Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek manapság még van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek manapság még van értelme kapcsolatot keresni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Mostanság sokat gondolkodtam azon, hogy van-e bármi értelme a párkapcsolatoknak? Hiszen, mindenki cserélgeti a másikat mint egy alsógatyát, vagy csak épp azért vannak együtt, mert egyedül unalmas. Nincs már semmi mélyebb értelme. Akkor meg minek? Az embernek ígyis kevés a szabadideje és még azt is ölje bele egy olyan kapcsolatba, amit egyik fél se vesz komolyan? Vagy csak az én meglátásom ez és én érzem így? Mondjuk én amúgyse vagyok egy nagy párkapcsolati mogul, mert eddig egyetlen barátnőm volt, az se volt épp kölcsönös csak sokszor látom, hogy mindenki csak úgy elvan a másik mellett, de kb elege van az egészből. Folyton veszekedés meg egyebek. Vagy manapság már ez a trendi és haladni kéne a korral? 23/F



2018. szept. 9. 18:42
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Meg részben azért is foglalkoztat a dolog, mert lassan már csak az a lépcsőfok van hátra az életemből, hogy megházasodjak és családom legyen, de valahogy nem érzem. Mert diploma megvan, fizetésem megfelelő és már leginkább csak ez hiányzik, de félek, hogy ez sose fog megvalósulni. Amit azért nagyon bánnék.
2018. szept. 9. 19:35
 12/31 anonim ***** válasza:
4%

A társkeresők tele vannak elvált 30-as gyerekes nőkkel ha csak ez hiányzik. Egy ilyen azonnal leállna veled.


(Bár ez nekem nem hiányzik.)

2018. szept. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
90%
Ha kölcsönösen szerelmesek vagytok, nem fogjátok az első problémánál/kísértésnél dobni egymást. Akik így váltogatnak, azok nem szerelmesek kölcsönösen. De kölcsönös szerelmet találni nagyon nehéz, szinte lehetetlen. Ezért vár az ember rá évtizedeket is akár.
2018. szept. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
80%

Van értelme, de csak akkor, ha tényleg a megfelelő emberrel vagy, akivel mindent meg lehet beszélni, aki nem hisztizik meg sértődik be, aki nem féltékenykedik ok nélkül, akivel kompromisszumokat köttök de mégsem próbáljátok gyökeresen megváltoztatni a másikat.


A barátom egy világi magányos lélek, megtalálja a beszédtémát az emberek nagy részével mégis sokáig úgy érezte, hogy igazán mélyen senkivel nem tudja megosztani a gondolatait. Aztán jöttem én, beleszerettem, elcsavartam a fejét :) persze jó értelemben, nem a testemmel fogtam meg (csak azzal nem is tudnék senkit megfogni :D), hanem én tényleg jó hallgatóság vagyok számára és órákon át tudunk beszélni mindenféle témáról. Bár van, amihez nem tudok annyira hozzászólni (tipikus kedvenc témája a ritka történelmi adatok, vagy olyan országok történelme amiről alig esik szó sima töriórákon pl India, Japán, a dél-amerikai országok) de itt is próbálom felvenni a fonalat és új nézőpontot láttatni vele. Bár nem vagyunk ugyanolyanok, kiegészítjük egymást. Nekünk is vannak konfliktusaink, általában abból, hogy ha 1-2 napig nem beszélünk akkor én szólok hogy helló figyelj rám :D de sosincs féltékenykedés, hiszti meg egyebek. A jövőnket is együtt tervezzük, minden döntésünkbe belevonjuk a másikat, közösen döntünk. Szerintem ideális kapcsolat a miénk, nagyon szerencsés vagyok, hogy egymásra találtunk és viszonozta az érzelmeimet). Nekem egyértelműen megéri ebben a kapcsolatban lennem. És szerintem neki is. Mert mindez a lelki, beszélgetős dolog mellett nagyon kívánjuk egymást, ráadásul még anyagilag sem használja ki egyikőnk se a másikat, hiszen mindketten dolgozunk hasonló fizetéssel.


23/N

2018. szept. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

#12


Mint írtam, nem csak ez hiányzik, hanem maga az az élethelyzet, hogy családom legyen. Mivel csak ez van már hátra úgymond az életem lépcsőfokaiból.


#14

Gratulálok nektek. Az a baj, én sokszor úgy érzem, hogy maga a közös élet nem menne mert amivel én foglalkozok és amire hajlandó lennék váltani sajnos lemondásokkal jár és sokan nem fogadnák el sajnos.

2018. szept. 9. 19:52
 16/31 anonim ***** válasza:
78%

A "mindegy, csak legyen valaki" típusú kapcsolatoknak valóban nincs értelme, és kitűnően megvagyok nélkülük idestova 5 éve.

Viszont szeretnék egy olyan embert találni, aki a társam lehet. Aki a másik felem. Akivel soha nem akarjuk egymást elengedni, mert összetartozunk.

Lehet, hogy naiv vagyok és ilyen nincs is - nos, akkor maradok egyedül.


29/N

2018. szept. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
20%

Ha engem kérdezel, a világon semmi értelme. Egy deficites időpocsékolás, baromság. Rengeteg energiát és időt fektetsz bele, és nagyon kis százalékban térül meg a dolog (kb. mintha munka helyett lottóznál). A párkapcsolat csak elvesz, és szinte semmit se ad. Azonkívül élhetsz állandó stresszben, megfelelési kényszerben, és folyton alkalmazkodnod kell máshoz.

Most képzeld el, ezt a sok időt és energiát másra is fordíthatnád, valami hasznos dologra, amiből profitálhatsz is! SZVSZ sokkal jobban megéri.

2018. szept. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Hát igen sajna, néha énis elgondolkozom, hogy megérné-e annyi energiát fektetni ebbe az egészbe. Főleg, mivel egyszer már hajlandó voltam hónapokat beleölni egy próbálkozásba, aminek igen csúfos vége lett és ehhez se nagyon van már kedvem. Ígyis kevés a szabadidőm, nincs kedvem még jobban rövidíteni a semmiért.
2018. szept. 9. 23:23
 19/31 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem van, csak megfelelő partnert kell találni akivel jól kijöttök, és család is lesz a végén, nem össze-vissza csalni a másikat meg el lenni vele, hanem szeretni is, én ezt keresném csak nem jön össze 20l
2018. szept. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

#19


De az a baj, manapság nem nagyon lehet már ilyet találni. Legalábbis én nem úgy látom már egy ideje.

2018. szept. 10. 12:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!