Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A valóságban is azt gondolja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A valóságban is azt gondolja a legtöbb férfi, hogy egy 25 év feletti nő az már öreg?

Figyelt kérdés

Meg hogy addig tart nekik a Kánaán, addig válogathatnak orrba szájba a sok pasi közül, de utána meg már "értéktelenek" lesznek és nem fognak kelleni senkinek (max szexre)?

Itt majdnem minden férfinek ez az egyöntetű véleménye, élőben nem hallok ilyen megnyilvánulásokat, nyilván nem, mert félnek attól, hogy ellenszenves lenne ez az embereknek, ezért érthető, hogy ezt a véleményüket magukban tartják. De attól még ez a véleményük?


2018. szept. 29. 21:39
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
58%

Nagyon beszédesek a válaszok. Főleg ha a tartalmukat összevetjük az alattuk levő "A válasz X%-ban hasznosnak tűnik." sorral. Ez pedig szerintem meg is adja a választ az eredeti kérdésre. Bár a 25 évet túlzónak érzem (inkább 35 az a bizonyos lélektani határ), de igen, a férfiak túlnyomó része így gondolja, csak szemtől szembe nem mondja ki. Nem félelemből, hanem egyszerűen nem illik és nem is szeretnék vele megsérteni a nőket. A fiatalság nem érdem, hanem állapot, amit a jelenlegi tudásunkkal nem tudunk megőrizni. Így egyetlen 30-40-50 éves nő (és férfi) sem tehet arról, hogy öregszik. Tehet azért, hogy lassítsa a folyamatot, de megállítani nem tudja.

Sőt, itt sem arról van igazából szó, hogy a 35 évesnél idősebb nők már öregek lennének. Csupán van egy természetes életciklus, a legtöbb nő életében az egyik legfontosabb dolog az anyaság illetve a szülés. A szülésre legalkalmasabb időszak (általánosságban!!!) a 20-35 éves kor. Ezt ma már viszonylag biztonságosan kitolják 40-ig, de felette már nem ajánlott. Az a férfi tehát, aki családalapításhoz keres párt, a 35 alattiakat fogja előnyben részesíteni. Ennyiről szól ez az egész.

Egy 40-es nő is lehet szexi, dögös, fiatalos, lehet nagyon jó természete és így biztosan fog találni olyan párt, aki nem családalapításban gondolkozik (vagy mert már vannak gyerekei, vagy mert nem is akar). Sőt ennyi idősen nagyon jó anyuka, feleség, barátnő, munkaerő, közösségi ember lehet, csak azt el kell fogadni, hogy az életének lezárult egy szakasza és már egy másikban jár.


Hogy miért is ütnek el ennyire az itteni válaszok a személyes tapasztalatoktól? Lehet azt mondani, hogy mert ide csak megkeseredett 20-40 éves szűz férfiak irkálnak, de ez nyilvánvalóan nem igaz. Egyszerűen csak a névtelenséget kihasználva sokan a valódi véleményüket mondják el, amit személyesen nem szeretnének. Egy számomra ismeretlen nőnek miért mondanám, hogy "bocs, de fiatalabbat keresek"? Egy ismerősnek, akit nem kedvelek szintén nem fogom azt mondani, hogy öregnek tartom, mert valószínűleg nem kíváncsi a véleményemre és bunkó sem vagyok. Egy olyan ismerős nőt, akit még kedvelek is meg pláne nem akarok megsérteni ilyennel, mivel a koráról senki nem tehet.

Viszont ez nem jelenti azt, hogy ne tudnék megkülönböztetni egy 16 éves lányt egy 26 éves nőtől, vagy hogy valójában a 40-eseket gondolnám 25 évesnek. Egy 25 feletti felnőtt embernek a korát 2-3 éves biztonsággal meg lehet állapítani. Nincsenek 18-nak tűnő 25-30 évesek és 30-nak tűnő 40-esek sem.

2018. szept. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó: azért ne túlozzunk. Ma már sokkal jobban tartják magukat az emberek, mint régen. Megnézel egy fotót, akár a 90-es évek közepéből, második feléből, a 20-es éveik elején járó emberek jó 5-6 évvel tűntek idősebbnek a valós koruknál. Biológiailag valóban választóvonal lehet az általad is említett 35 év, de külsőre nagyon sokan fiatalosak véleményem szerint.
2018. okt. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
75%

#32: Nem érzem túlzásnak. Abban egyetértünk, hogy a mai emberek jobban tartják magukat a korábbi generációknál, de szerintem ennek az összehasonlításnak nincs értelme. Egy mai 35 éves nőt a többi mai 35 éveshez viszonyítunk és nem a 20-30 évvel ezelőtti 35 éveshez. Ráadásul még itt sem mindegy a környezet. Egy amerikai celeb, akinek az összes dolga csak annyi, hogy jól tartsa magát, szinte biztos, hogy fiatalosabban fog kinézni, mint egy magyar 2 gyerekes anyuka, aki mellette 8 órában dolgozik.

