Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek manapság még van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek manapság még van értelme kapcsolatot keresni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Mostanság sokat gondolkodtam azon, hogy van-e bármi értelme a párkapcsolatoknak? Hiszen, mindenki cserélgeti a másikat mint egy alsógatyát, vagy csak épp azért vannak együtt, mert egyedül unalmas. Nincs már semmi mélyebb értelme. Akkor meg minek? Az embernek ígyis kevés a szabadideje és még azt is ölje bele egy olyan kapcsolatba, amit egyik fél se vesz komolyan? Vagy csak az én meglátásom ez és én érzem így? Mondjuk én amúgyse vagyok egy nagy párkapcsolati mogul, mert eddig egyetlen barátnőm volt, az se volt épp kölcsönös csak sokszor látom, hogy mindenki csak úgy elvan a másik mellett, de kb elege van az egészből. Folyton veszekedés meg egyebek. Vagy manapság már ez a trendi és haladni kéne a korral? 23/F



2018. szept. 9. 18:42
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
93%

Hogy van-e értelme? Párkapcsolatot nem racionális alapon alakít ki valaki,az érzelmekről szól. Ha értelmet keresel benne az már régen rossz. Ezért van hogy azoknak is van párlapcsolata,akiket bántalmaznak. Mert az érzelmei erősebbek mint a józan esze.

"Mindenki cserélgeti a másikat" - Nem MINDENKI. Ha a két fél szerelmes,és értelmes,akkor minden problémát megoldanak.

Az igaz,hogy így ahogy írtad senkinek sem érné meg,ha az egyik fél sem veszi komolyan. De a RENDES párkapcsolatok nem így néznek ki hál' isten. Amiket leírtál,azok rossz párkapcsolatok,amikből ki is kell lépni.


"A párkapcsolat csak elvesz, és szinte semmit se ad. Azonkívül élhetsz állandó stresszben, megfelelési kényszerben, és folyton alkalmazkodnod kell máshoz."

Ha így éled meg,akkor valami rohadt nagy gond van a párkapcsolatoddal. Ez szintén egy rossz,bántalmazó kapcsolat leírása,nem egy átlagos boldog párkapcsolaté. A párkapcsolatnak adni kell,és nem elvenni,és ha te nem így élted meg,akkor abból a kapcsolatból ki kell lépni. Meg hát ilyen hozzáállással nem is nagyon várhatod hogy jó kapcsolatod legyen. Az lusta,gyáva embereknek nem való.

Azért meg kell dolgozni folyamatosan mindkét félnek,és ugyanúgy önmagadon is rohadt sokat kell dolgozni.

Egy normális párkapcsolatban,két ÉRZELMILEG felnőtt ember nem él stresszben,megfelelési kényszerben.

Egymás társasi vagytok,segítői. Lehet hogy 20 évesen még nem érted az értékét,de idővel befog ütni a magány. Amikor a haverok szépen szétszélednek,mert mindenki megnősül,családja lesz,esetleg külföldi munkája,már nem lesznek ott amikor szükség van rájuk,te pedig egyedül vezeted a háztartást,és az üres lakásra mész haza,sőt a szüleid sem érnek örökké. Jól jön egy társ,aki minden helyzetben melletted áll,szeret,és elfogad,úgy ahogy senki más,ápol amikor beteg vagy,kisegít anyagilag.

Persze ezért tenni kell,senkinek sem jár alanyi jogon. Egy életre szóló befektetés,amiből mindketten profitáltok,és biztonságot,boldgoságot ad egy éltere. Ha ez nem éri meg,akkor nem tudom mi.

2018. szept. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
81%
Utolso ezt nagyon szépen leírtad ! 👏🏻👍🏻
2018. szept. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

#21


Szép megfogalmazás, bár sok részével nem értek egyet. Arról nem is beszélve, hogy az ember párkapcsolatban is lehet magányos, ha mindkettőjüknek olyan a munkája, amilyen.

2018. szept. 11. 18:34
 24/31 anonim ***** válasza:
26%

Én racionális és financiális szemszögből nézem a párkapcsolatokat. Mindkét szempontból csődhöz vezetnek. Plusz ott az állandó alkalmazkodási, megfelelési kényszer, és gyakran még a magánéletedről is le kell mondanod.


A párkapcsolatoknak kevesebb mint 5%-a váltja be végül a hozzá fűzött reményeket, a bő 95% sajnos nem. Aki bízik az 5%-ában, csak tessék, csinálja. Szerencsére már egyre kevesebben vannak.

2018. szept. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
30%

Nem sok, leginkább semmi. :)

Egyedül boldogabb leszel. :) F

2018. szept. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
65%
Persze,de senki sem kötelez rá,hogy magányosan,boldogtalan párkapcsolatban élj. Rajtad múlik,nem a szerencsén. Érted? :)
2018. szept. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
11%

21-es:

Ez nagyon mesebeli, a filmekben össze is szokott jönni így, de a valóság egy zordabb leképezést ad. :D

2018. szept. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
85%
Mért lenne mesebeli? Nekem működött. És a legtöbb barátomnak is. Nincs benne semmi mesebeli. Csak egy kis értelem és munka kell hozzá.
2018. szept. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
9%
Nagyon kicsi a valószínűsége, hogy minden úgy klappol majd, hogy jó legyen. Sajnos az élet nem Romana meg Tiffany-füzetke vagy Szélor Mún...
2018. szept. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

28-as:

Hiába teszel érte és azt hiszed, hogy egy irányba tartotok. De hosszabb idő után rájössz, hogy egy kígyót melengettél a kebleden, aki átvert, megcsalt és éveken keresztül hazudott. :) Nah ez a zord valóság, amit átéltem. Ez a mesebeli, mézes-mázas kapcsolat pedig talán 1000-ből egy, ha van. :) F

2018. szept. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!