Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Őszintén, működőképes egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Őszintén, működőképes egy kapcsolat ha a férfinak nincs jogosítványa? Vagy ez túl nagy lemondásokkal járna?

Figyelt kérdés
Én gyerekkorom óta úgy éltem, hogy szüleimnek mindig volt 2 autója, édesanyám a városban járkált vele, vásárolni, ügyeket intézni, engem iskolába vinni. Édesapám az övével pedig dolgozni járt, és ha bármilyen családi program, hosszúhétvégés utazás, közeli országban nyaralás volt, akkor természetes volt hogy ő vezetett, ő vitte a családot. Szóval nekem ez természetes volt, 18 évesen én is letettem a jogosítványt, kaptam egy olcsó autót, azóta persze már vettem sajátot, és mindig azzal járok a városon belül. Volt pár komolyabb kapcsolatom, köztük élettársi is, és a volt párjaimnak is ez volt a természetes életvitel. Tehát hogy nekik is volt autójuk, és sokat utazgattunk így a közelben, elugrottunk Pestre csak úgy, elmentünk a Balatonra, Bécsbe karácsonyi vásárra, hosszabb hétvégéken wellnes szállodákba stb. Illetve szintén autóval voltunk Horvát- és Olaszországban, Erdélyben. Soha senki nem várta el, hogy én vezessek egy ilyen kiruccanáson, úgy voltak vele hogy az a férfi dolga, illetve szerettek is vezetni. Most megismertem egy 32 éves férfit, (én 27 vagyok) aki amúgy mindenben tetszik, el tudnék vele képzelni egy kapcsolatot, de nincs jogosítványa, nem is igazán szeretne, és ez aggaszt. Mert a hétköznapok során nincs is gond ezzel, én elmegyek a napi dolgaimra kocsival, ő biciklivel jár, vagy télen gyalog. De ha bármilyen programot szeretnénk azok közül, amit fentebb írtam? Én nem fogok többszáz kilómétert vezetni, úgy hogy ő még gond esetén sem lehet váltósofőr, szerintem ez nem egy nő feladata. Belföldön pedig akkor nyilván a vonat és a busz marad, őszintén szólva egyiken sem ültem túl sokszor, és nem valami vonzó megoldás. De nem is ez a fő gond, hanem ha esetleg gyerekünk lenne. Az számomra teljesen elképzelhetetlen, hogy akkor a vele kapcsolatos tennivalókat is egyedül oldjam meg, én vigyem-hozzam mindig mindenhonnan, ha én dolgozom és nekik el kell menniük valahova akkor a hóviharban, szélben kelljen gyalogolnia a kicsivel stb. Beszéltem vele erről nyíltan, de azt mondta őt nem vonzza a jogsi letétele, balesetveszélyesnek tartja az autós közlekedést, és neki tökéletes megfelel a két lába, meg a biciklije, távolabbi úton pedig a vonatközlekedés. Sajnálom őt elengedni, mert lelkileg nagyon összeillünk, jó vele beszélgetni, együtt lenni, tetszik is. Szerintetek van megoldás, vagy túl nagy kompromisszum lenne és úgyis rámenne a kapcsolat?
2018. nov. 17. 09:13
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
74%

Ha neked ez gondot okoz, akkor ne hitegesd, köszönj el tőle.

Én tömegközlekedőként nőttem fel, gyerekkoromban rengeteget vonatoztunk nagyszülőkhöz (6 óra utazás, vonat + helyi volánbusz), nem kényeskedek az ilyen kényelmetlenségek miatt, most is bevállalom, külföldre is akár.

Te a kényelembe nőttél bele (tömör véleményem erről, hogy a szüleid elcseszték), és csak a kényszer fog ebben nálad változást hozni, ami vagy jön, vagy nem. De mások másképp élnek, máshoz szoktak, nem olyan kényelmesek, mint te, és ezt is el kell fogadni. Neki úgy jó, ahogy ő él, neked ez gondot okoz, engedd el, ha csak úgy tudsz kompromisszumba belemenni, hogy attól te nem tudod jól érezni magad (nagyon rossz a nyafogást hallgatni olyantól, aki ragaszkodik a kényelméhez, de beleerőlteti magát a kényelmetlen szituációba a párja vagy a haverok kedvéért), hadd találjon hozzá valót, te is keress hozzád valót.