Sőt, a mai 20-as éveik elején járó embereket csak fényképek segítségével tudod összehasonlítani az általad említett 90-es évek közepén 20-as éveik elején járókkal. Itt azért fontos azt is megjegyezni, hogy akkor még nem volt elterjedt a digitális kamera és a retusáló alkalmazások sem. A fotók sikerültek ahogy sikerültek, az eredményt nem láthattad azonnal, így nem volt olyan opciód sem, hogy ha nem tetszett, akkor csinálsz új képet. Akkoriban az emberek nem is voltak ennyire fotogének, nem voltak hozzászokva ahhoz, hogy naponta fényképezgessék őket (vagy ők magukat).

Külsőre valóban sok a fiatalos nő, ami mindenképpen a magukba fektetett energiát dicséri, de a fiatalos kinézet sajnos akkor sem egyenlő a fiatalsággal. Egy 30-40 éves nő is lehet fiatalos és szexi, de ha 20 évesnek gondolja magát és úgy is öltözik vagy viselkedik (mert rajta nem fog az idő), azzal csak annyit ér el, hogy a legtöbben nem veszik komolyan. Viszont ha az sugárzik róla, hogy "igen, tisztában vagyok vele, hogy már 35 vagyok, de ügyelek magamra és jól érzem magam a bőrömben", akkor még vonzóbb is lehet a korabeli férfiak számára, mint egy 20 éves, mivel a fiatalságot ellensúlyozza az érett gondolkodás és a fiatalos kinézet.

2018. okt. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
54%

Engem néztek 18-nak fél évvel a harmincadik szülinapom előtt. Vagyis 18 alattinak. Két női eladó, mikor mentem fület lyukasztatni. Nem kérdezték a koromat, csak elém tettek egy ilyen papírt, amit szülővel alá kell iratni. És nem ez volt az első eset, csak ez volt eddig a legnagyobb különbség. Hittek 18 évesen 12-nek, 24 évesen 15-nek, kérdezte plázában biztiőr, hogy miért nem vagyok suliban 27 évesen.


Erősen kétlem, hogy csodaemberke vagyok, több ilyen is van.

2018. okt. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
78%

#34

Persze hogy tobb ilyen van. En is leirtam, hogy engem is gimisnek neztek mar tobbszor. De ha latnak az utcan teged vagy engem tininek konyvelnek el es akkor kiirjak az ilyen kerdeseket, hogy 25 eves kortol mar oreg vagy meg nem feszes a borod meg mittudomen. Mikozben akiket ok 25 eves alatt ertenek, azok mar 35on is tulleptek.

2018. okt. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
61%

Értelek, férfiként engem is fiatalabbnak néznek a koromnál, legalábbis elsőre. De ha jobban megnézed az illetőt, azért mindenkinél vannak árulkodó nyomok. Pl. bármilyen fiatalos a bőröd, az arcod "szerkezete" 25-30 évesen már egy kiforrott fiatal női arc és nem egy tinilány arca. A lányoknál/nőknél a smink miatt mondjuk vannak buktatók. Sokszor nem is csak arról van szó, hogy téged néznek sokkal fiatalabbnak, inkább ha megnézel egy 14 éves kisminkelt lányt, ő néz ki 20-nak. Ezért is óvatosak pl. a tetováló szalonokban, dohányboltokban, szórakozóhelyeken, mert senki nem akar később balhét a szülőkkel vagy a hatóságokkal. Ha meg mellélőnek (mint az esetedben is), akkor abból baj nincs, sőt valljuk be talán még jól is esik.:)

Egyébként tényleg vannak nagyon fiatalos 30-as nők, néhányat én is ismerek, de azért mindegyiküknél megvannak azok a bizonyos nyomok. Egy okos 30-as nő viszont tudja, hogy mit hogyan tálaljon. Az erősségeket kihangsúlyozza, a gyengeségeket eltakarja és összességében így még vonzóbb is tud lenni, mint egy 20 éves. Szerintem ez a titka a sikeres 30-as nőknek, de javíts ki, ha tévedek.:)

Csodaemberke talán nem vagy, de különleges mindenképpen, már csak azért is, mert ha az átlag 30-as nő olyan lenne mint te, akkor nem néznének fiatalabbnak.:)

2018. okt. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
52%
Amugy meg kit erdekel? Fiatalsag nem egyenlo a szepseggel. Plane nem az emberi ertekekkel.
2018. okt. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
61%
#37: Igaz, viszont a fiatalság önmagában is érték, amire legtöbben csak a múlásával döbbennek rá.
2018. okt. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
49%

"Egy 25 feletti felnőtt embernek a korát 2-3 éves biztonsággal meg lehet állapítani. Nincsenek 18-nak tűnő 25-30 évesek és 30-nak tűnő 40-esek sem."

Muhaha. Mesélj még, kérlek.

2018. okt. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
34%
#39: Ha mesét szeretnél olvasni, akkor javaslom a 30-asként tininek kinéző nő esetét, vagy azt, aki szerint 40-es nőket néznek 25-nek. Ezért veszélyesek a túlzó bókok, mert láthatóan vannak, akik megeszik.:) Sminkkel lehet csalni, de attól még nem lesz fiatalabb valaki, az önámítással meg csak saját magárt veri át.
2018. okt. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!