Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek manapság még van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek manapság még van értelme kapcsolatot keresni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Mostanság sokat gondolkodtam azon, hogy van-e bármi értelme a párkapcsolatoknak? Hiszen, mindenki cserélgeti a másikat mint egy alsógatyát, vagy csak épp azért vannak együtt, mert egyedül unalmas. Nincs már semmi mélyebb értelme. Akkor meg minek? Az embernek ígyis kevés a szabadideje és még azt is ölje bele egy olyan kapcsolatba, amit egyik fél se vesz komolyan? Vagy csak az én meglátásom ez és én érzem így? Mondjuk én amúgyse vagyok egy nagy párkapcsolati mogul, mert eddig egyetlen barátnőm volt, az se volt épp kölcsönös csak sokszor látom, hogy mindenki csak úgy elvan a másik mellett, de kb elege van az egészből. Folyton veszekedés meg egyebek. Vagy manapság már ez a trendi és haladni kéne a korral? 23/F



2018. szept. 9. 18:42
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

Nincs értelme, kérdező, a párkapcsolat egy kártékony és időrabló dolog, és a világon semmit nem nyersz vele

Az első pár hónapban-évben lehet hogy jól érzed magad benne, aztán elmúlik a szerelem, előbb jön a megszokás, aztán az elhidegülés, végül jól megutáljátok egymást

Jobb esetben megúszod azzal hogy elherdáltál egy csomó időt és pénzt, rosszabb esetben válnotok kell, és életed szerelme viszi a fele királyságodat...

Persze, sok a naiv, meg a kapcsolatfüggő ember, aki azt hiszi, a szerelem olyan mint a Paula és Paulínában, Roszalindában, meg mindenféle idióta lányregényekben, aztán mikor a valóság rájuk rúgja az ajtót, itt visítoznak a GYK-n mint a vágási malac, hogy a pasim/csajom/házastársam elhagyott, mekkora szemét, jajj most mit csináljak, kitört a zombiapokalipszis, és egy pillanatig se fogja fel, hogy ez miatta alakult így.


"Párkapcsolatot nem racionális alapon alakít ki valaki,az érzelmekről szól."


Pontosan ezekből élnek meg a válóperes ügyvédek aztán...és nem is rosszul! Mert ilyen sok a naiv, ostoba, hiszékeny ember.


"De a RENDES párkapcsolatok nem így néznek ki hál' isten. Amiket leírtál,azok rossz párkapcsolatok,amikből ki is kell lépni."


És meddig marad "rendes" egy párkapcsolat? 15 évig? 10 évig? Addig se? Mert előbb-utóbb minden szerelem elmúlik.


"A párkapcsolatnak adni kell,és nem elvenni,és ha te nem így élted meg,akkor abból a kapcsolatból ki kell lépni."


Adott is, rengeteg idegességet, bajt, és szenvedést. Mindezt miért? Hogy legyen kivel összefeküdni hetente kétszer-háromszor. Fú de nagyon megéri!


"Meg hát ilyen hozzáállással nem is nagyon várhatod hogy jó kapcsolatod legyen. Az lusta,gyáva embereknek nem való."


A tapasztalatok ezt mutatják. Én nem romantikus filmeken meg lányregényeken okosodtam a szerelemről, hanem első kézből tapasztaltam. A bátorságnak, szorgalomnak pedig a világon semmi köze a párkapcsolatokhoz.


"Egy normális párkapcsolatban,két ÉRZELMILEG felnőtt ember nem él stresszben,megfelelési kényszerben.

Egymás társasi vagytok,segítői. "


Igen, az idilli papírforma szerint így kellene működnie. És ezt látjuk? Nem, nem ezt.


"Amikor a haverok szépen szétszélednek,mert mindenki megnősül,családja lesz,esetleg külföldi munkája,már nem lesznek ott amikor szükség van rájuk,te pedig egyedül vezeted a háztartást,és az üres lakásra mész haza,sőt a szüleid sem érnek örökké."


A haverjaim közül egy se nősült meg, több eszük van őnékik annál. A haverokat lecserélni egy párkapcsolatra pedig iszonyat rossz csere (kb. mintha a házadat eladnád és ökrös szekeret vennél az árán). A külföldi munkának megint semmi köze a párkapcsolatokhoz. A háztartást pedig remekül el tudom vezetni magam is, pláne, hogy minden gépesítve van, és amúgyis, elmosogatni, söprögetni még én is tudok. A szülőket pedig soha nem fogja tudni pótolni egy társ, szimplán azért, mert soha nem lesz olyan erős a kötelék köztetek mint a szüleiddel, akik kicsi gyerekkorod óta ott voltak.


" Egy életre szóló befektetés,amiből mindketten profitáltok,és biztonságot,boldgoságot ad egy éltere."


És ezt ki garantálja, hogy így lesz? Ja, hogy senki?

Ennyi erővel dolgozni minek, dobáld a százasokat a cseresznyés tőzsdébe, hátha kiadja egyszer a jackpotot és csiliárdos leszel...


"Persze,de senki sem kötelez rá,hogy magányosan,boldogtalan párkapcsolatban élj."


Még az a szerencse, hogy nem kötelező a párkapcsolat...


"Rajtad múlik,nem a szerencsén."


MINDEN a szerencsén múlik. Lehet, hogy holnap elüt egy taxi a buszmegállóban, aminek rosszul lett a sofőrje és szörnyethalsz.


"Mért lenne mesebeli? Nekem működött. És a legtöbb barátomnak is."


Ezt nevezik anekdótikus érvelésnek.

Én is ismerek olyan embert, aki megnyerte a jackpotot a cseresznyés tőzsdén.


Lehet engem is lepontozni a sok kapcsolatfüggő retardnak, szeretem látni, ha igazam van, beismerni úgyse fogjátok, még saját magatoknak se, mert az ugye derogál...

2021. jan. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!