Nekem jelenleg nincs jogsim, meg akarom szerezni, de ettől még nem fogok lemondani a tömegközlekedésről sem, megvan mindkettőnek az előnye, hátránya.

2018. nov. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem mindketten szélsőséges esetek vagytok. Te el vagy kényelmesedve mint a szar, neki meg korlatozottak a lehetőségei. Az meg milyen már hogy télen nem bringázik? Egyrészt jó kell felöltözni, másrészt legutóbb nem is volt tél. Szerintem egyikőtöknek sem ártana változni a masik irányba. Én egyébként mindig jót mosolygok azokon, akik a szemközti házba is kocsival járnak.
2018. nov. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
46%

De jó! Ott tartunk már, hogy B kategóriás jogosítvány kell egy párkapcsolathoz! Juhhééé! Legközelebb hatósági vizsgához kötöd? Pl kazánkezelői, hogy télen ha elalszik a gáz, meg tudja szerelni?

Csak én érzem az abszurditását a kérdésednek? Mint ha a férfi feladata lenne az autóvezetés... csodálatosan egyenrangú kapcsolat lehet az, amiben te vagy a női fél.


Azt vársz el egy partnertől, amit csak akarsz. De szerintem abszurd és nevetséges a felvetésed is. Mindazonáltal a te életed és ha már leírtad nyilvánosan, válaszoltam rá.

2018. nov. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem engedd el. Ha benned ilyen gondolat felmerul, akkor ott nincsenek komoly erzelmek, es a hozzaallasod is eleg onzo.

En no letemre levezetek 4-500 km-ert is egy nap ugy, hogy a paromnak van jogsija, egyszeruen csak nem szeret vezetni. Nincs az ev minden napjan hovihar, letezik vegszukseg eseten taxi is, es ha jobban belegondolnal, egy gyereknek millioszor jobb bicajjal, busszal, vonattal kozlekedve felnoni, mozogni, kozben sokat beszelgetni (ahogy velem kozlekedett a nagypapam), mint egy elfoglalt, rohano szulo kocsijanak a hatso ulesen, beszijazva, neman, telefont nyomogatva...

2018. nov. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
56%

1-es Na nehogymár beállítsd elcseszett nevelésnek mert a szülei nyitottak voltak a többre, jóra. Tettek érte hogy így legyen, mások meg még mindig úri luxusnak tartják az autót? Mélypont.

Kérdező, ez egy színvonal mondhatom nekünk ez természetes, ha másnak nem az, az az ő problémája nem a tiéd. Ez a pasi hajlandóságot sem mutat a fejlődésre. Hagyd a francba. Keress magadhoz valót. Ez nem a te szinted.

2018. nov. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
69%

Valahol igazad van a mai rohanó világban. Nekünk is jó volt a bicaj, viszont ahogy sűrűsödött az élet, munka, gyerekek, eljutottunk oda, hogy minimum két kocsi kellett a családba.

Na és igen, elkényelmesedik az ember. Szabadjegyünk van vonatra, de még is inkább kocsival járunk. Mára eljutottunk oda, ha egyszerre, egy helyre megyünk is, akkor is mind ketten a saját kocsival megyünk. A bicaj meg maradt szórakozásra és nem munkába, bevásárlásra, ügyek intézésére használjuk.

2018. nov. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
32%
#5 ha nálad az a fejlődés, hogy a saját súlyod tiz-tizenötszörösét meghaladó fémkasztnit cipelsz magaddal mindenhova, akkor csak gratulálni tudok. Maradjunk annyiban, hogy te így csinálod, mások úgy.
2018. nov. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
60%

Nekem mondjuk nincs jogsim, de picit butaságnak gondolom, hogy nagyobb távolságon a pasinak kell vezetnie. Ha lenne jogsim, akkor akarnék én is hosszabb utakon vezetni.

A megoldás a másik elfogadása. Úgy, ahogy Van. Ha ez neked tényleg ekkora gond, akkor talán jobb elengedni

2018. nov. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
64%
Nem az autó az úri luxus, hanem az, ha mindig mindenhova azzal jársz, és nem szoksz hozzá máshoz, és ez igenis baj.
2018. nov. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
80%
Volt már olyan, hogy mondjuk Budapesten a belvárosba mentem ismerősökkel valahova, én tömegközlekedéssel, valaki autóval, és volt olyan, hogy aki autóval jött, az még parkolót vadászott, míg mi, akik tömegközlekedéssel mentünk, már rég odaértünk.
2018. nov. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!