk. És bevallom: marha kényelmes hogy egy bejáratott embered van aki ismer, elfogadott, alkalmazkodott hozzád.

2018. szept. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
28%

Nincs. Én már csak alkalmiakból élek tudatos döntés alapján. Erre 21 évesen jöttem rá. Az általad leírt kb. hasonló okokból. Azóta a leghosszabb valamim egy három-négy hónapos heti találkozós szexkapcsolat volt, de inkább ezen kívül a párhetes összejárások a jellemzőek néha. Persze ez is változóan, mert most fél éve nem voltam nővel, de előtte ugyanennyi idő alatt pedig jó párral.

Nem tud érdekelni egyszerűen.


A nagyszüleim 60 éve voltak házasok tavaly és azt elfogadtam már régen, hogy nekem már nem lesz ilyen, de most már azt is, hogy 15-20 évig sem lehet együtt maradni valakivel, amíg legalább normálisan felnevelnénk pár gyereket.


A "magányosság" pedig hülyeség, ha valaki ettől fél. Legyenek családi és baráti kapcsolataid, magyarul normális emberi kapcsolatok, plusz még néha alkalmi szex és a legtöbb férfi szerintem full jól elvan ebben az állapotban. Sajnos ennél jobb lehetőség nincs a legtöbb ember számára, a kérdező által is leírt okokból. Rohadt gyorsan rohadt sokat változott a világ, vegyétek észre.


24/F

2018. szept. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


#1

Nem állok annyira pesszimistán a dolgokhoz, mégha ez az írás nem is épp úgy sikerült, csak részben úgy vagyok vele mint te, hogy nem igazán érzem azt, hogy nekem menne. Szeretném és sok olyan dolog van, amit néha elképzelek, hogy milyen jó lehet, de aztán belegondolok, hogy mivan ha elszúrom és ezzel megbántom a másikat? Épp ezért szívesen meghallgatnám te mit gondolsz róla, akár privátban, márha szabad.


#2

Ezzel az a baj, hogy már énis mondtam magamnak, hogy feladom, de azért az élet túl hosszú ahhoz, hogy mindig egyedül legyünk. Legalábbis, remélhetőleg van annyira hosszú.


#3

Gratulálok. Sajnos én a saját generációm nem teljesen tartom alkalmasnak rá.

2018. szept. 9. 19:08
 6/31 A kérdező kommentje:

#4


Nem is a magányosság a legfőbb baj, csak vannak olyan dolgok, amiket az ember nem biztos, hogy a rokonaival/barátaival szeretne megbeszélni. Főleg ha az embernek stresszesebb a munkája és csak szeretne este valakivel megnézni egy filmet. Mert persze, néha kellenek a rokoni összejövetelek, néha kell a bulizás/sörözés a haverokkal, de van, amikor csak egy vasárnapi közös főzőcskézés kéne, hogy az emberről lemenjen a stressz. Csak sajnos azt is látom, hogy manapság az emberek nagy része nem tudna alkalmazkodni az én életvitelemhez. Ezis sajnos nagy nehézség az én oldalamon.

2018. szept. 9. 19:13
 7/31 A legrosszindulatúbb ***** válasza:
70%
Röviden: semmi.
2018. szept. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
50%

A értelme egy szubjektív szó. Én teljesen jól megvagyok nélküle. Már 9 éve. És így még a padtársam is lehet egy kedves orosz csajszi az egyetemen.


A nemlétező b nőm őrjöngése nélkül.

Meg mindig van pénzem. Am meg nem is keresek.

Felesleges. Tudok én magamnak elfoglaltságot csinálni.


30 F

2018. szept. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
59%

6. Én világ életemben nem tudtam volna elképzelni, hogy egy nő legyen a szó szerint hozzám legközelebb álló, akivel mindent meg tudok beszélni. Most elképzelem, ahogy a barátnőmnek mondanám ugyanúgy, mint ahogy a legjobb barátomnak szoktam az utcán, ha jön szembe egy jó csaj, hogy de megdugnám :D De komoly témákról is más férfiakkal sokkal értelmesebben lehet beszélni, mint nőkkel átlagban. Nekem szerencsém van, mert a régi gimis barátaimmal 4-5-en a mai napig nagyon jóban vagyok tíz év után is (még ha szét is mentünk az országban sok felé) és közülük kerül ki a legjobb barátom is, de még 1-2 másik jó barát is, akikkel tényleg szinte mindent megbeszélhetek. Szóval barát(ok) alatt őszinte, igaz, akár régi baráto(ka)t értek, nem haverokat, kollégákat, iskolatársakat.


Persze sok helyzet van, amikor fizikailag jó lenne valaki az ember mellé (este egy filmet megnézni, vasárnapi főzőcskézés), de ezek nem olyan dolgok, amik nélkül ne lehetne élni. Te is tudod (hiszen ezért született a kérdésed is), hogy több a hátránya, mint az előnye ennek.

2018. szept. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

#9


Én sem azt mondtam, hogy a legközelebbi. Énis sok dolog van, amit inkább a barátaimmal beszélek meg, de vannak olyan dolgok, amikben jó lenne egy barátnő véleményét kikérni. Mert vannak olyan élethelyzetek amikben ő is mer téged a legjobban. Mert mindig más arcot mutatsz, rokonoknak, barátoknak, barátnőnek.

2018. szept. 9. 19:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!