Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szociális fóbiával hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szociális fóbiával hogy ismerkedjek?

Figyelt kérdés
27 éves nő vagyok, és ez a problémám. Sokszor ha idegen emberek közé megyek, úgy érzem engem figyelnek, mert valamit bénázok. Ciki, de pl. amikor a boltban is kérek valamit is idegeskedek miatta, hogy valamit elrontok. Az iskolában is mindig bántottak. Igazi párkapcsolatom pedig még nem igazán volt. Randin is az jár az eszembe hogy úgy se fogok annak a fiúnak tetszeni, anyám is ezt mondja, ami be is következik.
2018. szept. 26. 18:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha te rettegsz egy 500 g-s kenyér megvásárlásától is. Mer elrontod ? Mit ?

Akkor szerintem ne az ismerkedéssel kezd.

2018. szept. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Ne haragudj, de jelen állapotodban nem vagy alkalmas a párkapcsolatra. Ezt mentálhigiénés szakember segítségével kell elkezdeni kezelni. Biztatásként annyit, hogy ha aktívan közreműködsz a terápiában, nem csak odamész, hogy javítsanak meg, és várod a csodát, akkor el fogsz jutni arra a szintre, hogy az út végét már képes leszel egyedül is megtenni. Ja, és anyádra ne hallgass. Ha vele laksz, akkor sürgősen próbálj meg elköltözni, önállósodni.
2018. szept. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pedig moka a lo masik oldalara esni. Amikor minden mindegy. Probald kj
2018. szept. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván kezeltetned kell magad, mielőtt normális életet akarsz élni. Párkapcsolatba egészséges(hez közeli) lelki világgal érdemes belefogni, mert felelősség, hogy hatással vagy mások életére is. Foglalkozz ezzel, mert így nem fair mások életébe belemászni és felkavarni azt.
2018. szept. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
* mentálhigiénés szakember nem tart terápiát (csak hogy tisztázzuk, hogy klinikai szakpszichológus a minimnum, mielőtt valami aurahegesztő jól megdolgoz...)
2018. szept. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Járj pszichiáterhez. Nekem is szociális fóbiám (is) van, de nem akadályoz meg a céljaimban, még akkor se ha sokszor nehéz a szociális szitukat végigcsinálnom.

22N

2018. szept. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

De miért ez az első?


Komolyan kérdem, mert én évekig jártam terápiára, egyénire és csoportosra, és az első dolog, amit akartam, hogy ne ájuljak el fizetés közben a boltban. Hogy valaki meztelenül lásson, az olyan rohadt messze volt, hogy nem is láttam a starttól.

2018. szept. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hasonló problémám van nekem is. Emlékeztetem magam mindig, hogy ugyan mi a francért figyelnének engem, a boltban meg nem agyalok, mert minél többet gondolkodom rajta hogy mondjam, annál valószínűbb, hogy beletörik majd a nyelvem. Ismerkedésre sajnos tippem sincs, én neten próbálkozom nulla sikerrel, de néha még ott sem merek ráírni másokra.


24/F

2018. szept. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hasonló problémám volt nekem is, viszont én leküzdöttem teljesen egyedül. Kevés az önbizalmad, fejleszd magad külsőleg, belsőleg. Találd meg azt, ami leginkább önbizalmat hoz. Én mindig is dagi srác voltam 0 baráttal. Elérkeztem az első munkahelyemhez ami tetszik és egyszerűen szégyelltem emberek közé menni, a nagy melegekben is vastag pulcsit húztam, hogy ne látszódjon annyira a súlyfelesleg. Eldöntöttem, hogy változtatok, elkezdtem edzeni és fogyózni, 20 kilót leadtam már és sokkal jobban érzem magamat a bőrömben. Emellett elkezdtem olvasni, ismerkedni és megváltozott teljesen az életem. Neked is ezt javaslom, kicsit legyen több önbizalmad, mindenki különböző és egyedi, csak ki kell hoznod a legjobbat magadból.

20/F

2018. szept. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!